تكنولوژي, خبري, خودرو, ساخت و توليد, شيمي, صنعت

کشش خودرو – هشدار مهم برای رانندگان در وبلاگ بیستک!

Car stretching-bistac-ir

کشش خودرو؛ تا به حال احساس کرد ه اید، خودرو یتان به جای انجام فرمان شما، کار خودش را می کند؟ مثلا هنگام رانندگی یا ترمز کردن، خودرو به راست یا چپ منحرف می شود. این وضعیت نیز نشا ن دهنده وجود مشکلی در سیستم ترمز خودرو است و در اثر کشش ناشی از گیرکردن کالیپر به وجود می آید.  وقتی کالیپر گیر می کند، اصطکاک موجود در یکی از چر خها باعث انحراف خودرو می شود.  در نتیجه خودرو به سمتی کشیده خواهد شد که کالیپر آن سمت، گیر کرده باشد.

مشکلات دیگر ترمز که باعث می شود، خودرو از مسیر خود منحرف شود، شامل از بین رفتن شیلنگ ترمزهاست که باعث می شود، کالیپرها هنگام ترمز

گرفتن، به طور متوازن حرکت نکنند یا لنت های نابرابر ترمز، فشارهای متفاوتی روی چر خهای خودرو وارد می کنند و منجر به منحرف شدن خودرو از مسیر خود می شوند. همیشه انحراف از مسیر، مشکل اصلی ترمزها نیست. این وضعیت می تواند، بر اثر فشار باد نابرابر لاستیک های خودرو یا لاستیک های فرسوده و تنظیم نامناسب یا وجود مشکلی در سیستم تعلیق خودرو هم باشد. زمانی که خودرویتان از مسیر خود منحرف می شود، باید آن را به نزدیک ترین تعمیرگاه ببرید تا به طور کامل بررسی شود.

با سپاس از : خبرنامه زامیاد

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید