تكنولوژي, خبري, خودرو, ساخت و توليد, صنعت

طرز کار سیستم ECO ( یا ECON مخفف کلمه Economy به معنای اقتصادی ) در خودرو ها – وبلاگ بیستک!

طرز کار سیستم  ECO ( یا ECON  مخفف کلمه Economy به معنای اقتصادی )؛  کمپانی های خودروسازی امروزه امکانات زیادی برای راحتی خریداران در خودروهای خود تعبیه می کنند و یکی از همین امکانات دکمه ECO است.  طرز کار این سیستم  در محصولات هر شرکتی متفاوت است.

در خودروهایی مثل ( تویوتا ) یا ( بی ام دبلیو ) با فعال کردن این دکمه،  خودروی شما از تمام قدرت پیشرانه خود استفاده نخواهد کرد و قدرتی کمتر از حد نرمال را در اختیار راننده می گذارد.

در خودروهای ( فولکس واگن ) و ( فورد ) در مواقعی که دنده در حالت اتوماتیک قرار داشته باشد، خودرو دنده را در دور موتورهای پایینتر عوض می کند.

در خودروهای ( مرسدس بنز ) و ( لندروور ) زمانی که دکمه ECO  را فعال کنید، مواقعی که توقف های نسبتا طولانی داشته باشید مانند انتظار در پشت چراغ قرمز، خودرو به طور اتوماتیک موتور خود را خاموش می کند و زمانی که پدال ترمز را رها می کنید، خودرو روشن می شود.

( فیات ) نیز تصمیم گرفته زمانی که شما این سیستم را فعال کنید، از گشتاور خودروهای خود کم کند.  در خودروهایی مثل ( هوندا ) امکانات پر مصرف خودرو مانند تهویه مطبوع غیر فعال می شود.

چه زمانی می توان از دکمه اکو استفاده کرد؟

اگر شما مالک خودرویی همچون مرسدس بنز یا لندروور هستید، به جزء مواقعی که در ترافیک های نسبتا روان و در حال حرکت هستید و قرار است توقف های نسبتا طولانی و پشت سر هم داشته باشید، می توانید از این سیستم استفاده کنید.  اگر شما مالک خودرو برند دیگری هستید، اگر با این موضوع که موتور نتواند از تمام قدرت و امکانات خود استفاده کند مشکلی ندارید، می توانید در هر زمان که اراده کنید از این سیستم استفاده کنید.  فلسفه استفاده این سیستم در خودرو، کاهش مصرف سوخت و کاهش آلودگی های زیست محیطی است.

با سپاس از : خبرنامه زامیاد

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید