اجتماعي, پزشكي, خبري, دارو, صنايع غذائي, صنعت

حضور مدیر فروشگاه اینترنتی بیستک در  هشتمین جشنواره «دنیای تغذیه و سلامت خانواده»

حضور مدیر فروشگاه اینترنتی بیستک در  هشتمین جشنواره «دنیای تغذیه و سلامت خانواده»؛ این جشنواره با شعار غذای سالم برای همه با هدف توجه ویژه خانواده‌ها به تغذیه سالم و محصولات سلامت محور، اسفند ماه ۹۶ در مرکز نمایشگاه‌های کانون حجاب به نشانی: تهران، خیابان فاطمی، خیابان حجاب برگزار ‌شد.

8 Festival Nutrition & Family Health-bistac-ir03

۸ Festival Nutrition & Family Health-bistac-ir03

هشتمین جشنواره «دنیای تغذیه و سلامت خانواده» و نمایشگاه با همکاری تولید کنندگان داخلی، با حضور بیش از ۸۰ فعال در زمینه غذا‌های سالم و ارگانیک، تلاش کرده بود تا نقش تأثیر گذار تغذیه سالم را در خانواده به عنوان یک جامعه کوچک به خوبی ایفا کند. در این جشنواره تولید کنندگان داخلی از سراسر کشور محصولات غذایی طبیعی خود را از جمله سوغات استانی، محصولات سنتی و فرآوری شده ارائه ‌کردند. معرفی ظرفیت‌های موجود کشور در زمینه تولید و عرضه محصولات ارگانیک و ایجاد بستر مناسب برای بالابردن سطح آگاهی مردم و ترویج و توسعه فرهنگ تولید و مصرف مواد غذایی سالم از دیگر اهداف این جشنواره بود.

8 Festival Nutrition & Family Health-bistac-ir04

۸ Festival Nutrition & Family Health-bistac-ir04

گزارش بیستک از جشنواره  :

  • آموزش و اطلاع رسانی مناسب، زمانی تأثیرگذار خواهد بود که بتواند تغییر رفتار و استفاده از الگوی مناسب تغذیه را در زندگی مصرف کننده شکل دهد که به تبع آن شاهد جامعه ی سالم با مشارکت کلیه گروه ها خواهیم بود.

  • معرفی ظرفیت های موجود در کشور در زمینه تولید و عرضه محصولات ارگانیک و ایجاد بستر مناسب برای بالا بردن آگاهی مردم و ترویج و توسعه فرهنگ تولید و مصرف مواد غذایی سالم از اهداف این جشنواره بود.

  • ترغیب خانواده‌ها به مصرف فرآورده‌های غذایی سالم و بهداشتی، پرهیز از مصرف غذا‌های آماده و فست فود و روی آوردن به استفاده از محصولات کشاورزی و ارگانیک از اهداف هشتمین جشنواره و نمایشگاه غذای سالم بود.

  • یکی دیگر از اهداف این جشنواره معطوف کردن خانواده‌ها به میزان مصرف نمک بود، زیرا نمک سبب بروز سرطان معده می‌شود.

  • در این جشنواره که با حضور حدود ۸۰ تولیدکننده محصولات سالم و طبیعی برگزار شد، تولیدکنندگان ملزم به یادآوری خواص و ترکیبات تغذیه‌ای محصولات به بازدیدکنندگان بودند.

  • شعار این دوره جشنواره با عنوان «حمایت از تولید ملی، ضامن سلامت جامعه» در راستای شعار سال انتخاب شده بود.

  • حدود ۱۱ هزار بنگاه اقتصادی حوزه صنعت غذا، حدود ۱۵ درصد از سهم اشتغال را در کشور در اختیار دارند، این بنگاه‌های اقتصادی با تولید محصولات غذایی سالم و افزایش مصرف کنندگان می‌توانند سهم بیشتری از اشتغال را در اختیار داشته باشند، در واقع با رونق سرمایه گذاری در این بخش، شاهد جامعه‌ای بانشاط و سالم خواهیم بود.

  • معرفی ظرفیت های موجود در کشور در زمینه تولید و عرضه محصولات ارگانیک و ایجاد بستر مناسب برای بالا بردن آگاهی مردم و ترویج و توسعه فرهنگ تولید و مصرف مواد غذایی سالم از اهداف این جشنواره بود.

8 Festival Nutrition & Family Health-bistac-ir02

۸ Festival Nutrition & Family Health-bistac-ir02

 به نقل از روابط عمومی جشنواره، دکتر کامبیز آقایی مدیر اجرایی ششمین جشنواره دنیای تغذیه و سلامت خانواده گفت: در این نمایشگاه نزدیک به ۶۰ شرکت داخلی آخرین تولیدات و دستاوردهای خود را ارائه کردند .وی افزود: مواد غذایی یکی از مهم ترین کالاهایی است که روزانه تمام مردم از آن استفاده می کنندکه کیفیت و سلامتی آن باید رعایت شود و در کنار آن ارائه محصولات جدید و مناسب برای ذائقه های مختلف به افزایش تقاضا و استقبال از تولیدات فراورده های غذایی کمک می کند. دکتر آقایی گفت: در این نمایشگاه تولید کنندگان مواد غذایی با هدف معرفی محصولات و ارائه محصولات و مواد غذایی جدید به نمایشگاه آمده بودند. مدیر اجرایی ششمین جشنواره دنیای تغذیه و سلامت خانواده افزود: سیاست اکثر تولید کنندگان داخلی برای این نمایشگاه ارائه محصولات جدید برای ذائقه های گوناگون بوده که اکثر این محصولات همراه با نوآوری و خلاقیت و با کیفیت بالا بود.

با سپاس از : iribnews & sorsore & ghatreh

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید