خودرو

معرفی خودروهای جدید فاقد تایر زاپاس در وبلاگ بیستک!

New cars without spare tires-bistac-ir00

معرفی خودروهای جدید فاقد تایر زاپاس در وبلاگ بیستک!

New cars without spare tires-bistac-ir01

New cars without spare tires-bistac-ir01

معرفی خودروهای جدید فاقد تایر زاپاس؛ تا بحال به این موضوع فکر کرده اید که چرا خودروهای جدید تایر زاپاس ندارند؟ حدود یک سوم از خودروهای تولید شده در سال ۲۰۱۷ تایر زاپاس ندارند، اما سوال این جا است که چرا خودروسازان بزرگ دست به چنین کاری زدند؟ به گزارش وبلاگ بیستک ، اگر اخیرا اقدام به خرید خودروهای خارجی کرده باشید، شاید متوجه این قضیه شده اید که خودرو شما فاقد تایر زاپاس است.  راستی چرا خودروسازان مطرح دنیا باید دست به چنین کاری بزنند؟ اگر تایر خودرو پنچر شود، راننده باید چه کاری انجام دهد؟

بر اساس آمار جهانی، ۳۶ درصد از خودروهای تولید شده در سال ۲۰۱۷ فاقد تایر زاپاس هستند که البته اغلب شرکت ها به دلایل خاصی این کار را انجام می دهند.  اما واقعیت امر اینجا است که هنگام پنچر شدن تایر خودرو، راننده هیچ کدام از دلایل این گونه شرکت ها را نمی پذیرد.  بر اساس آمار انجمن خودروهای آمریکا، در سال ۲۰۱۶ بیش از ۵۴۰ هزار نفر به دلیل پنچر شدن تایر خودرو خود، با این مرکز تماس گرفتند و از این که خودرو آ نها تایر زاپاس ندارد شگفت زده شدند. شرکت هیوندای یکی از پیشتازان این حرکت نوین است.  خودروهای این شرکت با تایر پنچر، می توانند مسافت ۸۰  کیلومتر را  )در صورت حرکت با سرعت پایین تر از ۸۰ کیلومتر بر ساعت(  طی کنند.

New cars without spare tires-bistac-ir02

New cars without spare tires-bistac-ir02

خودروسازان به پنج دلیل عمد ه در مد ل های جدید زاپاس را حذف کرد ه اند،تایر خودروها تا چند ده کیلومتر پس از پنچری قابل استفاده هستند که در این مسافت :

  1. مصرف سوخت کاهش پیدا می کند.

  2. وزن خودرو بدون تایر زاپاس کمتر است.

  • باعث صرفه جویی در هزینه خودروسازان می شود.

  1. برای رساندن خودرو به یک تعمیرگاه مجاز کافی است.

  2. فضای بیشتری برای قسمت بار و صندوق ایجاد می شود.

 

با سپاس از : خبرنامه زامیاد

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید