آرايشي و بهداشتي, پزشكي, پوشاك, تكنولوژي, خبري, ساخت و توليد, صنعت, كشاورزي

بررسی حوله تن پوش و حوله حمامی – وبلاگ بیستک!

Towels and bath towels-bistac-ir00

واژه حوله به معنای ابزار در برگرفتن یا چیزی که انسان به دور خود می‌پیچد معنا می‌شود.

حوله‌ها  ازجمله وسایل شخصی هستند که انتخاب آن نیاز به‌دقت بیشتری نسبت به سایر وسایل شخصی دارد زیرا نسبت به لوازم شخصی بهداشتی چون مسواک، هزینه بیشتری می‌پردازید. آن را بارها و بارها می‌شویید و خشک می‌کنید و حتی بعضی از مواقع آن را اتو می‌کنید و با خود به مسافرت و استخر می‌برید. فرا ترازجنس، لطافت و قدرت جذب رطوبت  که فاکتورهای مهمی برای خرید حوله به شمار می آیند، مدل حوله‌ای که استفاده می‌کنید نیز مهم است.
اگر قصد خرید حوله حمام داشته باشید و یا در حال تهیه جهیزیه باشید حتماً یکی از مسائلی که با آن برخورد خواهید داشت این است که حوله حمامی بخرم یا حوله تن پوش؟ احتمالاً در تشخیص گزینه درست دچار شک خواهید شد. در این مطلب قصد داریم نکاتی را به شما یادآوری کنیم تا شما را از تردید برهانیم.

برای خرید یک حوله‌ مناسب و  کاربردی ، بهتر است به این فکر کنید که چه فاکتورهایی از آن  بیشتر مدنظرتان است. سطح پوشش  و محافظت ،  راحتی در آن، شستشوی آسان، قیمت و…..
البته که بسیاری از افراد از هر دو حوله تن پوش و حمامی استفاده می‌کنند. برای آن‌ها که به دنبال کاربردی‌ترین حوله‌ی ممکن برای استفاده روزانه‌شان هستند توصیه می‌کنم نکات زیر را درنظر بگیرند:

حوله‌های  حمامی ارزان و پرکاربرد:

 •  حوله‌های حمامی؛ دم دسترین حوله‌ها برای استحمام و بسیار محبوب هستند. معمولاً آنها در میان اقشار کم ‌درآمد مثل دانشجویان طرفداران زیادی دارند.

  •    تنوع رنگ و طیف قیمت متنوع (متناسب با جنس حوله) از دیگر دلایل محبوبیت حوله حمامی است.

  •    حوله‌های حمامی به  دلیل ابعاد پارچه حوله‌ای کمتر و طراحی دوخت ساده معمولاً ارزانتر هستند.

  •    شستشو و لکه بری آن  آسان‌ تر از حوله تن‌پوش است زیرا به‌راحتی هر نقطه را در دستان شما قرار می‌گیرد و به ‌راحتی می‌توانید لکه بری کنید.

  •    خشک ‌کردن و اتوکشی حوله‌های حمامی به دلیل تک لایه بودن و سطح فلت آن  راحتر از نوع تن پوش است .

  •    آن‌ها را می‌توانید به‌راحتی تاکرده و در کشو، ساک و چمدان قرار دهید و با خود به مسافرت و باشگاه ببرید.

  ‌    برای بسیاری از افراد که تحمل وزن و گرمای حوله‌های تن‌پوش را ندارند استفاده ازآن توصیه می‌شود زیرا سبک‌تر است.

  •    افراد بسیار چاق، و یا بسیار بلند قد معمولاً حوله‌های تن‌پوش سایز خود پیدا نمی‌کنند و یا اگر خریداری کنند بسیار تنگ و نامناسب است. در حالی که با حوله‌های حمامی به ‌راحتی سایز کم‌ و زیاد می‌شود و تمام تن را با چند حرکت می‌توان خشک کرد.

  •    از آنجا که این حوله ها ارزان هستند، می‌توانید با آسودگی خاطر هرچند مدت یکبار آنها را تعویض کنید.

  •    برای مهمانان خود، همیشه چند دست حوله‌ی حمامی تمیز و تازه کنار بگذارید، اگر که آن‌ها حوله‌های خود را فراموش کرده باشند، این هدیه کمک بزرگی به آن‌ها می‌کند.

Towels and bath towels-bistac-ir01

Towels and bath towels-bistac-ir01

حوله‌های تن‌پوش راحت و محافظ سرما:

حوله‌های تن‌پوش هم به ‌سرعت و بعد از حمام استفاده می‌شوند. البته بسیاری از افراد، قبل از پوشیدن آن، تن خود را با حوله‌ی حمامی سریع آبگیری می‌کنند و برای ورود به خارج از حمام و خشک شدن کامل حوله‌ تن‌پوش می‌پوشند. جذاب و شیک بودن این حوله های شخصی  ممکن است شما را به فکرخرید آن بیاندازد. اما  ما، دلایل محکم تری برای خرید حوله تن پوش به شما ارائه می کنیم:
•    طبق تحقیقات کسانی که از حوله تن ‌پوش استفاده می‌کنند دچار سرماخوردگی کمتری بعد از حمام می‌شوند. زیرا بدن آن‌ها به‌خوبی پوشانده شده و خشک می‌شود.
•    از کاربردهای مهم حوله تن‌پوش این است که نیازمند این نیستید که در مواجه با افراد دیگر، حتی مهمان سریع لباس بپوشید می توانید در کمال اسایش به خودتان فرصت دهید که بدن تان به آرامی خشک شود .
•    حوله تن‌پوش، همانند لباس راحت است و دیگر مزاحم انجام کارهای شخصی  شما چون صبحانه خوردن، سشوار کشیدن و آماده شدن برای بیرون رفتن نیست.
•    حوله‌های تن‌پوش، به دلیل سایز بودن کاملاً   شخصی و انحصاری هستند و از دست افراد دیگر در امان هستند.
•    درحال حاضر مدل های جدید و زیبایی از حوله های تن پوش را می توانید در بازار بیابید که بسیار شبیه به یک لباس است، حتی افراد گرم مزاج که تمایلی به پوشیدن حوله لباسی بعد از حمام ندارند نیز می توانند از این مدل ها استفاده نمایند.

 •  حوله های لباسی دارای یک بند هستند؛ که به شما کمک می‌کند حوله از بدن تان جدا نشود. بدین ترتیب یک فشار سطحی از سمت حوله برروی بدن ایجاد می شود که باعث می شود بدن شما زودتر خشک شود.

 •  داشتن کلاه از مزیت های دیگر حوله تن پوش است که  کمک می‌کند  تا سر و بدنتان هم ‌زمان  و به‌ خوبی خشک شود.

عادت ها و شرایط زندگی از مهم ترین عوامل در انتخاب حوله مناسب است.

سخن اخر اینکه، انتخاب نوع حوله کاملاً به عادت های شخصی شما بستگی دارد. ما دراینجا سعی کردیم مزایای انتخاب هر نوع حوله را برای شما بازگو کنیم اما حتماً قبل از اقدام به خرید به شرایط خود فکر کنید. ممکن است با توجه به تمامی مزایای ذکر شده شما بعد از خرید یک حوله لباسی قادر به استفاده از آن نباشید. در این صورت فقط پول اضافی هزینه کرده اید.
بهتر است عادت ها، شرایط محیطی و معیارهای خود را در نظر بگیرید و پس از آن دست به خرید بزنید. مثلاً اگر دوست دارید بعد از حمام بنشینید و یک فنجان چای بنوشید بدون اینکه مجبور باشید خیلی سریع لباس به تن کنید حتماً یک حوله تن پوش برای شما انتخاب فوق العاده ای است. اگر جزء افراد پرتلاشی هستید که ترجیح می دهید همه چیز در کوتاهترین زمان اتفاق بیفتد می توانید با یک حوله حمامی خیلی سریع خودتان را برای شروع یک روز پرتکاپو مهیا کنید.

با سپاس از : shikotak

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید