الكترونيك, تكنولوژي, خبري, رايانه, ساخت و توليد, صنعت, لوازم صوت و تصويري

عرضه قابلیت HDR برای تمام تلویزیو ن های فول اچ دی سونی – وبلاگ بیستک!

HDR for all Sony Full HD TV-bistac-ir

عرضه قابلیت HDR برای تمام تلویزیو ن های فول اچ دی سونی؛ سونی به تازگی تأیید کرده است که قابلیت HDR را برای تمام تلویزیون های فول ا چ دی خود عرضه می کند. سونی اعلام کرده است که تمام تلویزیون های فول ا چ دی سری براویا، از مدل پایین رده RE4 گرفته تا مدل بالاردهWD75 ، به زودی قابلیت HDR را در قالب یک بروزرسانی نر م افزاری دریافت خواهند کرد؛ اما به نظر می رسد برای تجربه کامل این قابلیت باید یک کنسول پلی استیشن ۴ نیز تهیه کنید.

 High Dynamic Range که به اختصار با نام HDR شناخته می شود، یک فناوری تصویری است که با افزایش گستره روشنایی باعث بهبود کیفیت تصاویر می شود. این قابلیت، رنگ های تیره را تیره تر و رنگ های روشن را روشن تر نشان می دهد و ترکیب این دو باعث بهبود کلی کیفیت تصویر می شود؛ اما این فناوری هنوز به طور گسترده مورد استفاده قرار نمی گیرد.

برای لذت بردن از فناوری HDR ، باید ابتدا محتوای HDR در اختیار داشته باشید وسپس ابزاری تهیه کنید که از این قابلیت پشتیبانی کند. این روزها تعداد تلویزیون هایی که از فناوری HDR پشتیبانی می کنند در حال افزایش است و قیمت آ نها نیز کاهش می یابد. بسیاری از سرویس های استریم آنلاین محتوا، مانند نت فلیکس و آمازون، این روزها محتوای HDR بیشتری در اختیار کاربران می گذارند. لذت واقعی کیفیت تصویر HDR زمانی مشخص می شود که شما یک تلویزیون ۴K HDR داشته باشید؛ زیرا مقدار زیادی از محتوای HDR ، اکنون با کیفیت ۴K عرضه می شود. اما هنوز هم را ه هایی برای لذت بردن از این کیفیت تصویر در تلویزیون های فول ا چ دی وجود دارد.

با سپاس از : خبر نامه زامیاد

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید