آرايشي و بهداشتي

معرفی انواع اپیلاتور یا اپی لیدی -(Epilator) در وبلاگ بیستک!

Introducing different types of epilators-bistac-ir00

معرفی انواع اپیلاتور یا اپی لیدی –(Epilator) در وبلاگ بیستک!

معرفی انواع اپیلاتور یا اپی لیدی –(Epilator)؛ قبل از ارائه معیارها و فاکتورهای مهم برای خرید اپیلاتور اجازه دهید توضیحات کوتاهی در مورد انواع این دستگاه ارائه کنیم.

اپیلاتورهای موجود در بازار به طور کلی به سه دسته فنری، چرخشی و موچینی تقسیم می شوند که در ادامه به معرفی هر کدام خواهیم پرداخت تا بتوانید دستگاه مناسب خود را انتخاب کنید.

اپیلاتور موچینی (Tweezer) :

اپیلاتور موچینی بهترین نوع در میان مدل های دیگر و در واقع مدرن ترین دستگاه است. این دستگاه دارای دو عدد غلتک چرخان است که بر روی آن ها تعدادی موچین قرار گرفته است. این موچین ها دارای صفحاتی هستند که در هر بار چرخش به صورت نامنظمی به هم چسبیده و جدا می شوند. هر بار که دو صفحه موچین به هم می چسبند باعث جدا شدن موهای زائد از ریشه می شوند و هر بار که دو صفحه همان موچین از هم جدا می شوند موی کنده شده را رها خواهند کرد. حالا فرض کنید که حداقل ۳۰ عدد موچین به طور همزمان اما نامنظم همین کار را انجام دهند. بنابراین هر چه تعداد این موچین ها بیشتر باشد، اپیلاتور در مدت زمان کمتری موهای زائد بیشتر را از یک منطقه بدن شما جدا خواهد کرد.

اپیلاتور چرخشی (Rotating disc):

اپیلاتور چرخشی دارای چند دیسک چرخشی است. در این مدل دیسک ها با حرکاتشان باعث جدا شدن موهای زائد از ریشه می شوند.

اپیلاتور فنری: (Spring)

در این مدل از دستگاه اپیلاتور، چندین فنر به هم وصل شده اند، بنابراین وقتی دستگاه را روی پوست خود می کشید موهای بدنتان به فنرها گیر کرده و از ریشه جدا می شوند. اما انعطاف پذیری این فنرها بالاست و ممکن است در برخی موارد بیش از حد خم شده و نتوانند موها را از ریشه جدا کنند. از طرفی به دلیل انعطاف زیاد ممکن است خیلی زود خراب شده و کارایی خود را از دست بدهند.

با سپاس از : Totikala

دیدگاهتان را بنویسید