اجتماعي

حضور مدیر بیستک در بوستان چمران کرج استان البرز

Bistac-Chamran-Park-Karaj-Alborz-00

حضور مدیر بیستک در بوستان چمران کرج استان البرز

Bistac-Chamran-Park-Karaj-Alborz-01

Bistac-Chamran-Park-Karaj-Alborz-01

حضور مدیر بیستک در بوستان چمران کرج استان البرز؛ یکی از انواع جاذبه های طبیعی که همیشه گردشگران بسیاری را در نقاط مختلف جهان به خود جذب می کند، پارک ها و بوستان ها هستند. پارک چمران یکی از قدیمی ترین پارک های شهر کرج است که اغلب مردمان شهر البرز و یا کسانی که به کرج سفر کرده اند در آن خاطره دارند.

Bistac-Chamran-Park-Karaj-Alborz-02

Bistac-Chamran-Park-Karaj-Alborz-02

بوستان چمران یکی از بوستان‌های بزرگ شهر کرج است. پارکی با ۴۰ هکتار مساحت که در صدر جدول بوستان‌ های البرز از نظر بزرگی قرار می‌ گیرد. این بوستان نه یک پارک معمولی بلکه مجموعه‌ای از امکانات رفاهی، سرگرمی، خانوادگی و تفریحی است. این پارک از ابتدای بلوار چمران در کرج آغاز می‌ شود و تا پل کلارک و اوایل جاده چالوس ادامه پیدا می‌ کند. از تاریخ دقیق احداث این بوستان اطلاعاتی در دسترس نیست و پارک چمران کرج از ابتدا به این شکل و سبک نبوده است؛ بلکه پارکی کوچک‌ تر بود که در سال‌های ۹۰ تا ۹۴ مورد بازسازی قرار گرفت و تبدیل به چیزی شد که امروز می ‌بینیم.

Bistac-Chamran-Park-Karaj-Alborz-03

Bistac-Chamran-Park-Karaj-Alborz-03

منطقهٔ خوش آب و هوای کرج یکی از مهم ‌ترین مناطق پرورش گل در ایران بوده و گل گوهر شب‌ چراغ نیز به‌ طور استثنایی تنها در این منطقه قابل تولید و پرورش است. پارک دکتر چمران از اواسط بلوار سر سبز ورودی اصلی شهر کرج که به همین نام است آغاز شده و منطقهٔ وسیعی را تا تپه‌های کلاک و ورودی جادهٔ چالوس در بر می‌گیرد. رودخانه کرج با آن آب زلال و خنک خود درست از وسط پارک عبور می‌ کند و فضایی ایجاد کرده که بازدید کنندگان در ایام مختلف سال خصوصا شب ‌های گرم تابستان اطراف رودخانه قدم بزنند.

Bistac-Chamran-Park-Karaj-Alborz-04

Bistac-Chamran-Park-Karaj-Alborz-04

این پارک دارای یک شهر بازی زیبا و مجهز است که در سال ۱۳۹۰ به عنوان شهر بازی نمونهٔ کشوری انتخاب گردید. هر سال نمایشگاه گل‌ وگیاه، جشنواره لاله‌ ها و برنامه‌ های فرهنگی متفاوتی در پارک برگزار می ‌شوند. از مهم‌ ترین جذابیت‌ های پارک چمران کرج می‌ توان به فرش گلی اشاره کرد که بزرگ‌ ترین فرش‌ گل خاورمیانه محسوب می ‌شود.

Bistac-Chamran-Park-Karaj-Alborz-05

Bistac-Chamran-Park-Karaj-Alborz-05

با سپاس از : fa.wikipedia  & pinorest & luxvila & mrbilit & neshan & bezanimbiroon

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید