تكنولوژي, خبري, خودرو, ساخت و توليد, صنعت

علت چوب (سفت)  شدن پدال ترمز – وبلاگ بیستک!

 علت چوب شدن پدال ترمز؛  ترمز یکی ا زمهم ترین قسمت های هر خودرویی است که نیازمند سرویس و رسیدگی است و در صورت بروز مشکل، می تواند خطرات بسیاری را برای سرنشینان به وجود آورد. یکی از مشکلات مختلفی که ممکن است در سیستم ترمزگیری به وجود بیاید، چوب (سفت) شدن پدال ترمزها است.

چوب (سفت)  شدن پدال ترمز به این صورت است که هنگام فشردن در زیر پا کاملا سفت می شود و به سمت پایین حرکت نمی کند. این امر می تواند چندین دلیل داشته باشد:

یکی از عوامل آن خرابی شیر کنترل است که موجب نشتی خلاء در بوستر شده، که توسط پیشرانه ایجاد می شود.  برای بررسی عملکرد شیر کنترل، ابتدا باید موتور را برای چند دقیقه روشن کنیم تا درون بوستر خلا به وجود بیاید.  پس از آن باید موتور خودرو را خاموش کرده و بعد از چند دقیقه پدال ترمز را فشار دهیم . اگر پدال از همان اول سفت شد، شیر باید تعویض شود.

همچنین خرابی بوستر ترمز می تواند موجب سفت شدن پدال شود.  برای آزمایش عملکرد صحیح بوستر، ابتدا باید پیشرانه خودرو را خاموش کنیم.  سپس چندین بار پدال ترمز را فشار دهیم تا خلاء از بین رفته و پدال زیر پا چوب شود. سپس پا را باید بر روی پدال ترمز فشار بدهید و استارت بزنید. اگر بعد از روشن شدن خودرو، پدال ترمز دوباره نرم بشود و به حالت اولیه برگردد این نشان دهنده سالم بودن بوستر است اما اگر همچنان پدال ترمز سفت باشد نشان دهنده خرابی بوستر است.

با سپاس از : خبرنامه زامیاد

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید