تكنولوژي, خبري, خودرو, ساخت و توليد, صنايع نظامي, صنعت, هوانوردي

مزایا و معایب پیشرانه ۶ سیلندر خورجینی V – وبلاگ بیستک!

مزایا و معایب پیشرانه ۶ سیلندر خورجینی V شکل؛ پیشرانه های شش سیلندر به طور کلی دارای دو نوع خطی و خورجینی هستند؛ که برتری نوع خورجینی آن نسبت به نوع خطی مد تها ست که اثبات شده است.

پیشرانه های خورجینی یا V به طور کلی نسبت به پیشرانه های خطی دارای برتری هستند و امروزه بیشتر شرکت های خودروسازی برای پیشرانه های ۶ سیلندر، از نوع خورجینی استفاده می کنند.  اما هیچ سیستمی بی عیب و ایراد نیست و پیشرانه خورجینی هم از این قاعده مستثنا نیست.

مزایا : هنگامی که بحث از مزایای پیشرانه خورجینی می شود، اولین نکته مهم، حجم این پیشرانه ها ست.  موتورهای خورجینی به دلیل نحوه قرار گیری سیلندرها که زاویه ای ۶۰ درجه نسبت به هم دارند بسیار راحت تر در زیر کاپوت جای می گیرند و فضای کمتری را می گیرند.  یکی دیگر از نکات مهم این است که در خودروهایی که دارای پیشرانه خورجینی هستند، نصب توربوشارژر ساده تر است و نیازی به تغییر ابعاد شاسی نیست.  طبیعتا به همین دلیل، هزینه های تولید هم کاهش می یابد.

معایب : این موتورها به دلیل ترکیب شدن دو سری سیلندر با زاویه ۶۰ درجه نسبت به هم و همچنین طولانی بودن کورس پیستون، بالانس خوبی ندارند.

به همین دلیل در آ نها از یک میله برای خنثی کردن نیروی لختی ناشی از آن یا سیستم های پیشرفته تری استفاده می کنند. در صورتی که این نیروی ناشی از کار کردن موتور خنثی نشود، لرزش موتور ضرباتی به میل لنگ وارد می کند که باعث کاهش راند مانش می شود.  همچنین به دلیل داشتن دو سرسیلندر، ۴ میل سوپاپ و ۲۴ سوپاپ، دارای سیستم های پیچیده تری برای تنظیم زمان بندی باز و بسته شدن سوپاپ ها هستند و همین امر تعمیر این نوع از پیشرانه را سخت تر می کند.

با سپاس از : خبرنامه زامیاد

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید