پوشاك

راهنمای انتخاب سایز سوتین مناسب در وبلاگ بیستک!

Guide Selection Size Bra-bistac-ir00

راهنمای انتخاب سایز سوتین مناسب؛ بر طبق آمار ، حدود ۸۰% خانم ها از سوتین هایی با اندازه های نامناسب استفاده می کنند. از آنجایی که پوشیدن اندازه نامناسب سوتین در طولانی مدت باعث آسیب به بافت پستان شده و یکی از علل سرطان پستان می باشد ، اگر شما از نحوه صحیح انتخاب سایز مناسب برای خود آگاهی کافی ندارید با ما همراه باشید تا به بهترین اندازه برای خود دست یابید.به یاد داشته باشید که بهترین همراه شما در این زمینه آینه می باشد. در اینجا ما به چند نشانه سایز نادرست سوتین اشاره میکنیم.
قبل از شروع دانستن این نکته ضروری است که همیشه در زمان خرید و انتخاب سوتین ، از گره ی اول (که گشادتر می باشد) استفاده کنید و معیار ها را با آن بسنجید چرا که با گذشت زمان و در اثر شستشو و پوشیدن مداوم باعث کشش در بافت پارچه ی سوتین شده و از گره ی دوم (که تنگ تر است) در آینده استفاده نمایید.

Guide Selection Size Bra-bistac-ir01

Guide Selection Size Bra-bistac-ir01

بندهای پشتی سوتین به پشت شما فشار می آورند :

اگر بندهای پشتی سوتین شما به درون بدنتان فرو می روند و باعث ظاهر شدن توده های چربی برجسته میشوند و یا علامت قرمز رنگ بر روی پوست شما بر جا می گذارند، این سوتین برای شما بسیار تنگ است و شما باید اندازه بند را بزرگتر کنید.

می توانید بندهای پشتی سوتین را بیش از ۵ سانتیمتر از پشتتان دور کنید :

در صورتی که بندهای پشتی سوتین را بکشید و این فاصله ( فاصله بند تا پشت بدن ) بیش از ۵ سانتیمتر شود سوتین شما خیلی شل است و باید بند را جمع تر کنید.

بندهای سوتین به شانه هایتان فشار می آورند :

شاید این مسئله سخت ترین بخش برای درک اندازه مناسب سوتین باشد. بندهای پشتی سوتین مسئول تحمل ۸۰% پشتیبانی از سینه های شما هستند و بندهای شانه ای تنها ۲۰% این مسئولیت را برعهده دارند. اگر بندهای شانه ای به درون شانه هایتان فرو میروند ، فشار زیادی بر بندهای شانه ای قرار گرفته اند و این نشان دهنده شل بودن بند پشتی سوتین می باشد که باید تنگ تر شود و در واقع باید بین این دو بند تناسب ۸۰ به ۲۰ برقرار باشد.

Guide Selection Size Bra-bistac-ir01

Guide Selection Size Bra-bistac-ir01

بند پشتی سوتین در موازات زمین نیست :

در صورتی که بند پشتی سوتین موازی با زمین نیست و حالت انحنا به خود گرفته است باید درست شود و موازی زمین قرار بگیرد.

دو انگشت فاصله :

در صورتی که بیش از دو انگشت بین بند پشتی سو-تین و بدن شما فاصله وجود داشته باشد نیاز به تنگتر کردن بند دارید تا فقط دو انگشت فاصله وجود داشته باشد و اگر فاصله کمتر از دو انگشت است باید گشادتر شود.

بند پشتی به صورت مسطح پشت شما قرار نمی گیرد :

وقتی سوتین را می پوشید اگر بین بند پشتی و پشت شما فاصله باشد باید بند را تنگ تر کنید. گرچه بندهای پشتی سوتین مهمترین بخش عملکردی سینه بند ها هست ولی به این نکته هم باید توجه کنید که هرچه اندازه بند را کوچک تر یا بزرگتر کنید باید اقدامی برعکس آن را برای اندازه ی گودی سوتین انجام دهید تا تناسب کلی سینه بند مناسب باشد.

Guide Selection Size Bra-bistac-ir03

Guide Selection Size Bra-bistac-ir03

با سپاس از : nclebas

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید