الكترونيك, خبري, خودرو, صنعت

راه های برطرف کردن برق دزدی خودرو در وبلاگ بیستک!

Electricity stealing cars-bistac-ir

راه های برطرف کردن برق دزدی خودرو؛ “برق دزدی ” اصطلاحی عامیانه  و پرکاربرد  در ادبیات تعمیرکاران خودروست  و زمانی به کار برده می شود که برق خودرو ، هنگامی که خاموش است مصرف شده  و باتری خودرو از کار افتاده است.  از تعریف عامیانه ” برق دزدی”  که بگذریم، به صورت حرفه ای اینگونه تعریفش می کنیم:   اتصال نادرست  یا وجود اشکال در سیستم بر ق رسانی، سبب کاهش ولتاژ شده، عملکرد درست و مناسب قطب های خاص را مختل می کند. از این کاهش ولتاژ یا اتصال موقت یا دائمی، با اصطلاح  « برق دزدی » یاد می شود.

معمولا سه عامل بیشترین نقش را در دزدی برق از خودرو ایفا می کنند:

 – ۱دزدگیر   – ۲ضبط   – ۳ قفل مرکزی.

بررسی  برق  دزدی در خودرو:

راه اول:  در این مواقع ابتدا  سر باتری مثبت را باز می کنیم و بین باتری و سر باتری آمپرمتر قرار می دهیم تا ببینیم آیا واقعا برقی مصرف می شود؟چشم از آمپرمتر بر نمی داریم  و همزمان فیوزها را می کشیم  و جا می زنیم، اگر آمپرمتر ۰ را نشان داد یعنی از آن فیوز مشخص مشکل وجود دارد! نکته: برق دزدی دیگری هم وجود دارد که به کوئل و خرابی وایرها که جرقه مستقیم به بدنه می خورد و به شمع نمی رسد، مربوط می شود.

راه دوم:  یک عدد لامپ کوچک ۱۲ ولت حدود ۲ تا ۳ آمپر از نوعی که معمولا پشت صفحه کیلومتر در داشبرد استفاده می شود تهیه کنید.  – ۱ کلید را از جاسوئیچی استارت خودرو بردارید. – ۲ چرا غها و وسایل برقی را خاموش کنید.- ۳  کلیه در بهای خودرو را ببندید- ۴  درپوش موتور) کاپوت ( را بالا بزنید –  ۵ در صورتی که خودرویتان دارای سیستم دزدگیر است کلید فشاری دزدگیر درپوش موتور را با وسیله ای به حالت فشرده قرار دهید، تا سیگنال باز بودن درب کاپوت ارسال نشود – ۶ کابل جریان منفی باتری را از محل اتصال آن به باطری جدا کنید- ۷  کابل  جریان منفی را با دست به بدنه لامپ چسبانده و ته سربی مانند لامپ را به قطب منفی باتری بزنید.  برای مدت خیلی کوتاهی ) دو تا سه ثانیه ( لامپ بصورت خیلی ضعیف روشن شده و سپس خاموش خواهد شد.  نتیجه : خودرو در حالت ساکن برق دزدی ندارد.  اگر لامپ به صورت روشن باقی بماند یعنی خودرو برق دزدی دارد و اولین منبع ایراد احتمالا می تواند مربوط به سیستم دزد گیر باشد.

با سپاس از : خبرنامه زامیاد

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید