تكنولوژي, خبري, صنعت, لوازم صوت و تصويري

وبلاگ بیستک : بازگشت نوکیا به بازار گوشی های هوشمند در پاییز ۲۰۱۶ !

یکی از مدیران ارشد نوکیا باردیگر اعلام کرده که نوکیا طی فصل پاییز بهبازار گوشی های هوشمند باز خواهد گشت.

در یک سال اخیر شایعات متعددی در مورد بازگشت مجدد نوکیا به حوزه تولید گوشی های هوشمند مطرح شده که برگرفته از توافقی است که نوکیا با مایکروسافت انجام داده است.

مایک وانگ، مدیر نوکیا در چین طی گفتگویی با The Paper اعلام کرده که نوکیا تولید گوشی های هوشمند و تبلت ها را در برنامه دارد. براساس اطلاعات ارائه شده نوکیا بیش ا ز ۳۵۰ میلیون دلار روی ایجاد یک زیرساخت جدید برای تولید گجتهای موبایل سرمایه گذاری کرده است. این زیرساخت جدید شامل زنجیره ای برای تولید گوشی های هوشمند با برند نوکیا توسط فاکسکان و کمپانی HMD Global Oy است که توسط متخصصانی از نوکیا مدیریت می شود، از این رو نوکیا خود بصورت مستقیم دخالتی در تولید گوشی های هوشمندش ندارد، هرچند برندش روی محصولات نقش خواهد بست.

نوکیا در سال ۲۰۱۴ بخش تولید گوشی های هوشمندش را طی توافقی در ازای دریافت بیش از ۷ میلیارد دلار به مایکروسافت واگذار کرد. فنلاند یها همچنین توافق کردند که تا دوسال وارد بازار گوشی های هوشمند نشوند. البته فروش بخش تولید گوشی های هوشمند را باید بخشی از استراتژی نوکیا خواند که برای بازسازی در ساختار کمپانی از سال ۲۰۱۳ آغاز شده بود. فنلاند یها با خرید نیمی از سهام زیمنس آلمان و فروش بخشهایی چون تولید گوشی هوشمند و سرویس نقشه های Here و سپس تصاحب آلکاتل لوسنت، جای پای خود را در زمینه تولید تجهیزات مخابراتی مستحکم تر کردند. همچنین از دیگر خریدهای نوکیا باید به تصاحب کمپانی Withings نیز اشاره کرد که در حوز ه گجتهای

پوشیدنی فعالیت می کند. نوکیا با انتشار گزارش مالی خود در فصل اخیر خبر از کاهش ۱۱ درصدی در فروش محصولات اینترپرایز داد، از اینرو به نظر می رسد بازگشت به بازار تولید گوشی های هوشمند می تواند اوضاع را برای نوکیا بهبود دهد. به نظر می رسد نوکیا سه گجت مبتنی بر اندروید نوقا را در دست توسعه دارد. این سه گجت شامل یک تبلت با نمایشگر بزرگ و دو گوشی هوشمند رده بالا است که به تراشه اسنپدراگون ۸۲۰ مجهز خواهند شد.

با سپاس از : خبرنامه زامیاد

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید