خودرو, صنعت

دوازدهمین کشف ومعرفی استعدادهای بیستکی – کسب مدال نقره – مسابقات جهانی اختراعات و نوآوری هاى کانادا ۲۰۱۸ : مهندس فرهاد بزمی

دوازدهمین کشف ومعرفی استعدادهای بیستکی – کسب مدال نقره – مسابقات جهانی اختراعات و نوآوری هاى کانادا ۲۰۱۸ : مهندس فرهاد بزمی

Canadian World Invention and Innovation Competition-2018-bistac-ir01

سومین دوره مسابقات جهانی اختراعات و نوآوری کانادا با شعار “هرکسی می تواند مخترع باشد” با حضور ۴۲ کشور جهان از جمله ایران، آلمان، روسیه، کره، رومانی، ترکیه در شهر تورنتو کانادا برگزار شد.

در این دوره از مسابقات بیش از ۳۲۲ اختراع( رویداد علمی) از سراسر دنیا به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که در بخش خودرو و حمل و نقل، مهندس فرهاد بزمی به عنوان نماینده ایران توانست برای چهارمین بار در سطح بین المللی با ارائه طرح” ارتقای ایمنی خودرو با سیستم هوشمند برگشت سوخت به هنگام تصادفات” مدال نقره را کسب کند.

این سیستم بصورت هوشمند تصادف را پیش از وقوع تشخیص داده و با تزریق ماده ای در مسیرهای سوخت رسانی علاوه بر تخلیه بخشی از سوخت به مخزن و پس از تر کیب با بنزین باقیمانده در مدار، باعث اطفاء حریق احتمالی هم خواهد شد. ضمنا در این طرح با تغییر ساختار مخزن سوخت به صورت شش وجهی های لانه زنبوری از فاکتور های ایجاد احتراق کاسته می شود.

سومین دوره همایش بین المللی اختراعات کشور کانادا تورنتو ( iCAN۲۰۱۸ ) توسط انجمن بین المللی نو آوری و مهار تهای پیشرفته شهر تورنتو و با حمایت فدراسیون بین المللی مخترعان و انجمن ( IFIA )وانجمن جهانی مالکیت معنوی ( WIIP A ) برگزار شد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید