اجتماعي, تاريخي, خبري, صنعت, كشاورزي, هنري

باغ ملی گیاه شناسی ایران – بازدید مدیر فروشگاه اینترنتی بیستک!

National Botanical Garden-bistac-ir00
National Botanical Garden-bistac-ir01

National Botanical Garden-bistac-ir01

باغ ملی گیاه شناسی ایران؛ مکانی است که در آن مجموعه ای از گیاهان بومی و غیر بومی در فضای باز و در گلخانه ها کشت می شوند و نقش مهمی در زمینه های مختلف تحقیقاتی از جمله علوم گیاهی و باغبانی ، آموزش عمومی و آشنا ساختن مردم به اهمیت گیاهان و لزوم حفاظت از آنها بر عهده دارند.

 National Botanical Garden-bistac-ir02

National Botanical Garden-bistac-ir02

به علاوه باغ گیاه شناسی به عنوان ذخیره ژنتیکی گیاهان در معرض خطر انقراض مورد استفاده قرار می گیرد. در باغهای گیاه شناسی امکانات لازم برای مطالعه و تحقیق درباره تنوع زیستی وحفاظت از آنها فراهم است. با بهره گیری از روش های مختلف علمی، امکان شناخت گونه‌های گیاهی کشور فراهم گشته و محدوده پراکنش آنها تعیین می ‌گردد. تحقیق در زمینه روش های تکثیر و پرورش گونه‌ های با ارزش از نظر حفاظتی و اقتصادی از موضوعات دیگری است که در باغهای گیاه شناسی به آن پرداخته می شود.

National Botanical Garden-bistac-ir03

National Botanical Garden-bistac-ir03

باغ گیاهشناسی ملی ایران ، در تاریخ ۹۵/۱۲/۱۶ به مناسبت هفته منابع طبیعی طی مراسمی با حضور مسئولین محترم سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و به استناد اجرای تبصره ماده ۲ قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگی، گردشگری مصوب ۲۳ دی ماه ۱۳۸۲ و آیین نامه اجرای قانون مذکور مصوب هیئت دولت محترم وزیران به شماره ۲۶۹۷۵/ت ۳۲۹۱۵ در تاریخ ۴ مرداد ماه ۱۳۸۴ باغ گیاهشناسی ملی ایران با قدمت ۴۸ سال طی شماره ثبت ۳۶۵ مورخ ۱۳۹۵/۱۲/۱۰ در فهرست میراث طبیعی کشور ثبت گردید.

National Botanical Garden-bistac-ir04

National Botanical Garden-bistac-ir04

با سپاس از : takhfifan & takhfifcenter & dayere

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید