خودرو

بررسی علت خروجی های اگزوز در وبلاگ بیستک!

Cause of exhaust outlets-bistac-ir00

بررسی علت خروجی های اگزوز در وبلاگ بیستک!

بررسی علت خروجی های اگزوز؛ بعد از مشاهده خروج آب از لوله اگزوز در ابتدا باید قبل از ترسیدن، نوع آن مایع را تشخیص دهید و متوجه شوید که مشکل از کجاست؟

به گزارش وبلاگ بیستک ؛ در اکثر موارد همراه با آب خروجی از لوله اگزوز دود سفید نیز خارج می شود که این مسئله به شما کمک می کند تا مشکل را، راحت تر تشخیص داده و با توجه به آن تعمیر کنید و در کل وجود دود سفید از این لحاظ خوب است.  خوشبختانه در اکثر مواقعی که دود سفید از لوله اگزوز خارج می شود مشکلی نیست، چراکه دود سفید خروجی، آب محبوس شده است که در سیستم اگزوز به وجود می آید و این پدیده معمولا در روزهای سرد صورت می گیرد.

شما می توانید این موضوع را درحالی که دود سفید خروجی از اگزوز شبیه به بخار باشد تائید کنید.  این مسئله به راحتی با چند دقیقه درجا کار کردن موتور قابل حل بوده و دود خروجی باید بدون رنگ شود و اگر با این روش مشکل حل شد نیازی به نگرانی نیست.  از سوی دیگر اگر دود سفید خروجی بعد از چند دقیقه کار کردن موتور محو نشده و با حجم بالا تولید شود می تواند نشان دهنده مشکل اساسی در موتور شما باشد . به احتما ل زیاد سوختگی واشر سر سیلندر یا سر سیلندر و یا آسیب محفظه موتور می تواند باعث نشتی آب به محفظه قرار گیری مخلوط هوا و سوخت شود، که این امر موجب خروج دود سفید و قطرات آب از لوله اگزوز شود.

اگر از اگزوز خودروی شما بنزین خارج شود احتمالا شما متوجه خروج دود سیاه نیز خواهید شد.  اگر دود سیاه هم مشاهده شود، نشانه ناقص سوختن بنزین در محفظه احتراق خودرو است.  این اتفاق ناشی از وجود سوخت اضافی در محفظه ای است که سوخت و هوا باهم مخلوط می شوند و یا می تواند ناشی از خرابی برخی قسمت ها در خودرو نیز باشد . در اکثر مواقع این مسئله یک مشکل جدی محسوب نمی شود و ناشی از کثیفی فیلتر هوایی است که به موقع تعویض نشده و نمی تواند مقدار هوای موردنیاز برای مخلوط شدن با سوخت را وارد کند.  تعویض فیلتر هوا عمل بسیار ساده ایست که شما می توانید در کمتر از یک دقیقه انجام دهید. اگر این کار مشکل خروج دود سیاه از اگزوز را رفع نکرد می توانید به دنبال مشکلات جد ی تر در موتور خودرو باشید. احتمالاً این مشکل مرتبط با نشتی انژکتور سوخت و رگلاتور یا تنظیم کننده سوختی که راه آن بسته شده باشد، یا مسدود شدن خط بازگشت سوخت است.

 اگر شما به یکی از این مشکلات در خودروی خود مشکوک شدید، چک کردن خودرو توسط یک مکانیک حرفه ای بسیار مهم و ضروری است.  این مسائل مشکلات بسیار جدی هستند که در صورت اهمیت داده نشدن می توانند باعث ایجاد مشکلات بزرگتری شوند که تعمیر آ نها بسیار پرهزینه تر است. چک شدن خودرو توسط یک متخصص وقتی که از اگزوز خودروی شما آب یا بنزین خارج می شود امر بسیار مهمی است و در صورت نادیده گرفته شدن می تواند به مشکلات جدی تری منجر شود.  پس بهتر است از یک حرفه ای کمک بگیرید.

با سپاس از : خبر نامه زامیاد

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید