اجتماعي, الكترونيك, تكنولوژي, خبري, رايانه, صنعت, لوازم خانگي, لوازم صوت و تصويري

ورود یو اس بی های جدید با قابلیت چهار برابر سریع تری در وبلاگ بیستک!

ورود یو اس بی های جدید با قابلیت چهار برابر سریع تری در وبلاگ بیستک!

به زودی استفاده از فناوری « تاندربولت »۳ و یو اس بی های نوع C برای شرکت های تولید کننده دستگاه های الکترونیکی رایگان خواهند شد. به این ترتیب یو اس بی های فعلی نوع A منسوخ میشوند.

به نظر می رسد جک های USB به پایان عمر خود رسیده اند. اکنون بیش از ۲۰ سال است که جک های USB (مشهور به یو اس بی نوع A) استفاده می شوند. اما اکنون اینتل مسیر را برای یو اس بی های جدید استاندارد C فراهم کرده است. این شرکت اعلام کرده فناوری «تاندربولت »۳ را رایگان خواهد کرد.

به این ترتیب تولید کنندگان دستگاه های مختلف انگیزش بیشتری برای استفاده از آن خواهند داشت. البته این فناوری از سال آتی به طور رایگان ارائه خواهدشد. در فناوری تاندربولت ۳ از یواس بی های نوع C برای اتصال دستگاه ها به رایانه و دیگر موارد استفاده خواهد شد. در این حالت هارد درایوهای خارجی، کیبوردها، ماوس، پرینتر و تقریبا هر دستگاهی که با یو اس بی نوع A به رایانه متصل می شود، با کابل های یو اس بی C ساخته خواهد شد.

یو اس بی های نوع C کوچکتر هستند اما می توانند سریعتر فایل ها و اطلاعات را میان دستگاه و رایانه جابه جا کنند آخرین نسخه یواس بی نوع A (یو اس بی ۳.۱ ) اطلاعات را با سرعت ۱۰ گیگابایت برثانیه منتقل می کند در حالی که فناوری تاندربولت ۳ و یو اس بی C می توانند اطلاعات را با سرعت ۴۰ گیگابات بر ثانیه انتقال دهند. به عبارت دیگر تاندربولت ۳ و یو اس بی سی چهار برابر سریعتر از یو اس بی ۳.۱ هستند.

با سپاس از : خبر نامه زامیاد

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید