اجتماعي, خبري, خودرو, سياسي, صنايع نظامي, صنعت

شرایط دودی کردن شیشه خودر وها از نظر پلیس – وبلاگ بیستک!

Car smoker glass-bistac-ir

شرایط دودی کردن شیشه خودر وها از نظر پلیس؛ رئیس پلیس راهور استان کرمانشاه گفت: افرادی که شیشه های خودروی خود را بیش از حد استاندارد دودی می کنند، ۵۰ هزار تومان جریمه می شوند. سرهنگ فضل الله شیری افزود: بر اساس تبصره ماده ۵ قانون حمایت از آمران به معروف و شرایط دودی کردن شیشه خودر وها از نظر پلیس ناهیان از منکر مصوب سال ۹۴ ، قسمت هایی از وسایل نقلیه که در معرض دید عموم قرار دارد جزء حریم خصوصی اشخاص محسوب نمی شود و قانون اخذ جرایم رانندگی استفاده از شیشه دودی را به نحوی که راننده و سرنشین داخل خودرو مشخص نباشند یک تخلف رانندگی به حساب آورده است.

وی در مورد میزان قانونی دودی کردن شیشه های خودروها، اظهار داشت: در قانون میزان و معیار خاصی برای درصد دودی کردن شیشه های خودر وها مشخص نشده است، اما قانون صراحتا اعلام کرده است که اگر خودرویی شیشه هایش دودی شده باشد، مامور پلیس باید بتواند داخل خودرو را از فاصله تقریبی سه متری مشاهده کند. رئیس پلیس راهور استان در مورد اینکه گفته می شود میزان استاندارد شیشه دودی از نظر پلیس ۳۵ درصد است، تاکید کرد: به دلیل استفاده از وسایل مختلف دودی کردن نمی توان گفت که ۳۵ درصد از نظر پلیس استاندارد است، اما معمولا درصد کمتر از ۳۰ مورد تائید پلیس و شرط اصلی رویت داخل خودرو با وجود شیشه دودی است.

سرهنگ شیری در مورد میزان جریمه متخلفان، گفت: براساس کد تخلف ۲۱۱۴ ، افرادی که اقدام به دودی کردن شیشه خودرو خود به میزان غیر قانونی کنند، در کلان شهرها ۵۰ هزار تومان جریمه و در سایر شهرها ۳۰ هزار تومان جریمه می شوند و ملزم به اصلاح شیشه خودرو هستند. وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر روزانه ماموران پلیس با متخلفان برابر قانون در سطح شهربرخورد می کنند.

با سپاس از: خبر نامه زامیاد

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید