الكترونيك, تكنولوژي, خبري, رايانه, سياسي, صنعت

کسب نماد اعتماد الکترونیک ENAMAD دو ستاره توسط فروشگاه اینترنتی بیستک!

enamad-two-star-bistac-ir00

کسب نماد اعتماد الکترونیک ENAMAD دو ستاره توسط فروشگاه اینترنتی بیستک؛جهت رفاه مشتریان و تاکید بر شعار همیشگی بیستک مبنی بر مشتری مداری، مدیریت فروشگاه اینترنتی بیستک با هماهنگی های لازم از طریق بخش پشتیبانی خود (گرافیک شاپ) موفق به اخذ نماد اعتماد الکترونیک ENAMAD دو ستاره با پیکربندی گواهی امنیتی پیشرفته SSL)) از وزارت صنعت معدن و تجارت و مرکز تجارت الکترونیکی جمهوری اسلامی ایران گردید. بنابراین زین پس بیستکی های عزیز با فراق بال و آسایش خیال قادر خواهند بود تا نسبت به درج اطلاعات شخصی در سایت خودشون ،اقدام نموده و دغدغه ای از بابت ربایش اطلاعات شخصی نداشته باشند. لازم بذکر است که با نصب این گواهی امنیتی، آدرس دامنه فروشگاه بیستک از http\ به https\ تغییر کرده و ابتدای آدرس اینترنتی به رنگ سبز قابل مشاهده خواهد بود.

نماد اعتماد الکترونیک را مرکز توسعه تجارت الکترونیک و زیر نظر وزارت صنعت و معدن به سایت‌های فروشگاه‌ اینترنتی ایرانی اعطا می کند تا موجب جلب اعتماد مشتری شود. این نماد در واقع یک بر چسب دیجیتالی است که دارای اصول و ضوابطی می‌باشد و دریافت اینماد برای وب سایت های فروشگاه اینترنتی که نیاز به راه اندازی سیستم پرداخت آنلاین دارند الزامی است و تا وقتی نماد اعتماد الکترونیک نداشته باشند بانک ها به آنها درگاه پرداخت ارائه نخواهند کرد.

enamad-two-star-bistac-ir01

enamad-two-star-bistac-ir01

نماد اعتماد الکترونیک دارای سه نوع برای طراحی سایت فروشگاهی می‌باشد:

نماد اعتماد الکترونیک موقت؛ این نوع نماد برای سرعت بخشی به فرایند اخذ این نماد است و طراحی سایت فروشگاهی با حداقل معیارهای موجود مورد بررسی قرار می‌گیرد.

نماد دائم تک ستاره؛ پس از اخذ نماد موقت، فرایند بررسی فروشگاه برای اخذ نماد آغاز شده و مرکز توسعه تجارت الکترونیک سایت‌های فروشگاهی را ملزم به رعایت برخی نکات می‌کند و پس از اعمال این معیارها توسط سایت نماد اعتماد الکترونیک دریافت می‌گردد.

نماد دائم دو ستاره؛ فرایند دریافت نماد دو ستاره از نظر معیارهای ارزیابی مشابه نماد تک ستاره است با این تفاوت که فروشگاه ملزم به نصب گواهی امنیت ssl در وبسایت فروشگاه برای امنیت بیشتر میان انتقال اطلاعات میان سایت و بازدیدکنندگان می‌باشد.

مرکز توسعه تجارت الکترونیک برای افراد متقاضی دریافت نماد، دارای شاخص‌های ارزیابی برای تعیین شرایط احراز می‌باشد که شامل احراز هویت و دریافت تضمین های لازم جهت صدور ای نماد می باشند.علاوه بر احراز شرایطی که در بالا ذکر شد باید وبسایت فروشگاهی در کلیه صفحات سایت،  گواهی امنیتی ssl نصب کند. در اینصورت نماد اعتماد دو ستاره به وی اعطا می‌گردد. گواهی امنیتی SSL بر اساس پروتکل ایمن موجود در اینترنت دریافت می شود و اطلاعات انتقالی در وب سایت، بر همین اساس به صورت ایمن و رمزنگاری شده رد و بدل می شوند. استفاده از پروتکل https باعث می شود که امنیت محتوای سایت های اینترنتی افزایش پیدا کند. با کلیک روی آرم “نماد اعتماد الکترونیکی” جزئیات تاییدیه از روی سایت اصلی اینماد قابل مشاهده می باشد:

ناحیه کاربری امن
اطمینان کاربران
با استفاده از SSL

با سپاس از : web24 & گرافیک شاپ

 

2 دیدگاه در “کسب نماد اعتماد الکترونیک ENAMAD دو ستاره توسط فروشگاه اینترنتی بیستک!

 1. ممنون بابت مقاله مفید و کاربردی

  1. با سلام
   ضمن سپاس از ابراز لطف جنابعالی، سیاست مجموعه فروشگاه اینترنتی بیستک بر انتقال تجربیات مفید خود و اطلاع رسانی عمومی استوار میباشد.
   خرسندیم که چراغ راه دیگران باشیم.
   مدیریت

دیدگاهتان را بنویسید