اجتماعي

راهنمای انتخاب ساعت مردانه برای مناسبت های متفاوت در وبلاگ بیستک!

Select a men's watch-bistac-ir00
Select a men's watch-bistac-ir05

Select a men’s watch-bistac-ir05

راهنمای انتخاب ساعت مردانه برای مناسبت های متفاوت؛ چندی پیش، یک ساعت مردانه وسیله ای کاربردی بود که صرفا به جهت کارآمدی آن استفاده می شد و تنها و مهم ترین کاربرد آن نشان دادن زمان بود. وسیله ای که در طول روز با قرار دادن زمان در اختیار شما برای برنامه ریزی کارهای روزانه به شما کمک می کرد. از این رو برای انجام روان تر و بهتر کارهای روزانه، به وجود ساعت به عنوان یک وسیله ضروری نیاز داشتیم. اما امروزه نشان دادن زمان کوچکترین وظیفه این پوشیدنی دوست داشتنی است.

ساعت مچی در گذر زمان :

امروزه با پیشرفت فناوری و وجود دستگاه های الکترونیکی متنوعی مانند گوشی های هوشمند، تبلت ها، رایانه های شخصی و امثال این ها، کمتر کسی نیاز به ساعت مچی برای اطلاع از زمان دارد. حالا کاربری این دستگاه تغییر کرده و تنوع آن نیز بیشتر شده است. امروزه اکثر مردم برای اطلاع از زمان از تلفن های هوشمند خود استفاده می کنند. اگر سری بچرخانید میبینید که اطراف شما پر است از وسایلی که ساعت را به شما نشان می دهند. از هود و یخچال در آشپزخانه گرفته تا میز کار همگی اثری از زمان دارند و ساعت مچی در حال منسوخ شدن است. البته استفاده از ساعت تنها برای نشان دادن زمان، در حال منسوخ شدن است و پدیده ای چون مد اجازه نداده تا این وسیله محبوب کاملا محو شود.

Select a men's watch-bistac-ir01

Select a men’s watch-bistac-ir01

ساعت مردانه تکه ای مهم از پرستیژ مردانه :

تغییراتی که در گذر زمان برای ساعت رخ داد باعث نشد که ساعت مچی مورد استفاده قرار نگیرد یا استفاده از آن کمتر و کمتر شود، بلکه استفاده از ساعت روز به روزافزایش پیدا کرده و به تنوع آن اضافه شده است و اکنون از ساعت مردانه می توان به عنوان یکی از اجزای مهم در پوشش و پرستیژ مردانه نام برد. ساعت اکنون قسمتی از مد می باشد که توجه به آن روز به روز در حال افزایش است و به آن نه به عنوان یک وسیله یا ابزار مورد نیاز، بلکه به عنوان یک وسیله تزئینی نگاه می شود. ساعت مردانه امروزه مانند یک کروات یا پیراهن مردانه قسمتی از پوششی مردانه است.

نکات مهم برای خرید ساعت مچی مناسب :

نکته مهمی که در هنگام خرید ساعت باید در نظر بگیریم این است که چه ساعتی بخریم. برای این منظور باید در نظر بگیرید که چه وقت ها و در چه مکان هایی، قصد استفاده از این ساعت را دارید؟

Select a men's watch-bistac-ir02

Select a men’s watch-bistac-ir02

مناسبت و محل استفاده ساعت مردانه :

اولین و مهمترین نکته این است که این ساعت باید با مناسبت و محلی که قصد دارید آن را به دست کنید ارتباط داشته باشد، تا شکل بهتری به پوشش شما بدهد. برای مثال اگر قصد پوشیدن یک ساعت مردانه برای محل کار خود دارید بهتر است از مدل های کلاسیک و رسمی تر استفاده کنید. برای چنین مواردی ساعت های کوچکتر نقره ای یا طلایی رنگ پیشنهاد می شود. اگر علاقه ای به ساعت های فلزی ندارید و با ساعت های چرمی راحت تر هستید رنگ های مشکی و قهوه ای را به شما پیشنهاد می کنیم.

در صورتی که قصد خرید ساعت برای استفاده روزمره و غیر رسمی را دارید دست شما برای انتخاب گزینه های دیگر بازتر است و می توانید دلتان را به دریا بزنید و از هر مدلی که دوست دارید استفاده کنید. تنوع در ساعت های مناسب برای استفاده روزمره زیاد است، از صفحه نمایش های بزرگ و کوچک و دستبند های ست ساعت گرفته تا رنگ های خاص و پرانرژی. برای استفاده از ساعت با پوشش های ورزشی و راحتی، از رنگ های شادتر و پرانرژی تر مثل رنگ های قرمز و زرد استفاده کنید. این رنگ ها نشاط و انرژی مضاعفی به پوشش شما می دهند.

فصول مختلف و شرایط آب و هوایی مختلف :

نکته بعدی که باید در خرید و استفاده ساعت مچی در نظر بگیرید تغییرات فصلی است. در فصل های گرم تابستان ساعت های فلزی و چرمی کثیف و چرک و چسبناک می شوند و زیبایی و کارایی خود را از دست می دهند. در چنین شرایط آب و هوایی، ساعت هایی با بند های پارچه ای و الیافی می تواند جلوه بهتری داشته باشد و برای فصول گرم نیز مناسب باشد. همچنین این گونه ساعت ها عموما قیمت مناسبی دارند و شما می توانید با تهیه تعدادی از این ساعت ها، گزینه های خوبی برای استفاده روزمره خود داشته باشید.

Select a men's watch-bistac-ir03

Select a men’s watch-bistac-ir03

سلایق مختلف :

موارد دیگری نیز برای خرید ساعت وجود دارند که به سلیقه و راحتی افزاد مختلف بستگی دارد. برای مثال بعضی افراد سنگینی ساعت های فلزی را دوست ندارند و این موضوع باعث گرایش آنها به سمت ساعت های چرمی می شود. عده ای نیز از ساعت های چرمی گریزان هستند و دلیل آن ها نیز این موضوع است که ساعت های چرمی به مچ دست آن ها می چسبد و هنگامی که ساعت چرمی به دست دارند احساس ناراحتی می کنند. عده ای رنگ های کلاسیک و تیره را می پسندند و عده ای رنگ های خاص و پر انرژی تر. همچنین تعدادی از افراد تنها به مد و هماهنگ بودن ساعت با پوشش خود توجه می کنند و هیچ موضوعی غیر از رعایت نکردن این هماهنگی نمی تواند آن ها را آزار دهد. برای مثال پوشیدن یک ساعت با بند سفید و ست کردن آن با یک کتانی سفید رنگ، می تواند جلوه بسیار زیبایی داشته باشد.

نتیجه گیری :

نکات زیادی همچون محل استفاده، فصل های مختلف، سلایق خاص و غیره وجود دارد که توجه کردن به آن ها خالی از لطف نیست و نکات مهمی نیز هستند، اما توصیه ما به شما این است که از ساعت هایی استفاده کنید که در دست شما خوب به نظر می رسند و مناسب شما هستند. اگر هنوز به مدل دلخواه خود نرسیده اید به جستجوی بیشتر بپردازید، چون این روزها مدل های ساعت به طرز شگفت انگیزی زیاد هستند و ممکن است مورد بهتری پیدا کنید.

Select a men's watch-bistac-ir04

Select a men’s watch-bistac-ir04

با سپاس از : fashionbeans

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید