پزشكي

تقویت حس ارزشمند بودن فرزندان با جملات تاثیرگذار در وبلاگ بیستک!

Children are valuable with effective sentences-bistac-ir00

تقویت حس ارزشمند بودن فرزندان با جملات تاثیرگذار در وبلاگ بیستک!

با گفتن این جملات  به فرزندتان حس ارزشمند بودن را در او تقویت کنید. گفتن جملات مثبت به کودک می تواند حس قوی از امنیت، تعلق و ارزش را به او منتقل کند. تربیت کودک کار مهمی است به خصوص در سا لهای اولیه زندگی که کودکان بسیار تاثیرپذیر هستند و هویت آ نها در حال شکل گیری است. کودکانی که به سن مدرسه می رسند بیشتر در برابر اتفاقات در فضای جامعه قرار می گیرند به همین دلیل بیشتر نیاز به دلگرمی و راهنمایی دارند. اگر دنبال راهی برای حمایت و پشتیبانی از کودک خود می گردید با بیان این چند جمله تاثیرگذار به کودک می توانید حس قوی از امنیت، هویت، تعلق و ارزش را به فرزندان خود منتقل کنید .

  • در دسترس بودن شما برای کودک بسیار مهم است :

وقتی این جمله را به کودک خود می گویید ممکن است به شما نیاز نداشته باشد ولی آ نها به خاطر خواهند سپرد که شما قول دادید وقتی نیاز به کمک دارند شما در دسترس خواهید بود. در واقع این جمله تنها اجازه دادن به کودک نیست بلکه شما با بیان این جمله تاثیرگذار به کودک او را دعوت می کنید در هنگام نیاز حتما به شما مراجعه کند و به آ نها می فهمانید که شما هر کاری برای کمک به او انجام خواهید داد.

  • من به تو افتخار می کنم:

طبق تحقیقات انجام شده از مردان میانسال مشخص شد بسیاری از آ نها هرگز جمله «من به تو افتخار می کنم » را از زبان پدر یا مادر خود نشنیده اند یا سا لهای زیادی برای شنیدن آن صبر کرده اند. بسیاری از افراد فکر می کنند تنها در صورتی می توانند توجه پدر یا مادر خود را جلب کنند که موفقیت بزرگی در ورزش کسب کنند یا شغل پر درآمدی داشته باشند. پدران و مادران گرامی هرگز نگذارید کودکان شما برای شنید این جمله صبر کنند، هر چه زودتر به آ نها بگویید به وجود آ نها و به تلاش آ نها افتخار می کنید تا نتیجه آن را در زندگی کودک مشاهده کنید.

  • من به تو باور دارم:

سا لهای نوجوانی و جوانی خود را به یاد بیاورید ! در آن سا لها چقدر به خودتان اطمینان و اعتماد به نفس داشتید؟ تردید و دو دلی از جمله ویژگی های انسان بودن است و شما با بیان جمله «به تو باور دارم » می توانید منبعی از حمایت و اطمینان برای کودک خود باشید. با گفتن این جمله به کودک خود می فهمانید که کسی در جایی از این جهان به آ نها و ارز شمندی آ نها باور دارد. به کودک خود اعتماد به نفس بدهید

  •  من بهترین ها را برای تو می خواهم:

  • بیان جمله «من همیشه بهترین ها را برای تو م یخواهم » چندین مزیت دارد. اول از همه به کودکان می فهماند پشت سر تلا شها و مشکلاتی که برای تربیت آ نها متحمل می شوید اهدافی دارید، همین موضوع به کودکان کمک می کند تا هنگامی که نظرات و تصمیمات شما با آ نها مطابقت ندارد راحت تر بتوانند تصمیمات شما را بپذیرند، چون می دانند شما بهترین چیزها را برای آ نها می خواهید. دوم اینکه بیان این جمله به آنها یادآوری می کند شما از صمیم قلب برای کمک به آ نها تلاش می کنید و در کنار آ نها هستید و نه در مقابل آ نها . پس بهتر است قبل از اینکه خواسته های شما و کودک شما در مقابل هم قرار بگیرد به او یادآوری کنید که بهترین چیزها را برای آ نها می خواهید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید