تكنولوژي, ساخت و توليد

آشنایی با انواع کیسه آب گرم در وبلاگ بیستک!

Familiarity with different types of hot water bags-bistac-ir00

 

آشنایی با انواع کیسه آب گرم در وبلاگ بیستک!

 

انواع مختلفی از کیسه های آب گرم وجود دارد که هر کس می تواند با توجه به نیاز خود از آنها استفاده کند:

کیسه آب گرم معمولی :

شناخته شده ترین نوع کیسه آب می باشند، از زمان های گذشته با به امروز مورد استفاده قرار می گیرند، جنس آن ها از لاستیک و پلاستیک مقاوم می باشد. از نظر کارایی تا به امروز تغییری نکرده اند. این کیسه های آب گرم در اندازه های مختلف موجود هستند. برای استفاده از این نوع کیسه های آب گرم ، باید آب را بجوشانید و داخل کیسه بریزید. مطمئن شوید که محکم در کیسه آب گرم باشد و سپس آن را در جایی که می خواهید قرار دهید.

کیسه ‌های آب گرم معمولی در واقع همان مدل‌ های قدیمی هستند که باید اول آب را داغ کنیم و سپس داخل آن‌ ها بریزیم تا در ادامه بتوانیم برای مدت زمانی که آب را در داخل خود گرم نگه می ‌دارند از آن‌ها استفاده نماییم. کیسه‌ های آب گرم امروزی نیز همان مدل ‌های قدیمی هستند که تنها به لحاظ فرم ظاهری تغییر کرده و به اصطلاح امروزی ‌تر شده ‌اند. کیسه آب گرم معمولی در مقایسه با مدل‌ های الکتریکی از قیمت به مراتب ارزان‌ تری برخوردار هستند.

 

کیسه آبگرم برقی :

در واقع می توان گفت جدید ترین نوع کیسه آب گرم هستند، دارای یک عدد شارژر هستند، آب درون این کیسه ها به وسیله انرژی برق داغ شده و به راحتی می توان از آن ها استفاده کرد. این کیسه ها کاملا بی خطر هستند و بدون هیچ گونه نگرانی از برق گرفتگی می توانید از آن ها استفاده کنید زیرا برق ورودی به کیسه با آداپتر ضعیف شده و باعث برق گرفتگی نمی شود.

یکی از مزیت های خیلی مهم کیسه آبگرم برقی استفاده نکردن آب جوش در کیسه آب گرم برقی است. به اندازه کافی آب در کیسه آب گرم بریزید و آن را روشن کنید تا آب داخل کیسه شروع به گرم شدن کند. مزیت دوم کیسه آب گرم قابل برقی این است که می توانید بدون تعویض آب پس از خنک شدن ، آن را دوباره روشن کنید.

کیسه ‌های آب گرم برقی دارای تفاوت‌ های اساسی وعمده‌ ای با مدل‌ های معمولی و ساده هستند. برای اینکه بتوانید از این مدل‌ ها بهره‌ برداری نمایید اصلاً نیازی به آب گرم و داغ ندارید. تنها کافی است که محفظه آن‌ ها را تا اندازه قابل قبولی آب کنید، سپس دستگاه را به وسیله شارژر به برق بزنید تا آرام آرام آب داخل خود را برای استفاده شما گرم و آماده نماید.

البته این را هم در نظر داشته باشید که کیسه ‌های مدل برقی حتماً باید دارای گواهی‌ نامه‌ های استاندارد لازم باشند تا خدایی ناکرده ایجاد اختلال در جریان الکتریسیته آن‌ها باعث وقوع برق گرفتگی برای استفاده کننده نگردد. ناگفته نماند که این مدل از دستگاه‌ ها فقط تا یک بازه ساعتی و زمانی خاصی می ‌تواند آب را در داخل خود گرم نگه دارد.

کیسه آب گرم برقی ژله ‌ای :

برعکس اسم آن، کیسه ژله ای آب گرم برقی نیازی به آب ندارد و با ماده ای ژله مانند پر می شود که با برق کاملاً گرم می شود و می توانید از آن استفاده کنید. می توانید از این نوع کیسه های آب گرم برای کودکان مدل های نفیس تهیه کنید ، زیرا ایمن تر هستند.

با سپاس از : limootop & kimik & mininim

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید