صنايع غذائي

توصیه مصرف خام سه ماده غذایی در وبلاگ بیستک!

Raw consumption of three foods-bistac-ir00

توصیه مصرف خام سه ماده غذایی در وبلاگ بیستک!

توصیه مصرف خام ؛ تعدادی از اقلام غذایی، مواد مغذی خود را حین فرآیند پخت و حرارت از دست می دهند و به همین دلیل بهتر است خام مصرف شوند. به گزارش وبلاگ بیستک،فرقی هم نمی کند شیوه پخت، کباب کردن باشد یا آب پز کردن یا بخارپز کردن و غیره.

در اینجا سه ماده غذایی را که به صورت خام حاوی ویتامین و مواد مغذی بیشتری هستند، معرفی شده اند:

چغندر:

دلایل بسیاری برای مصرف چغندر وجود دارد:  این گیاه سرشار از فیبر، ویتامین ث، پتاسیم، منگنز، فولات و ویتامین ب است و نشان داده شده مصرف منظم آن برای تقویت سیستم ایمنی بدن، جلوگیری از التهاب و کاهش فشار خون موثر است.  باید این نکته را بدانید که طبخ چغندر باعث می شود یک چهارم فولات خود که برای تقویت سیستم ایمنی و رشد جنین موثر است را از دست بدهد. به همین دلیل باید چغندر را به صورت خام به وعده های غذایی خود اضافه کنید.

کلم بروکلی:

سرشار از ویتامین ث، کلسیم، پتاسیم و حتی پروتئین است.  مطالعات زیادی تاکید کرده اند که کلم بروکلی بهتر است خام مصرف شود چون این روش خوردن آن ماده موجود در کلم بروکلی به نام سولفورافان را که یک ترکیب برای کاهش فشار خون و کاهش خطر ابتلا به برخی سرطان ها است را بیشتر جذب می کند.

پیاز:

حاوی ماده مغذی گیاهی به نام آلیسین است که می تواند منجر به کاهش میزان گرسنگی شود، از سرطان جلوگیری کند، بهبود سلامت قلب را افزایش دهد و حتی از فشار خون بالا جلوگیری کند. خوردن پیاز به صورت خام باعث می شود که بیشترین میزان از این ترکیب را جذب بدن کنید.

با سپاس از : خبرنامه زامیاد

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید