اجتماعي, الكترونيك, تكنولوژي, خبري, رايانه, ساختمان, صنعت, لوازم خانگي

جدیدترین نسل کولرگازی‌های سامسونگ Wind Free

جدیدترین نسل کولرگازی‌های سامسونگ به نام Wind Free، تکنولوژی تازه‌ ای را برای تهویه‌ ایده آل فضا فراهم کرده اند. کولرهای Wind Free یعنی بدون باد، توانایی خنک‌ سازی محیط را بدون پرتاب باد خنک دارند. در واقع این کولرها دارای عملکرد دو مرحله ‌ای می باشند. در بخش اول، دستگاه وارد حالت Fast Cooling یا خنک ‌سازی سریع می‌شود و با پرتاب باد خنک، دمای اتاق را به حد دلخواه می‌رساند. بعد از آن، بدون احتیاج به انجام هر تغییری در تنظیمات، کولر به وضعیت بدون باد وارد می‌شود. در این وضعیت دریچه‌ی اسپلیت بسته می‌شود و خنک‌سازی از راه  سوراخ‌های خیلی ریز و پرشمار آن انجام می‌شود. سیستم بدون باد، دمای اتاق را بدون ایجاد باد سرد و از راه ۲۱۰۰۰ سوراخ ریز صفحه‌ خود، در حد بسیار مناسب نگه می دارد . در حقیقت در این حالت جریان هوا کاملا آرام است .

این شرکت Good Sleep یا خواب خوب را برای استفاده در حالت خواب ارائه داده است. در این وضعیت ، دستگاه حالت کارکرد را مطابق با تغییرات دمایی بدن در زمان خواب تنظیم می‌کند و در این موقعیت با توجه به سیکل خواب انسان، از دماهای گوناگون استفاده می‌کند. در واقعیت این سیستم دارای سه مرحله است که شامل مرحله‌ فرورفتن به خواب، خواب عمیق و بیدارشدن از خواب می باشد. تنها کافی است بازه‌ زمانی مورد نظر را به دستگاه اعلام کنید و بعد خوابی آسوده و راحت داشته باشید.

طراحی بی نظیر کولرهای Wind Free به عملکرد بهتر دستگاه کمک کرده است. با اینکه بیشترکولرهای اسپلیت به طور مستطیلی یا با زاویه‌های خمیده طراحی می‌شوند، این دستگاه ساختاری مثلثی ‌شکل دارد. این ساختار باعث شده کولر پرتاب باد بهتری داشته باشد و بتواند سطح بیشتری از فضا را خنک کند. همچنین سامسونگ فن بزرگ ‌تری را در مقایسه با  مدل‌های قدیمی‌ تر خود به کار برده است. این فن تقریبا ۱۲۲ درصد بزرگ‌ تر از مدل‌های قبلی است و قدرت کارکرد بیشتری را به کولر بخشیده است.

کولر Wind Free جزو کولرهای اینورتر است. احتمالا باید بدانید که کولرهای مجهز به سیستم اینورتر عملکرد بسیار بهینه ‌ای در مقایسه با کمپرسورهای معمولی دارد. با وجود اینورتر احتیاجی به خاموش و روشن‌ شدن زیاد دستگاه برای داشتن دمای مناسب نیست و به جای آن دور موتور تغییر می‌کند.  اینورتر باعث ‌شده انرژی مصرفی برای روشن‌ کردن موتور از بین رفته و مصرف انرژی کولر کم شود.

اصل کار اینورتر بر اساس نیروی مغناطیسی و دافعه‌ قطب‌های N و S است. بر عکس اینورترهای معمول، اینورتر استفاده شده در کولرهای Wind Free هشت ‌قطبی است. وجود قطب‌های بیشتر باعث حرکت روان ‌تر موتور می‌شود و اصطکاک قطعات داخلی و صدای تولیدی را به کمترین حد می‌رساند. به ادعای این کمپانی، دستگاه‌های مجهز به اینورتر دیجیتال هشت‌ قطبی، مصرف انرژی معادل ۳۲ درصد مدل‌های معمولی دارند. همچنین تکنولوژی هشت‌قطبی می‌تواند تا ۴۳ درصد سریع ‌تر نسبت به مدل‌های معمولی هوای اتاق را خنک کند.

برای داشتن هوایی پاک و سالم، سامسونگ یک فیلتر بسیار عریض در بخش ورودی هوا طراحی کرده است. این فیلتر همه دریچه‌ کولر را به طور کلی پوشش داده و همه مواد آلرژی ‌زا را جذب خود می کند . فیلتر استفاده شده  در این مدل از نوع PM2.5 است و می‌تواند ذرات ۲.۵میکرونی یا بزرگ‌ تر را به خود جذب کند. این شرکت گفته لست که این فیلتر تا ۹۹درصد ذرات ریز موجود در هوا را در مدت ۱۰۰ دقیقه جذب می‌کند. سیستم Easy Filter وظیفه‌ حذف مواد حساسیت ‌زا و آلاینده را دارد و همچنین، واحد یونیزه ‌کننده توانایی خارج کردن باکتری و ویروس‌های محیط را از هوا دارد.

توجه داشته باشید فیلتر کولر همه این مواد را جذب کرده و در خود جمع می کند و چندی بعد  تبدیل به دنیای کوچکی از آلودگی‌ها شده و می‌تواند خاصیت خود را از دست بدهد. بنابراین هر چند وقت یک بار به فیلتر سر زده و آن را تمیز کنید. خوشبختانه فیلتر مدل Wind Free قابل جداشدن است و به راحتی می‌توانید آن جدا کرده و بشویید.

جدیدترین نسل کولرهای سامسونگ آسان تر از هر زمان دیگری قابل کنترل هستند. برنامه‌ی Smart Home این شرکت روی تلفن‌های هوشمند قابل نصب است و با استفاده از آن می‌توانید دستگاه هوشمند خود را کنترل کنید. می توانید  از راه اتصال Wi-Fi به کولر وصل شده و دستورات لازم را به آن بدهید. از این راه می‌توانید کارهایی مانند تنظیم دمای کولر، شدت و نوع پرتاب باد را انجام دهید. خوبی دیگری که Smart Home دارد ، این است که می توانید مصرف برق کولر و مصرف انرژی دستگاه را مشاهده نمایید .

با سپاس از : samsungcenter

دیدگاهتان را بنویسید