پزشكي, خبري, صنايع غذائي, صنعت, كشاورزي

آشنایی با خواص لپه – وبلاگ بیستک!

Cottage properties-bistac-ir.jpg

آشنایی با خواص لپه؛ لپه منبع غنی فیبر است به همین دلیل برای کاهش کلسترول خون و کاهش بیماری‌های قلبی – عروقی توصیه می‌شود.

لپه از گروه حبوبات، یک گیاه دولپه‌ای است و در خانواده نخود جای می‌گیرد. می‌دانید که حبوبات ارزش غذایی بسیار بالایی دارند و مناسب‌ترین جایگزین برای گوشت هستند زیرا علاوه بر پروتئین، مقداری نشاسته هم دارند. بنابراین هم انرژی بدن را تامین می‌کنند و هم پروتئین مورد نیاز را به مصرف‌کننده می‌رسانند.

البته لپه هم مانند سایر حبوبات نفاخ است اما چون پوست آن گرفته می‌شود به مراتب نفخش کمتر از سایر حبوبات بوده و خیلی نیاز به خیساندن ندارد اما افرادی که احساس می‌کنند با مصرف لپه دچار نفخ می‌شوند، بهتر است آن را خیسانده، آب آن را دور بریزند و بعد آن را به غذایشان اضافه کنند.

Cottage properties-bistac-ir00.jpg

Cottage properties-bistac-ir00.jpg

  • کسانی که گوشت نمی‌خورند، بهتر است که لپه را به عنوان یکی از اعضای خانواده حبوبات با برنج مخلوط و آن را مصرف کنند.

  • لپه برای آن‌هایی کهشیر و لبنیات نمی‌خورند یک عادت غذایی مناسب تلقی می‌شود.

  • لپه منبع غنیفیبر است به همین دلیل برای کاهش کلسترول خون و کاهش بیماری‌های قلبی – عروقی توصیه می‌شود.

  • عامل دیگری که باز هم لپه را در کاهش بیماری‌های قلبی – عروقی و تنظیمفشارخون برجسته می‌سازد، وجود پتاسیم است.

  • لپه مانع از ایجاد پلاک در رگ‌های خونی می‌شود از این رو به حفظ سلامت قلب کمک می‌کند.

  • لپه از نظر مواد معدنی منبع خوب آهن بوده و برای افرادی که کم‌خون هستند، ماده غذایی مناسبی به حساب می‌آید. مصرف هر پیمانه لپه، ۱۴درصد نیاز روزانه بدن به آهن را تامین می‌کند.

  • همان‌طور که ذکر شد لپه منبعی غنی از فیبر است به همین دلیل برای پیشگیری از یبوست توصیه می‌شود و احتمال ابتلا به بیماری‌های روده را کاهش می‌دهد و در کاهش وزن نیز موثر است.

  • آخرین تحقیقات انجام‌شده بیانگر این است که لپه حاوی کلسیم ومنیزیم و اسید چرب است و از این لحاظ برای بیماران دیابتی فوق‌العاده عالی است. لپه موجب می‌شود که کلیه‌های این بیماران خوب کار کند و چون حاوی آنتی‌اکسیدان نیز هست برای کاهش فشارخون بالابسیار خوب و مفید است.گفتنی است کربوهیدرات و پروتئین موجود در حبوبات باعث می‌شوند فرد دیابتی مدت زیادی در طول روز احساس سیری کند و به سراغ مواد شیرین نرود.

  • لپه جزو گروه حبوبات و غلات است که مصرف آن در بارداری توصیه میگرددو بسیار مفید است .لپه به علت فیبر بالایی که دارد از یبوست مادران باردار نیز پیشگیری میکند.همچنین لپه به واسطه دارا بودن اسید فولیک، برای سلامت جنین نیز مفید است.

با سپاس از : hamshahrionline & 7ganj & hakimemehr

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید