اجتماعي, تكنولوژي, خبري, رايانه, سياسي

(Enamad)  اینماد یا نماد اعتماد الکترونیکی  و مراحل دریافت آن – وبلاگ بیستک!

(Enamad)  اینماد یا نماد اعتماد الکترونیکی  و مراحل دریافت آن – وبلاگ بیستک!

 enamad اینماد یا نماد اعتماد الکترونیکی امروزه به دغدغه اوّل متولیان کسب و کارهای اینترنتی بدل گشته و عدم اطلاع از چگونگی مراحل دریافت این نشان، زحمات متعددی را متوجه صاحبان کسب و کارهای آنلاین نموده است.

“هدف از اعطای نماد اعتماد الکترونیکی، اعتمادسازی و رسمیت دهی به فعالیت کسب و کارهای اینترنتی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان و جلوگیری از آسیب‌های احتمالی در ابعاد مختلف اعم از امنیتی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است.”

مزایای مهم اینماد :

enamad  اینماد که در حال حاضر به عنوان مهمترین گواهی تأیید اصالت صاحبان کسب و کارهای اکترونیکی محسوب می‌شود نقش به سزایی در رونق کسب و کار متقاضیان آن خواهد داشت. در گذشته و قبل از اجرای این طرح، کسب و کارهای اینترنتی با دریافت درگاه‌های واسط بانکی(مثل زرین پال و…) و حتی درگاه‌های مستقیم (بانک ملت و…) که منوط به ارائه مجوز فعالیت به شعب بانک‌های عامل بودند، می‌توانستند بدون نیاز به درج هویت و آدرس کامل خود در سایت، کسب درآمد نمایند. در این حالت مشتریان دسترسی کاملی به فروشنده کالا یا خدمات نداشتند و در صورت بروز اختلاف و حتی تخلف فروشنده، مشتریان سرخورده و گاه مغبون می‌شدند و در این میان افراد سودجو از این بستر بی قانون نهایت بهره برداری را نموده و پرونده‌های قضایی فراوانی را روی دستگاه حاکمیت گذاشتند!

بنابراین متولیان به فکر راهکاری برای قانونمند ساختن کسب و کارهای اینترنتی افتادند که یکی از ثمرات آن اینماد است. در این حالت صا حبان تجارت الکترونیک موظف به داشتن مجوزهای قانونی معتبر برای کسب و کارشان بوده و ضمن پایش دقیقتر از سوی سازمان‌های ناظر، می‌بایست در بازه زمانی کوتاه و معین، نسبت به احراز مجدد آدرس و کد پستی، شماره تماس ثابت و ایمیل خود اقدام کنند و عدول از آن منجر به تعلیق enamad اینماد آنان خواهد شد. علاوه براین مشتریان قادرند تا با کلیک روی نماد مذکور (که می‌بایست در صفحه اصلی فروشگاه تعبیه شده باشد) نسبت به وضعیت اعتبار نماد، احراز هویت مدیر سایت آگاهی یابند.

Portrait of a mid adult man gesturing OK Sign

مجموعه خدمات برند گرافیک شاپ با پشتوانه ۳۰ ساله تبلیغات تجاری و سازمانی و ۱۵ سال فعالیت در صحنه وب پارسی و برپایی فروشگاه‌های آنلاین الکترونیکی آماده است تا در أخذ اینماد به شما مشاوره داده و فرایند دریافت را کوتاه نماید.

با سپاس از : graphicshop

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید