خبري

کاربردهای چرم مصنوعی – وبلاگ بیستک!

Applications of synthetic leather-bistac-ir00

کاربردهای چرم مصنوعی – وبلاگ بیستک!

Applications of synthetic leather-bistac-ir01

Applications of synthetic leather-bistac-ir01

کاربردهای چرم مصنوعی؛ چرم مصنوعی که اخیراً بسیار رواج کاربردهای فراوانی که دارد. قیمت ارزان به نسبت چرم طبیعی، تنوع در طرح و رنگ، وزن بسیار سبک، سهولت در برش و داشتن بافت یکنواخت موجب محبوبیت چرم مصنوعی شده است.

از مهم‌ترین موارد کاربردی چرم مصنوعی می‌توان به استفاده از آن در تولید روکش‌های مبل و صندلی و خودروسازی، انواع کیف و کفش، دستکش، کمربند، کاپشن، کاغذ دیواری، جلد دفتر و تقویم، چادر کامپیونت‌ها، و … اشاره کرد.

Applications of synthetic leather-bistac-ir02

Applications of synthetic leather-bistac-ir02

وبلاگ بیستک در این مقاله به معرفی کاربردهای چرم مصنوعی می پردازد :

 • چرم لباس : تولید انواع لباس مردانه و زنانه به‌خصوص کاپشن و پالتو

  چرم کفش : تولید انواع کفش ورزشی، کلاسیک مردانه، مجلسی زنانه و بچه‌گانه

  چرم کیف : تولید انواع کیف رسمی، اداری، مجلسی، ورزشی، مردانه، زنانه و بچه ‌گانه و چمدان مسافرتی

  چرم مبل و صندلی : تولید روکش انواع مبل، صندلی و قابل استفاده در صنعت اتومبیل‌ سازی و تزیینات داخلی

  چرم آستر : قابل استفاده در صنعت مبلمان جهت آستر مبل، صندلی استیل و صندلی ماشین. در صنعت پوشاک برای آستر لباس، کیف و کفش. در صنعت فرش به‌ منظور ترمز و کناره‌ فرش. در بیمارستان به جهت روکش تخت بیمارستانی. گفتنی است پرکاربردترین محصولات چرم مصنوعی در بخش چرم آستر است.

  پارچه‌های ضد آب (Waterproof): تولید و ساخت انواع چادر مسافرتی، چادر کامیون، سایبان فروشگاه‌ها و انواع کیف و کفش مدرسه دخترانه و پسرانه

  روکش جلد یا گالینگور (Hardcover): استفاده در جهت تهیه‌ روکش جلد کتاب، دفتر، سررسید، زونکن و کاغذهای دیواری. استفاده از نوع مرغوب‌ تر گالینگور به‌ منظور تولید ست تبلیغاتی سازمانی مانند انواع تقویم و دفتر تلفن. لازم به ذکر است گالینگور خارجی با وجود قیمت بسیار بالا به نسبت نمونه داخلی، تنوع فراوانی در طرح و رنگ دارد.

  چرم‌ های متفرقه: مانند چرم کرستی، لمینیت شده، گاگولیت و …: این نوع چرم در عین ظرافت و شیکی، بسیار بادوام و مقاوم بوده است.

با سپاس از : artificialeather

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید