پزشكي

مزیت های استفاده از کیسه آب گرم در وبلاگ بیستک!

Advantages of using a hot water bag-bistac-ir00

مزیت های استفاده از کیسه آب گرم در وبلاگ بیستک!

 

درمان درد : 

این کیسه ها به دلیل اینکه گردش خون در ناحیه مورد نظر را افزایش می دهند از آن ها می توان برای کاهش درد استفاده نمود، این کیسه ها برای کاهش درد کمر بسیار موثر هستند. استفاده از این کیسه فاقد هرگونه عوارض جانبی می باشد.

کمک کاهش کمردرد :

کمردرد معمولاً یک مشکل رایج در بین طیف وسیعی از افراد است. بیشتر افراد حداقل یک بار در زندگی خود درد کمر را تجربه می کنند. برای تسکین چنین دردهای موضعی معمولاً گرما توصیه می شود. زیرا گرما دردهای موضعی عضلات را درمان می کند. بنابراین استفاده از کیسه های آب گرم به دلیل انعطاف پذیری آنها، که به راحتی روی شکم یا کمر قرار می گیرند و تأثیر زیادی دارند.

کاهش درد شکم و روده :

دل درد می تواند دلایل زیادی برای افراد داشته باشد که یکی از آنها سندرم روده بی قرار است. این سندرم به دلیل انقباضات نامناسب عضلات روده بزرگ در هنگام اجابت مزاج رخ می دهد و باعث درد و نفخ می شود.

گاها این درد به دلیل وجود مواد زائد در روده ایجاد می شود و ناحیه شکم را تحت تأثیر قرار می دهد. گرما می تواند به تسکین درد عضلات کمک کند.

کاهش درد قاعدگی :

همچنین برای تسکین گرفتگی های قاعدگی مناسب است. بنابراین برای تسکین این درد نیازی به مصرف دارو نیست. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که ماهیانه از درد قاعدگی رنج می برید بهتر است کیسه را تا نصفه از آب گرم پرکنید و روی آن دراز بکشید، بعد از گذشت ۲۰ دقیقه متوجه معجزه این وسیله در کاهش درد خواهید شد.

درمان سردرد :

با استفاده از یک کیسه آب سرد یا گرم می توانید سردرد خود را تسکین دهید. بسته به شرایط ، یکی از این دو نوع درمان مناسب است. خوشبختانه کیسه آب گرم می تواند به عنوان کیسه آب سرد نیز استفاده شود و هم برای کمپرس سرد و هم برای کمپرس گرم قابل استفاده است.

تسکین دردهای بارداری :

درد حاملگی ناراحتی زیادی را برای افراد ایجاد می کند. البته قابل تحمل است اما می تواند در فعالیت های روزمره تداخل ایجاد کند. این دردها در قسمتهای مختلف مانند شکم یا لگن ایجاد می شوند. کیسه آب گرم می تواند این درد حاملگی را تسکین دهد و مادران احساس راحتی بیشتری کنند و اگر احساس راحتی زیادی ندارید، می توانید از دوش آب گرم نیز استفاده کنید.

کاهش درد مفاصل :

کیسه آب گرم برای کسانی که درد مفصلی مداوم دارند بسیار مفید است و برای کاهش دردهای روماتیسمی و آرتروز به کار می رود. همچنین از آن برای دردهای گردن و گرفتگی عضلات به ویژه برای ورزشکاران استفاده می شود.

تسکین درد عضلات بعد از ورزش :

انقباضات عضلانی پس از ورزش شدید و ورزش های که فشار زیادی به عضلات وارد می کنند. یک کیسه آب گرم می تواند این شرایط را بهبود بخشد. این درد به راحتی با اعمال گرما درمان می شود.

کمک به هضم غذا

اگر در هضم مواد غذایی معده شما با مشکل مواجه است بهتر است بعد از صرف یک وعده غذایی کامل کیسه آب گرم را بر روی شکم خود قرار دهید، بعد از چند ساعت متوجه اثرات مثبت آن بر روی دستگاه گوارش خود خواهید شد.

گرم کردن بدن

همچنین شما می توانید از این کیسه ها به منظور گرم نگهداشتن بدن خود در فصل زمستان استفاده کنید. برای این کار فقط با مقداری آب جوش می توانید تا ساعت ها در زیر پتو از گرمای لذت بخش این کیسه ها بدون صرف انرژی استفاده نمایید.

دور کردن استرس

شما بعد از یک روز کاری سخت مطمئنا دچار بدن درد شده‌اید، داشتن یک کیسه آب گرم در رختخواب می تواند به کاهش درد و خستگی و از بین بردن استرس شما کمک زیادی کند.

حمل آسان

این کیسه ها به دلیل اینکه اندازه کوچکی دارند را می توان به راحتی با خود حمل کرد. به علت اینکه مایع درون کیسه خالی می شود می توان کیسه را جمع کرده و در اندازه های کوچکتری نگهداری نمود.

با سپاس از : limootop & kimik

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید