خبري, خودرو, صنعت

مواردی که دانستن آ نها خوشایند تعمیرکارهای خودرو سواری نیست – وبلاگ بیستک!

مواردی که دانستن آ نها خوشایند تعمیرکارهای خودرو سواری  نیست؛ مواردی در رابطه با خودروهای سواری وجود دارند که دانستن آ نها موجب کاهش هزینه های اضافی می شود که برای خودرو خود انجام می دهید.

اکثر رانندگان با اتکا با مکانیک ها، خودروهای خود را به دست آ نها می سپارند تا ایرادهای آن را پیدا کرده و برطرف کنند؛ اما برخی نکات هستند که مکانیک ها به هیچ عنوان دوست ندارند که رانندگان از آن مطلع شوند تا حتما برای رفع ایراد به آ نها مراجعه شود.

*روشن شدن چراغ چک موتور:

یکی از اصلی ترین دلایل روشن شدن چراغ چک موتور خودرو، سفت نبودن دریچه گاز است که موجب ورود اکسیژن اضافی می شود؛ اما متأسفانه این امر یکی از نکاتی است که مکانیک ها دوست ندارند تا شما از آن مطلع باشید. درنتیجه فراموش نکنید تا در صورت روشن شدن چراغ چک ابتدا دریچه گاز را بررسی کنید.

*باتری خودروها به ندرت نیاز به تعویض دارند:

تعمیرکارها بسیار تمایل دارند تا باتری خودروها را تعویض کنند و این گونه القا کنند که باتری به پایان عمر خود رسیده است؛ اما این در حالی است که در بیشتر موارد، ایرادهای باتری مربوط به اتصالات سیم های آن است و نه مربوط به خود باتری.  نکته اینجا است که در اثر گذشت زمان، این اتصا ل ها و سیم ها خورده می شوند و همین امر موجب اختلال در عملکرد باتری و توان خروجی از آن می شود.

*تعویض روغن موتور در هر ۵ هزار کیلومتر:

اکثر مکانیک ها می گویند که هر ۵ هزار کیلومتر، یک بار باید روغن موتور خودرو تعویض شود اما این امر صحت ندارد و تنها هزینه اضافی است. مهم تر از همه این است که باید توجه داشته باشیم تا میزان روغن موتور هیچ گاه در خودرو کم نشود. اکثر کارشناسان بر این عقیده هستند که روغن موتور باید هر ۱۱ هزار کیلومتر تعویض شوند و بسیاری از خودروسازان می گویند که می توان روغن موتور را حتی پس ا ز ۱۶ هزار کیلومتر تعویض کرد.

*صدای لنت های ترمز به دلیل زنگ زدگی است:

اگر هنگام ترمز گیری صدای لنت به گوش می رسد، بهتر است بدانید که اکثر اوقات دلیل این صدا، زنگ زدگی لنت ها است که به راحتی می توان آن را از روی لنت به روش ساییدن، پاک کرد و آن را تمیز کرد. در این صورت نیازی به تعویض لنت های ترمز نیست. همچنین تعویض لنت ترمز یکی از ساد ه ترین کارها است و نیازی به پرداخت هزینه برای تعویض آن ها وجود ندارد . با یک جستجوی ساده در اینترنت می توانید نحوه تعویض لنت های ترمز را یاد بگیرید.

با سپاس از : خبرنامه زامیاد

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید