خودرو

ترمیم رنگ بدنه خودرو با لاک ناخن – وبلاگ بیستک!

ترمیم رنگ بدنه خودرو با لاک ناخن؛ پاره ای از ایرادهای خودرویی بسیار ساده و روش برطرف کردن آن ها نیز آسان است.  ” وبلاگ بیستک ” با بیان ساده شما را به رفع مشکل پیش آمده دعوت و تا زمان رفع مشکل مرحله به مرحله راهنمایی می کند.

در بسیاری از موارد بدنه خودرو در تصادفات و برخورد های گاه و بی گاه به اندازه ای آسیب می بیند که نه ارزش صافکاری و نقاشی مجدد دارد و نه می توان از قید ظاهر زشت آن گذشت.  این زمان است که پاره ای از راه کارها با عنوان لکه گیری به میان باز می شود . اگر فرض بر این باشد که خودرو شما به آرامی با ستون پارکینگ یا گلگیر خودرو دیگر برخورد کرده و خط افتاده باشد،  راه کارهای رفع خط و خشی که بررنگ خودرو ایجاد می شود متنوع است.  از راه حل های حرفه ای چون ترمیم رنگ به کمک رنگ های ساختنی یا ماژیک های مخصوص و گران قیمت از سوی متخصص گرفته تا ساده ترین راه ها ازجمله ترمیم رنگ با لاک ناخن! اگر بنا باشد خود خودرو خط افتاده را ترمیم کنید بدون شک لاک ناخن یکی از ارزان ترین و ساده ترین روش های ترمیم است و از آن مهم تر این که بر خلاف انتظار، دوام و کیفیت لاک ناخن درصورت استفاده صحیح دست کمی از رنگ فابریک خودرو ندارد.

مراحل کار :

  • محل خراشیدی را به خوبی بشویید تا هیچ گرد و خاک و باقی مانده رنگ به آنجا نچسبیده باشد.

  • لاک ناخن ساده با نزدیک ترین ترکیب رنگی موجود به رنگ فابریک بدنه را تهیه کنید.

  • محل خراشیدگی را به خوبی خشک کنید، (توجه داشته باشید که بیشتر از آنچه اتفاق افتاده است باعث کنده شدن رنگ خودرو نشوید).

  • مقدار مشخصی لاک را با قلم مو متناسب با ضخامت خط افتادگی، بر روی محل خراش بکشید.

  • خوب صبر کنید تا لایه اول خشک شود سپس اقدام به اعمال لایه دوم لاک

  • کنید،(در صورت نیاز لایه ها را تکرار کنید).

  • می توانید پس از خشک شدن لایه دوم به منظور هم سطح سازی لاک و رنگ بدنه و از بین بردن خطوط اضافه و بیرون زدگی ها تنها با کمک ابر نرم کمی پولیش بمالید اما توجه داشته باشید که لاک را پاک نکنید.

  • در نهایت توصیه می شود از لاک شیشه ای یا به اصطلاح برق ناخن به منظور لایه نهایی و محافظ استفاده کنید.

اگر میزان آسیب دیدگی زیاد باشد شاید لاک پاسخگوی نیاز شما نباشد. توجه داشته باشید میزان پوشانندگی و ترمیم به دقت و ظرافت شما بستگی دارد.  بدون شک نمی تواند جایگزین رنگ فابریک شود اما به منظور پوشانیدن خط و خش های کوچک و پیشگیری از زنگ زدگی و آسیب های بیشتر در آینده و نیز حفاظت از جیب شما در برابر پرداخت هزینه گزاف نقاشی بدون شک بهترین انتخاب است.

با سپاس از : خبرنامه زامیاد

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید