اجتماعي, خبري, سياسي, هنري, ورزشي

بازدید مدیر فروشگاه اینترنتی بیستک از سومین جشنواره ملی اسباب‌بازی!

سومین جشنواره ملی اسباب‌بازی در مرکز آفرینش‌ های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان(سالن حجاب) واقع در خیابان حجاب تهران برگزار شد.

علاوه بر حضور مرکز سرگرمی‌های سازنده‌ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، شورای نظارت بر اسباب‌بازی و غرفه‌های مرتبط با کانون، ۸۰ نهاد و شرکت تولید و عرضه کننده در بزرگ‌ترین رویداد جشنواره اسباب‌بازی شرکت کرده بودند که در مجموع ۹۰ غرفه در این دوره میزبان تولید کنندگان و عرضه کنندگان اسباب‌بازی بود.

بر اساس گزارش بابک محمدی مفرد مدیر فروشگاه اینترنتی بیستک؛

  • مجموعه شهر توپ، موسسه ذهن نو، شرکت با فرزندان، شهر کودک، طراحان خلاق فردای پارسه، فروشگاه آنلاین اسباب‌بازی هپیلی، کانون سنجش و افزایش هوش کودک و نوجوان، کاوش ایده تکاپو، گیاه جوان، بازی کار کودک، انتشارات پژواک دانش، انتشارات آذرفر، جهاد دانشگاهی استان قزوین، دنیای کودک خلاق، شرکت رد تویز، بازی فکری فرا هوش، آوای طبیعت پایدار تنها بخشی از شرکت کنندگان در این رویداد فرهنگی بودند.

  • به منظور آموزش بازی های ایرانی ، غرفه ویژه خردسالان در فضایی بالغ بر ۵۵۰ متر به بازی‌های بومی محلی ایران همچون طناب‌کشی، عمو زنجیرباف، گل یا پوچ، کلاغ پر گنجشک پر و… اختصاص داده شده بود، تا مراجعه کنندگان ضمن یادگیری بازی‌ها بتوانند به صورت فردی و گروهی در این فضا بازی‌ها را انجام دهند.در غرفه‌های مخصوص کودکان دبستانی و دوره اول متوسطه بازی‌های دستمال، یک قل دوقل، لی لی، دوزبازی، گرگ و گله، آتش داری بالاترک و… آموزش داده ‌شد. هدف از شکل ‌گیری این بخش احیای بازی‌های سنتی و ایرانی و احیای این بازی‌ها برای نسل امروز عنوان شده. انتخاب این بازی‌ها به گونه‌ای است که امکان اجرا در فضاهای بسته و خانه‌ها نیز وجود داشته باشد.

  • غرفه‌ مشاوره برای والدین و مربیان در این نمایش گاه دایر بود که قرار شد متخصصان این حوزه در روزهای برگزاری جشنواره در مورد کاربردهای مختلف اسباب‌بازی‌ها با مراجعه کنندگان صحبت کنند.

  • برای سومین بار پیاپی در این جشنواره اسباب‌بازی های اهدایی بازدید‌کنندگان به بیمارستان‌های کودک نیزجمع‌آوری و در اختیار مراکز درمانی قرار می گرفت.

  • نشست ‌ها و کارگاه‌های علمی از روز نخست پذیرای علاقه‌ مندان بود.

  • در فضای عمومی نمایشگاه، عروسک‌های غول پیکر به اجرای نمایش برای کودکان پرداختند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • یک غرفه به معرفی کتاب‌های کاردستی با دورریختنی‌ها اختصاص یافته بود. در این غرفه کتاب‌های کاردستی به کودکان معرفی و در کنار آن کارگاه کار عملی نیز برگزار می‌شد.

  • مقدار فضای اختصاصی به این رویداد مهم بسیار ناچیز می نمود و کمبود فضای کاری و تنفسی بشدت احساس می شد؛ بطوری که اندک دستگاه های هوا ساز موجود جوابگوی تهویه هوای گرم و شرجی غالب بر جو مجموعه نبودند.

با سپاس از : article.tebyan & kanoonnews

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید