پزشكي, خبري

راز هلال سفید انتهای ناخن در وبلاگ بیستک !

ساختار ناخن بسیار با اهمیت است. سفیدی ریشه ناخن که به لانولا) lunula ( و یا هلال ته ناخن معروف است مسئول حفاظت از ر گهای خونی واقع در پنجمین لایه پوستی است.

آسیب ندیدن هلال ناخن بسیار مهم بوده و اختلال در این مکان موجب بد فرمی های ناخن و رشد ناهماهنگ آن خواهد شد.براساس یافته های جدید این قسمت بدن ویژگی های خاصی دارد و حاکی از سلامت فرد است.

در طب چینی هلال ناخن بیانگر سلامت فعلی شخص است و اگر در این قسمت قرمزی ایجاد شود فرد مذکور به نوعی به بیمار یهای قلبی وعروقی مبتلاست.همچنین هلالی نبودن ناخن حاکی از بیماری کم خونی و دیابت است و حالت چروکیده در این قسمت ناخن حاکی از میزان سم درون بدن و کاهش متابولیسم است.طب سنتی چینی می گوید هلال ناخن میزان سطوح انرژی دریافتی شما را تعیین می کند. اگر این قسمت بزرگ و برجسته باشد شما به قدر کافی انرژی دریافت می کنید، اما اگر این قسمت کاملا از بین رفته باشد شما انرژی کمی دریافت کرده و دچار سوءتغذیه هستید.

هر شخص سالمی هشت تا lunula 10 که غالبا سفید رنگ هستند در دو دست خود دارد. به علاوه اگرفقط شست شما دارای lunula است شما انرژی جسمی کمی دارید و بیشتر اوقات بیمار هستید.

با سپاس از : خبرنامه زامیاد

دیدگاهتان را بنویسید