اجتماعي, خبري, خودرو, صنايع نظامي, صنعت

جلوگیری از به سرقت رفتن خودرو در وبلاگ بیستک!

جلوگیری از به سرقت رفتن خودرو؛ اگر شما هم جزو آن‌ دسته از رانندگانی هستید که مجبورید خودروی خود را در کوچه و خیابان نگهداری کنید این مطلب را حتما بخوانید :

بلافاصله بعد از خرید خودرو، باید به فکر مراقبت از آن بود و اقدام‌های ضروری برای جلوگیری از سرقت را انجام داد. سارق‌ها خودرو را می‌دزدند و سر فرصت به‌ حساب و کتاب قطعاتش می‌رسند و مابقی را‌‌ رها می‌کنند. بنابراین باید به‌ دنبال راهی بود که از سرقت خودرو جلوگیری شود یکی از بهترین روش ها برای جلوگیری از به سرقت رفتن خودرو، استفاده از لوازم ایمنی می باشد چرا که، بهای ابزارهای مقابله با سرقت خودرو در مقایسه با قیمت خودرو، بسیار اندک است.

آمار‌ها نشان می‌دهد خودروی پراید ، بیش از باقی خودرو‌ها سرقت می‌شود . پژوهای ۴۰۵، پارس و ۲۰۶ نیز در رده‌های بعدی قراردارند. با این‌حال هر خودرویی در خطر سرقت قرار دارد.

هرگز نباید فراموش کرد که :

  • خودروی پارک شده در مناطق تاریک و کم‌ تردد ، گزینه خوبی برای سرقت است. همین خودرو اگر فاقد دزدگیر و لوازم  ایمنی  باشد ، شاید دزدهای تازه‌ کار را هم وسوسه کند .

  • باقی گذاشتن چیزهایی نظیر کیف ، کت ، گوشی ، پنل ضبط  و…  درداخل خودرو ، انگیزه ایی برای شکستن شیشه ، خم کردن در  و حتی  سرقت خودرو برای سارقان ایجاد می کند .

  • خودرویی با موتور روشن و درهای باز، حتی برای یک لحظه نباید ترک شود .

  • خرید از سوپر مارکت یا مغازه ، دلیل نمی شود که خودروی خود را به طعمه ‌ای برای دزد‌ها تبدیل کنید .

  • بچه ها را داخل خودرو تنها نگذارید زیرا بچه ها مانعی برای به سرقت رفتن خودرو نیستند .

با سپاس از : Inobekhar

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید