اجتماعي, تكنولوژي, خبري, شيمي, صنعت, لوازم صوت و تصويري

تولید پاک کننده سطوح نانویی با خاصیت ضد باکتری – وبلاگ بیستک!

تولید پاک کننده سطوح نانویی با خاصیت ضد باکتری – وبلاگ بیستک!

محققان در یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید پاک کننده تبلت، موبایل و سایر سطوح شدند که ترکیبات گیاهی دارد و مانع انتقال باکتری می شود.

بررسی محصولات نانو و ارائه تاییدیه نانو مقیاس به آنها از جمله فعالیت های مهم ستاد توسعه فناوری نانو از ۳ سال گذشته بوده است. در واقع بررسی مواد و محصولات تولید و عرضه شده در حوزه فناوری نانو، سبب شفافیت بازار محصولات نانو شده و به ارتقای کیفی این محصولات و افزایش اعتماد مصرف کنندگان کمک می کند.

یکی از این محصولات که توسط یک شرکت دانش بنیان به تولید رسیده است، نانو امولسیون پاک کننده و آنتی باکتریال تبلت و موبایل است. تلفن همراه می تواند خطرناکترین وسیله انتقال و ابتلا به انواع بیمار یها باشد. زیرا موبایل مکان مناسبی برای رشد باکتر ی ها است. سرفه کردن، خوردن غذا هنگام استفاده از تلفن همراه، چربی گوش و صورت همه از عواملی است که باعث آلودگی تلفن همراه می شود. آزمایش ها نشان می دهند که تلفن های همراه همانند دستگیره در و پول بطور معمول حامل میکروب های زیادی هستند و می توانند بیماریهای رایجی مثل آنفولانزا، اسهال و عفونت های چشمی را ایجاد کنند.از این رو پاک کننده موبایل و تبلت و … که توسط محققان ایرانی به تولید رسیده، پاک کننده آنتی باکتریال و تمیز کننده کاملا گیاهی بر پایه تکنولوژی نانو است که برای تمیز کردن موبایل، تبلت و لپ تاب مناسب هستند.

پاک کننده نانو موبایل و تبلت بدون الکل بوده که باعث حفظ سلامت کریستا لهای موبایل و لوازم الکتریکی می شود. این محصول، یک شوینده شامل یک سورفکتانت و یا ترکیبی از چند سورفکتانت با خواص پا ک کنندگی در محلولهای رقیق است. این ماده جزئی از خانواده ترکیباتی است که به صابون شباهت دارند؛ اما نسبت به صابون دارای قابلیت انحلال بیشتری در آب سخت هستند. در بیشتر زمینه های مربوط به کارهای خانگی، اصطلاح شوینده به طور خاص به شوینده های لباس یا ظروف برخلاف صابون دستشویی و دیگر عوامل تمیزکاری مربوط می شود. شوینده ها به طورکلی به عنوان پودر یا محلو لهای غلیظ در دسترس هستند. این مواد به دلیل خاصیت آمفیفیلیک مانند صابون عمل می کنند؛ به این صورت که دارای یک سر آ ب دوست )قطبی( و سر آ ب گریز )غیر قطبی( هستند.

امولسیون مخلوطی از دو یا چند مایع است که به طور طبیعی قابل مخلوط شدن نیستند. امولسیو نها جزئی از سیستم های دوفازی ماده هستند که کلوئید نامیده می شود. این محصول یک نانوامولسیون غیرالکلی است که به عنوان یک شوینده برای تمیز و براق کردن تبلت و موبایل به کار می رود.

با سپاس از : خبرنامه زامیاد

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید