تفريحي

راهنمای خرید فیجت اسپینر در وبلاگ بیستک!

راهنمای خرید فیجت اسپینر در وبلاگ بیستک!

راهنمای خرید فیجت اسپینر؛ کاترین هتینگر (Catherine A. Hettinger) در سال ۱۹۹۷ فیجت اسپینر را ثبت اختراع کرد. حال پس از حدود ۲۰ سال، فروش این محصول در بیشتر فروشگاه ها رونق گرفته و افراد زیادی از کودک و نوجوان گرفته تا بزرگسالان، از فیجت اسپینر استفاده می کنند. برخی برای دوری از استرس و برخی تنها برای تفریح و جذابیت این محصول، آن را در دست می گیرند. در این مطلب راهنمای خرید اسپینر را به طور کامل برای شما تهیه کرده ایم. ادامه مطلب را با وبلاگ بیستک همراه باشید.

فیجت اسپینر از کجا آمد؟

Guide Buy Fijget Spinner-bistac-ir01

 

همان طور که ارز دیجیتالی بیت کوین ناگهان ذهن بسیاری افراد را درگیر کرد، فیجت اسپینر نیز روند مشابهی داشته است. بین سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ به قدری رونق بازار خرید فیجت اسپینر افزایش پیدا کرد که در تمامی فروشگاه ها، کتاب فروشی ها و حتی دست فروشی ها نیز می شد آن را پیدا کرد.

فیجت اسپینر یک ترفند و محصول چرب برای بسیاری شرکت ها محسوب می شد. در ابتدا فیجت اسپینر برای بیماری های خاصی مثل اوتیسم تجویز می شد. بعدها مشخص شد که می توان از آن برای دوری از استرس های روزمره نیز استفاده کرد. فیجت اسپینر وسیله ای آرامش بخش و در عین حال جذاب برای بسیاری از افراد بود. بدین ترتیب تولید عمده آن در دستور کار بسیاری شرکت ها قرار گرفت. بدون شک در این نوع بازارهای التهابی نیز، چین نقش بسیار بزرگی ایفا می کند. به صورتی که سهم عمده تولید این محصول متعلق به چین است.

اجزای فیجت اسپینر :

فیجت اسپینر معمولاً از ۳ پره ی اصلی ساخته می شود. جنس بدنه ی آن از برنج، فولاد، تیتانویم، مس یا پلاستیک است. نمونه های ارزان قیمت بیشتر با پلاستیک ساخته می شوند. جنس فیجت اسپینرهای با کیفیت و مرغوب نیز بیشتر از تیتانیوم است. در مرکز پره های فیجت اسپینر یک بلبرینگ از جنس فلز یا سرامیک قرار دارد. با چرخیدن پره ها حول بلبرینگ، این وسیله می تواند حدود ۲ دقیقه بسته به نوع نیرویی که به آن وارد می کنید، بچرخد. با توجه به مکانیزم ساده آن و البته هزینه اندک تولید، منطقی است که نباید هزینه زیادی برای خرید این محصول صرف کرد. البته فیجت اسپینرهایی از جنس نقره و تیتانیوم و با طرح های منحصر به فرد وجود دارند که قیمت های بسیار عجیبی دارند.

فیجتینگ و فیجت اسپینر :

Guide Buy Fijget Spinner-bistac-ir03

 

به هر عمل ارادی یا غیر ارادی که باعث دور کردن استرس از بدن می شود فیجتینگ (Fidgeting)می گویند. برخی ناخن می جوند. برخی لب های خود را گاز می گیرند. برخی با موهای خود بازی می کنند. برخی هم با خودکار و وسایل کوچک ور می روند. همه این حرکت ها را فیجتینگ می گویند. فیجت در لغت به معنای «بی قراری» است. بدین ترتیب برخی افراد فیجت اسپینر را «فرفره بی قراری» ترجمه می کنند! شاید چند وقت دیگر این لغت را در فرهنگستان زبان فارسی مشاهده کردید. فیجت اسپینر وسیله ای برای تخلیه استرس است. البته ممکن است برای برخی افراد عملکرد آن متفاوت باشد. با این وجود اگر فیجت اسپینر بتواند رفتارهای عصبی ما را تا حدودی کنترل کند بدون شک خرید آن عاقلانه خواهد بود.

توصیه پزشکان :

Guide Buy Fijget Spinner-bistac-ir04

مثل بسیاری موارد نمی توان تأییدیه کامل و صادقانه ای در این مورد پیدا کرد. برخی پزشکان معتقدند که فیجت اسپینر در کمک به بیماران مبتلا به       ADHD نه تنها موفق نبوده، بلکه عامل عدم تمرکز آنها نیز می شود. برخی پزشکان نیز خلاف این نظر را دارند و معتقدند فیجت اسپینر یک وسیله کاربردی است. با این وجود هر فرد بهتر است خودش تصمیم گیرنده نهایی باشد. فیجت اسپینر برای برخی افراد کاملاً جوابگو است. برای عده ای نیز بی تأثیر بوده است. بنابراین با توجه به قیمت پایین این محصول بهتر است هرکس خودش در این مورد تصمیم بگیرد.

Guide Buy Fijget Spinner-bistac-ir06

برخی تحقیقات نشان می دهد که فیجت اسپینر حتی می تواند در فرآیند ترک سیگار به افراد سیگاری نیز کمک کند. البته نباید انتظار معجزه داشته باشید، با این وجود به عنوان ابزار کمکی می توان فیجت اسپینر را برای افراد سیگاری در حین ترک سیگار و بعد از ترک مفید دانست.

نحوه کار با فیجت اسپینر :

شاید ساده ترین و بدیهی ترین کار ممکن با اسپینر، قرار دادن بین انگشت شست و اشاره و چرخاندن پره های آن توسط انگشت وسط (یا انگشت کوچک) باشد. راهکار دیگر این است که فیجت اسپینر را روی میز صاف قرار دهید. انگشت اشاره خود را روی مرکز آن بگذارید. سپس پره های اسپینر را بچرخانید و حدود ۲ دقیقه از چرخش خودکار آن لذت ببرید. هنگام چرخش اسپینر احساس خوبی ناشی از چرخش آن به مغز مخابره می شود. هنگامی که اسپینر بین انگشت های شما می چرخد و زاویه ی آن را تغییر می دهید نیز، همین احساس را خواهید داشت. البته اگر استرس شما بیش از حد باشد می توانید از پره های پنکه نیز برای این امر استفاده کنید! فقط فراموش نکنید که پره ها را سر جای خود برگردانید.

خرید اسپینر :

بدون شک خرید اسپینر امروزه کار دشواری نیست. مانند خرید مداد، به راحتی در بیشتر فروشگاه ها و نوشت افزارها نیز می توان آن را تهیه کرد. امروزه محصولات مشابهی نظیر فیجت کیوب نیز در بازار موجود است. همان طور که از اسم آن پیدا است عملکرد مشابه فیجت اسپینر را دارد. با این تفاوت که چرخشی در کار نیست. فیجت کیوب ها بیشتر شامل دکمه هستند و با فشار دادن انواع دکمه ها، صداها و کلیک های متفاوتی ایجاد می کنند.

با سپاس از : bamilo

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید