لزوم وجود فیلتر مرحله ششم مواد معدنی (مینرال) دستگاه تصفیه آب خانگی  mineral filter – وبلاگ بیستک!

لزوم وجود فیلتر مرحله ششم مواد معدنی (مینرال) دستگاه تصفیه آب خانگی  mineral filter – وبلاگ بیستک!

mineral-filter-necessity-of-existence-bistac-ir01

لزوم وجود فیلتر مرحله ششم مواد معدنی (مینرال) دستگاه تصفیه آب خانگی  mineral filter ؛ خلاصه عملکرد فیلتر مرحله ششم مواد معدنی (مینرال) دستگاه تصفیه آب خانگی  mineral filter این است که مقداری مواد معدنی مثل کلسیم ،منیزیم، روی وآهن هستند که برای بدن لازم میباشند را وارد آب آشامیدنی می کند و ph آب را تنظیم می کند.

در تصفیه آب آشامیدنی از روش اسمز معکوس استفاده میشود در این روش آب پس از خروج از فیلتر مرحله چهارم که ممبران نام دارد ( یک غشای نیمه تراوا می باشد که جهت حذف املاحات مضر وموادهای آلی وغیر آلی و میکروبها و نیترات و…استفاده می شود ) کاملا تصفیه می شود. آب پس از عبور از ممبران در مخازن دستگاها برای استفاده ذخیره می شود و در هنگام استفاده آب با عبور از فیلتر مرحله پنجم که فیلتر کربن خطی نام دارد ( کربن داخل این فیلتر از جنس زغال پوسته نارگیل می باشد که برای از بین بردن طعم و بو ومزه بد آب استفاده میشود) طعم و بو ومزه اش که ممکن است در اثر ماندن طولانی و استفاده نشدن از آب داخل مخزن تغییر کرده باشد بهبود مییابد و باکتریهایی که ممکن است درآب ایجاد شده باشد را از بین می برد.

در پنج مرحله تصفیه آب به روش اسمز معکوس به دلیل وجود ممبران ، باعث می شود املاح آب تا ابعاد۰٫۰۰۱ میکرون را حذف کند که بعضی از آنها برای بدن مفید ولازم می باشد؛  باید از فیلتر ششم بنام فیلتر مواد معدنی استفاده کرد . این فیلتر شامل سنگ های دولمیت می باشد که حاوی مقداری مواد معدنی مثل کلسیم ،منیزیم،روی وآهن هستند و برای بدن لازم می باشند را وارد آب آشامیدنی می کند تا ph آب را تنظیم کند که این امر باعث می شود گوارش خوبی داشته باشیم.

کلسیم Calcium : اصلی ترین ماده معدنی تشکیل دهنده استخوان ها و دندان ها کلسیم ( Ca ) است که در هضم مناسب و همچنین تنظیم ضربان قلب با تاثیر مثبت بر عروق و ماهیچه های آن موثر می باشد .

نقش های مهم کلسیم در بدن :

 • ضربان قلب انسان را تنظیم می‌نماید .

 • اختلالات بی خوابی را کاهش می‌دهد .

 • در تنظیم متابولیسم آهن بدن مؤثر است .

 • در تنظیم کار سیستم اعصاب بدن به خصوص در انتقال تحریکات عصبی نقش اساسی دارد .

 • کلسیم برای انقباض و حرکت عضلات ضروری است و تا کلسیم وجود نداشته باشد حرکت امکان‌ پذیر نیست .

 • کلسیم عامل استحکام استخوان ها است و کلسیم کافی باید در غذای نوجوانان قبل از بلوغ وجود داشته باشد تا استخوان‌ها تراکم مناسبی بیابند و در سالمندی به پوکی استخوان مبتلا نشوند .

منیزیم Magnesium : ماده معدنی منیزیم ( Mg ) در بیش از ۳۰۰ فرآیند بیو شیمیایی داخل بدن انسان سهیم بوده , موثر در جریان خون و افزایش سیستم ایمنی بدن انسان می باشد. همچنین این ماده معدنی از تصلب شرایین ( Atherosclerosis ) ( رسوب و بسته شدن رگ ها ) جلوگیری می کند و مانع بیماری های کلیوی و سرطان می گردد .

بدلیل وجود منیزیم در اکثر میوه ها و سبزیجات، کمبود آن بندرت اتفاق می افتد ولی عوارض شایع  و نشانه های کمبود آن به شرح زیر است :

در مراحل اولیه :

بی اشتهایی، خستگی، سرگیجه، درد عضلانی و کاهش توانایی یادگیری.

در مراحل ثانویه :

مشکلات قلبی و تپش تند ضربان قلب

و در مراحل پیشرفته :

هذیان، توهم شنوایی و بینایی، مور مور شدن و بی حسی.

افرادی که در شرایط زیر قرار دارند بیشتر در معرض خطر کمبود منیزیم هستند :

 • سوختگی شدید

 • درمان با داروهای خاص که میزان منیزیم خون را تحت تاثیر می گذارد

 • اعتیاد به مشروبات الکلی

 • اختلالات گوارشی در جذب مواد معدنی

 • جراحی های متوالی

سدیم Sodium : کنترل جذب و نگهداری آب بدن بر عهده سدیم ( Na ) است و همچنین تعدیل کننده عالی فشار خون و تنظیم کننده PH می باشد . بدن انسان از سدیم برای کنترل فشار خون و حجم خون استفاده می‌کند ، بدن شما برای کارکرد مناسب و صحیح اعصاب و نیز عضلات به سدیم نیاز دارد .

با سپاس از : osmahabco & amitistech & behabi

دومین دوره نمایشگاه آفرود، کمپینگ، ماجراجویی و تجهیزات طبعیت گردی ( اوکافیر )  برج میلاد تهران ۹۸ – وبلاگ بیستک!

دومین دوره نمایشگاه آفرود، کمپینگ، ماجراجویی و تجهیزات طبعیت گردی ( اوکافیر )  برج میلاد تهران ۹۸

 Offroad & Camping &Adventure & Related Industrles  Exhibition Milad-tower-tehran

exhibition-second-oca-fair-milad-tower-tehran-bistac-ir05

 

دومین نمایشگاه آفرود، کمپینگ، ماجراجویی و تجهیزات طبعیت گردی (اوکافیر) در مجموعه نمایشگاهی برج میلاد تهران به کار خود پایان داد. در این نمایشگاه شرکت ها و مجموعه های مختلف آخرین تجهیزات و دستاوردهای آفرودی خود را به مشتریان معرفی نمودند و برخی شرایط ویژه فروش نمایشگاهی را ارائه می دادند.

exhibition-second-oca-fair-milad-tower-tehran-bistac-ir06

به گزارش وبلاگ بیستک، این نمایشگاه که به «اوکافِیر» معروف است، دومین سال برگزاری خود را در تهران تجربه کرد و با حضور خودروهای آفرودی، توانست علاقه مندان به حوزه آفرود و طبیعت گردی را به محل برگزاری خود بکشاند. تویوتا هایلوکس شش چرخ و سه دیفرانسیل در بدو ورود به نمایشگاه نگاه های زیادی را به سمت خود کشانده بود و در سایر غرفه ها، خودروهای آفرودی و تجهیز شده مختلفی حضور داشتند. با بازدید از نمایشگاه می توانستید تجهیزات تقویت و به روزرسانی هر خودروی دو دیفرانسیلی را برای آغاز یک طبیعت گردی پیدا و سفارش گذاری کنید.

لازم به ذکر است در این نمایشگاه تمام تجهیزات تفریحات هوایی و زمینی و آبی در کنار یکدیگر و تمامی گروه های کالایی مرتبط با عنوان ذکر شده در پلت فرمی جامع در قالب یک نمایشگاه  کاملا تجاری و تخصصی با مشارکت کنندگانی از کشورهای مختلف و شهرهای مختلف ایران حضور داشتند. این نمایشگاه با هدف ترویج فرهنگ گردشگری داخلی و جذب گردشگر خارجی و آشنا شدن بازدیدکنندگان با شرکت های جدید و محصولات و تجهیزات به روز آفرود،کمپینگ،ماجراجویی  با حضور ۱۵ شرکت داخلی و ۴۸ شرکت خارجی به مدت ۵ روز برای بازدیدکنندگان بر پا بود.

exhibition-second-oca-fair-milad-tower-tehran-bistac-ir07

دوره گذشته این نمایشگاه با حضور شرکت های مختلف عرضه کننده تجهیزات و خدمات آفرود برگزار شد و محصولات جدیدی برای خودروهای دو دیفرانسیل در برج میلاد تهران معرفی گردید. همچنین شرکت های دیگری که در حوزه طبیعت گردی، تجهیزات سفر و لوازم جانبی فعالیت داشتند، شرایط ویژه ای را برای بازدیدکنندگان نمایشگاه اوکافیر در نظر گرفته بودند که تا کنون توانسته اند اعتماد جامعه را به خود جلب کنند.

 

exhibition-second-oca-fair-milad-tower-tehran-bistac-ir01

مدیر فروشگاه اینترنتی بیستک در این نمایشگاه میهمان غرفه فیلکول بود!

exhibition-second-oca-fair-milad-tower-tehran-bistac-ir02

آقای عادل امین مدیریت عامل محترم فیلکول در معرفی مجموعه خود گفت :

با توجه به افزایش چشمگیر مسافرت ها و نیاز به همراه داشتن مواد غذائی سالم و بهداشتی و لذت استفاده از نوشیدنی های خنک و میوه های تازه در طول سفر و همچنین تهیه برخی اقلام و مایحتاج از قبیل ماهی، میگو، گوشتف لبنیات محلی و تازه و … ، لزوم همراه داشتن این محصول کاربردی و خاص را بخوبی نمایان می کند لذا مفتخریم که با تولید و عرضه این محصول توانسته ایم گامی در این جهت برداریم.

exhibition-second-oca-fair-milad-tower-tehran-bistac-ir03

مجموعه فیلکول تولید کننده تولید کننده یخچال – فریزر کمپرسوردار پرتابل خودرویی در گنجایش های ۱۸ – ۲۵ – ۳۲ – ۴۴ – ۶۰ لیتری برای انواع خودروهای سواری /آفرودی و سنگین می باشد که کلیه محصولات خود به انضمام موارد الحاقی محصول را با اطمینان کامل برای رضایت و اطمینان خاطر مشتریان خود ۱۰۰% گارانتی می کند.

exhibition-second-oca-fair-milad-tower-tehran-bistac-ir09

exhibition-second-oca-fair-milad-tower-tehran-bistac-ir04

exhibition-second-oca-fair-milad-tower-tehran-bistac-ir10

تشخیص خرابی دسته موتور و دسته گیربکس – وبلاگ بیستک!

تشخیص خرابی دسته موتور و دسته گیربکس – وبلاگ بیستک!

تشخیص خرابی دسته موتور و دسته گیربکس ؛ پاره ای از ایرادهای خودرویی بسیار ساده و روش برطرف کردن آن ها نیز آسان است. ” وبلاگ بیستک ” با بیان ساده شما را به رفع مشکل پیش آمده دعوت و تا زمان رفع مشکل مرحله به مرحله راهنمایی می کند.  به گزارش وبلاگ بیستک ، پیشرانه خودرو در اتصال به گیربکس با یکدیگر تشکیل یک واحد یکپارچه را می دهند و از این رو همه تکانه ها و ضربه هایی که از عملکرد پیشرانه، نیم کلاچ کردن یا ناهمواری های مسیر به وجود می آید نیز به این واحد یکپارچه منتقل می شود. بنابر این لازم است تا پیشرانه و گیربکس به شکل تعلیق شده در جای خود قرار گیرند تا بتوانند ضمن داشتن درجه مشخصی از آزادی حرکتی، به خوبی ضربات را دفع کرده و از انتقال آن به اتاق و کابین جلوگیری کنند.

همچنین دیگر وظیفه اساسی دسته موتور دفع گشتاور وارده از حرکت دورانی پیشرانه و گیربکس است. در حقیقت وجود اصطکاک میان اجزا دوران کننده داخل گیربکس و پیشرانه موجب ایجاد حرکت دورانی خلاف جهت حرکت استاندارد می شود و فشار این نیرو دورانی به دسته موتور و دسته گیربکس وارد می شود.

دسته موتور و دسته گیربکس چیست؟

آنچه به دسته موتور یا دسته گیربکس شناخته می شود در انواع و اقسام مدل ها در حقیقت پایه ای متشکل از فلز، لاستیک کاشتنی، فنر یا جک روغنی است که پیشرانه و گیربکس را به شاسی خودرو متصل می سازد و وظیفه دارد تا تکانه ها و ضربات وارده را خنثی کند. این قطعه نسبتا کوچک جز در برخی خودروهای اسپرت و خاص تقریبا در ۹۹ درصد سایر خودروهای تولیدی جهان استفاده می شود و نبود یا خرابی آن تبعات مشخصی در پی دارد.

رفتارهایی که به کاهش عمر دسته موتور می انجامد :

 • نیم کلاچ و شتابگیری های ناگهانی

 • ترمزگیری شدید و ناگهانی

 • پرش از روی دست اندازها

 • عدم جایگزینی دسته موتور پیش از آسیب دیدگی

علائم پارگی دسته موتور و دسته گیربکس :

 • لرزه و تکانه های زیاد در مجموعه موتور و گیربکس مخصوصا به هنگام ورود

 • به دنده یا نیم کلاچ کردن

 • جا نرفتن یا بیرون نیامدن اهرم از دنده مخصوصا در خودروهای دنده دستی یا اتوماتیک های سیمی

 • بروز صدا از ناحیه موتور و گیربکس مخصوصا به هنگام عبور از دست اندازها، تعویض دنده و نیم کلاچ

 • تکانه های زیاد اتاق خودرو به هنگام اعمال گازخلاصی

 • جابجایی عرضی، طولی یا ارتفاعی پیشرانه و قرارگیری آن در زاویه ای نامتعارف

نکات مهم :

 • توجه داشته باشید که بی توجهی به خرابی یک دسته موتور، به سرعت به خرابی سایر دسته موتورها می انجامد.

 • دسته موتورهای آسیب دیده را یکی یکی و به نوبت تعویض کنید.

 • بهتر است پیش از خرابی و پارگی کامل دسته موتور نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

 • خرابی دسته موتور به سایر اجزا نظیر دیسک و صفحه، گیربکس، چهارشاخ گاردان و همچنین پولوس ها فشار بسیار زیادی می آورد و موجب خرابی زود هنگام آن ها می شود.

 • پس از یک روز سواری با دسته موتور و دسته گیربکس جدید قطعا محل قرارگیری آن و سفت بودن پیچ های آن را چک کنید.

 • سلامت دسته موتور بالایی در خودروهای متحرک جلو بسیار حیاتی است.

با سپاس از : خبرنامه زامیاد

انواع فیلتر پست کربن در وبلاگ بیستک!

انواع فیلتر پست کربن در وبلاگ بیستک!

انواع فیلتر پست کربن؛ فیلتر پست کربن خانگی تنها شامل یک نوع فیلتر است. در واقع یک فیلتر کربنی inline است که بعد از فیلتر ممبران نصب می شود. این فیلتر از لحاظ ابعاد و شکل، در اغلب اوقات یکنواخت و استاندارد است و تنها یک مدل از آن ارائه می شود. البته نوع اتصالات در فیلتر پست کربن ممکن است فیتینگی یا غیر فیتینگی باشد که اهمیتی در کارکرد آن ندارد. تنها تفاوت فیلتر پست کربن، جنس کربن استفاده شده در آنها می باشد.

با سپاس از : saminwater

آشنایی با واشر سرسیلندر و وظایف آن در وبلاگ بیستک!

آشنایی با واشر سرسیلندر و وظایف آن در وبلاگ بیستک!

آشنایی با واشر سرسیلندر و وظایف آن؛ واشر سرسیلندر یکی از قطعات حیاتی پیشرانه یک خودرو است که تاثیر مستقیم در کارکرد آن دارد . به گزارش وبلاگ بیستک، واشر سرسیلندر قطعه ای است که میان سیلندر و سرسیلندر قرار می گیرد و یک محفظه احتراق آب بندی شده را به وجود می آورد . این قطعه موجب می شود تا هنگام کار کرد موتور و بالا پایین رفتن پیستو نهای پیشرانه، هیچ گونه موادی از درون سیلندرها به بیرون نشت نکند. این قطعه بین بدنه موتور و سر سیلندر که از ترکیب مواد نسوز و لایه مسی مقاوم در مقابل حرارت و لایه فولادی تشکیل شده است که ضمن یک پارچه کردن سر سیلندر به بدنه موتور اجازه می دهد تا گردش روغن و آب بدون مخلوط شدن صورت بگیرد و نیز فضای سربسته اتاقک احتراق را آب بندی کند. جنس این قطعه از فولاد، مس و پنبه نسوز است. این قطعه از خودرو هم مانند هر قطعه دیگرپس از مدتی مستهلک شده و در برخی موارد به اصطلاح می سوزد. منظور از سوختن واشر سرسیلندر به معنای دفرمه شدن آن است.

سوختن واشر سرسیلندر نشانه هایی دارد که شامل موارد زیر است:

کاهش قدرت موتور
 بالا رفتن غیر طبیعی دمای موتور
 آب و روغن قاطی کردن
 سخت استارت خوردن خودرو و کارکرد بد پیشرانه
 کاهش کشش خودرو
 خروج بخار از اگزوز بخار

با سپاس : از خبرنامه زامیاد

معرفی هنر قلمزنی در وبلاگ بیستک!

معرفی هنر قلمزنی در وبلاگ بیستک!

etching-art-introduction-bistac-ir05

معرفی هنر قلمزنی؛ قَلَمزنی (EMBOSS WORKING) عبارت است از تزیین و کندن نقوش بر روی اشیای فلزی به ویژه مس، طلا، نقره، برنج یا به عبارت دیگر ایجاد خطوط و نقوش به وسیله قلم با ضربه چکش و بر روی اجسام فلزی.

قلمزنی یکی از رشته‌های هنرهای سنتی ایران است که در دسته‌ بندی، در رده هنرهای صناعی و در گروه فلزکاری قرار دارد. ساختن اشیاء با فلز مس، برنج، نقره و … به روش سرد را «دواتگری» گویند، این هنر با سابقه چندین هزار ساله خود؛ در دوران هخامنشیان رواج یافت و در دوره ساسانیان به اوج خود رسید. سرزمین پهناور ایران پیوسته خواستگاه خلق هنرهای ناب،اصیل و معنوی در عین حال متناسب با زندگی مردم و آداب و رسوم جوامع و اقوام خود بوده است. قلمزنی و کاربرد فلزات طبق مستندات تاریخی موجود و مسبوق به بیش از هزار سال قبل از میلاد می باشد. آثار بجا مانده در هردوره و اعصار گوناگون خود نمایانگر حرکتی متداوم و لاینقطعی است که علاوه بر نمادهای عینی و مادی که در قالب ظروف،جام ها و…قلمزده شده به وجود آمده نماینگر فضای روح بخش و معنوی است که ریشه در باورها و اعتقادات حاکم بر دورۀ خود داشته است و نهایتا موجب بروز پدیده های قدسی و یا هنرهای معنوی و مبدأ گرا گردیده است.

قلمزنی و هنرهای دیگر از این دست تنها فعالیت انسان مسلط و یا صنعتگر و ابزارساز در به کار بردن قلم و چکش بر روی قطعه یا ظرف فلزی نیست بلکه بر گرفته از شوق و دیگر وجوه تمایز انسانی در بکارگیری تعمق و تعمل وی می باشد. انسانی باهوش و زیرک که با جوهرذکاوت دست به مکاشفه ای عمیق در طبیعت و مخلوقات می زند و به تکاپویی بر می خیزد که موجب بروز و تبلور حرکتی انفعالی خودآگاه به نام خلق اثر هنری که آمیخته ای از شعف ناخودآگاه فطری در بطن و ابزار و ادوات و مواد و مصالح در جهان مادی است می گردد.

هنر قلمزنی عبارت است از تزئین و کندن نقوش بر روی اشیا فلزی به ویژه مس،طلا،برنج و … به عبارت دیگر ایجاد خطوط و نقوش به وسیلۀ قلم با ضربۀ چکش بر روی اجسام فلزی. مس به سبب نرمی و شکل پذیری که دارد،در هنر قلمزنی متداول تر از سایر فلزات است.از سوی دیگر به اعتقاد باستان شناسان و مورخان هنر،مس،نخستین فلزی است که در هنر فلز کاری و قلمزنی مورد توجه انسان قرار گرفت.هنر قلمزنی یکی از رشته های هنرهای سنتی ایران است که می توان آن را در دسته بندی،در ردۀ هنرهای صناعی و در گروه فلزکاری قرار داد.

قلمزنی هنری والا و ارزشمند در فرهنگ سنتی و هنرهای معنوی ایرانیان است و از جایگاه ویژه ای برخوردار است،که به کمک ذوق و اندیشه هنرمند ایرانی با تأثیر از آداب،سنن،فرهنگ و مذهب،در بیان آرا و عقاید ایرانیان به زیباترین شئ فلزی نقش بسته و در درازنای تاریخ رویدادها و تحولات گوناگون پشته سر گذاشته و ماندگاری آن را به نسل های بعد منتقل کرده است.

هنر قلمزنی روی فلز از آن رو بیشتر مورد توجه هنرمندان است که از دوام و بقای بیشتری نسبت به سایر اشیا برخوردار است. نقش مایه‌ها و نمادهای نقوش در ادوار تاریخی و فرهنگی گوناگون بر اساس دگرگونی های عقیدتی و فرهنگی متفاوت اند و تحت تاثیر و تاثیرات شرایط اجتماعی تغییر می کند و سیر تحول را به دنبال خود دارند. این هنر گرانمایه و زیبا که بیانگر فرهنگ و تمدن قوم ایرانی است ابتدا به صورت حجاری در بدنه کوهها و روی سنگهای ساختمانی کاخهای پادشاهان و بناهای تاریخی و حتی در دوران غارنشینی دیده شده است. بعدها هنر حجاری، تبدیل به حکاکی و سپس قلمزنی گردیده و نقوش و تصاویر از روی سنگهای ساختمانها و بدنه کوها به روی سنگ های قیمتی مخصوصاً عقیق منتقل گردید و «حکاکی» نامیده شد .

etching-art-introduction-bistac-ir06

امروزه برای قلمزنی نخست داخل یا زیر ظرف یا سینی مورد نظر را که معمولاً از جنس نقره یا طلا است از محلول قیر و گچ پر می‌کنند تا سروصدای قلم کمتر به گوش برسد و همچنین مانع از سوراخ شدن ظرف در حین کار شود. سپس نقش مورد نظر را روی ظرف رسم کرده و قلم مناسب را انتخاب کرده و روی سطح ظرف قرار می‌دهند و با چکش بر انتهای قلم می‌کوبند تا شیارها و نقش‌ها با تغییر شدت ضربه روی ظرف ایجاد شوند. قبل ازقلم زدن، باید درون یا زیر شئی مورد نظر را از قیر مذاب انباشته کرد. قیر باید درون کار کاملا” بدون خلاء باشد و پس از سرد شدن کاملا سفت شده باشد تا قلم را فرو نبرد. برای شروع کار ابتدا طرح مورد نظر را تهیه کرده سپس آنرا روی برنج سنبه گذاشته و با قلم سنبه نقاط طرح را نزدیک بهم سوراخ می کنند. برای انتقال نقشه روی کار لازم است تا سطح فلز مورد نظر چرب شود. نقشه را روی آن می گذارند و با پودر ذغال که در دستمال نرمی پیچیده شده روی نقشه می کشند. پودر ذغال از سورخهای روی نقشه عبور می کند و روی سطح فلز می نشیند و بدین ترتیب شکل طرح روی اثر منتقل می شود. سپس هنرمند با استفاده از قلم های آج دار و یا بدون عاج شروع به قلم زدن می کند. قلم‌ های این هنر متنوع هستند و نام‌های خاص خود را دارند مانند قلم سایه و قلم نیم ‌بر. پس از ایجاد نقش‌ها، قیر را جدا می‌کنند و روی شیارها گرده زغال می‌ ریزند و روی ظرف را با روغن جلای سیاه می ‌پوشانند. به این ترتیب نقش‌های قلم ‌زده شده به شکل خط‌ هایی تیره و مشخص دیده می ‌شود.

etching-art-introduction-bistac-ir01

آب‌ کاری سیاه ‌قلم :

آبکاری سیاه ‌قلم مس در تهیه و تولید قطعات تزئینی کاربرد فراوانی دارد. سازوکار عمل تمامی محلول‌های سیاه قلم مس براساس ایجاد قشر نازکی از اکسید یا سولفید مس یا ترکیبی از این دو بر سطح فلز مس استوار است.

سبک های اصلی در قلمزنی ایران :

etching-art-introduction-bistac-ir02

سبک شیراز؛ که بیشتر بر روی نقره انجام می‌ شود پس از طراحی بر روی کار ونیم برکردن شروع برجسته سازی وکف سازی می‌ شود که در این سبک بیشتر ازنقوش تخت جمشیدی وگل مرغ استفاده می‌ شود و در ایران این سبک را مکتب شیراز می‌نامند ومنحصر به شیراز می ‌باشد.

سبک تبریز؛ برای حرکت قلم و انجام قلمزنی از حرکت و فشار مچ دست استفاده می ‌شود.

 سبک اصفهان؛ برای حرکت قلم و انجام قلمزنی از ضربات چکش استفاده می ‌شود. قلمزنی در اصفهان نیز در دو سبک مجزا می‌باشد که به نام‌های قلم ریز و فلم زنی برجسته شهرت دارد. قلم زنی برجسته دارای برجستگی‌های عمیق تری می‌باشد و حالتی سه بعدی را ایجاد می‌ نماید. این‌گونه از قلم زنی در ساخت ضریح امامان شیعه استفاده می ‌گردد.

به همین سبب قلم تبریز صاف و کم عمق است ولی قلم اصفهان عمیق ‌تر می ‌باشد.

 

شیوه های قلم زنی :

etching-art-introduction-bistac-ir03

شیوه برجسته :
اختلاف سطح بین موضوع و زمینه بسیار زیادتر از منبت است و هنرمند برای آن که بتواند بدون اشکال آنرا انجام دهد از دو جهت یعنی از پشت و رو به فلز ضربه می زند.

شیوه عکسی :
با ایجاد سایه و خط در زمینه موضوع را نشان می دهند. هیچ گونه اختلاف سطحی بین موضوع و زمینه مشاهده نمی شود.

شیوه زمینه پر :
همان گونه که از نام بر می آید با ایجاد بافت در زمینه طرح اصلی را نشان می دهند در این نوع نیز اختلاف سطح بین زمینه و طرح وجود ندارد.

شیوه منبت :
هنرمند با ایجاد حداکثر دو سانتی متر اختلاف سطح بین موضوع و زمینه روی فلز ایجاد نقش می کند.

شیوه مشبک :
هنرمند با بریدن زمینه و جدا کردن آن از سطح کار، موضوع را نمایان می سازد.

شیوه قلم گیری :
هنرمند با ایجاد خراش و شیار به روی فلز آن را تزئین میکند. این کار به وسیله قلم انجام می شود. پس از اتمام کار قلم زنی، قیر به وسیله حرارت، مجددا مذاب می شود و از درون کار بیرون آورده می شود. سپس سطح کار را با مواد پاک کننده مانند نفت، شستشو می دهند تا باقیمانده قیر کاملا” از بین برود.

فلزات قابل قلمزنی :

قلمزنی ایجاد خطوط و نقوش به وسیله قلم یا ضربه چکش و بر روی اجسام فلزی از جمله طلا و نقره و مس و برنج و فولاد که زمینه اصلی نقوش و خطوط زیبا و دلپسند قرار گرفته ، می باشند. در حال حاضر با استفاده از ابزار و وسایل، سه شیوه برای ساخت ظروف فلزی به کاربرده می شود:

یک تکه یا بدون درز
چند تکه یا درز دار

استفاده از دستگاه یا خم کاری

 

ابزار های قلمزنی :

تسمه خط کشی – چکش قلم زنی – پرگار – قلم لم پرداز- قلم نیم رو- قلم گرسواد- قلم گر سوم- قلم بادومی – و قلم های بدون آج مانند :قلم سنبه- قلم گیری- قلم نیم بر کلفت – قلم نیم رو- قلم یک تو – قلم دو تو – قلم بادومی – قلم  قلم ناخنی – قلم خوشه – قلم کف تخت مربع- قلم تخت مستطیل – قلم تیز بر مشبک کاری و  قلم تیزبر

با سپاس از : Namnak & fa.wikipedia

پیشینه هنر قلم ‌زنی در ایران – وبلاگ بیستک!

پیشینه هنر قلم ‌زنی در ایران – وبلاگ بیستک!

پیشینه هنر قلم ‌زنی در ایران؛ پیشینه قلمزنی به زمان سکاها یا سیت‌ها نسبت داده می‌شود که نژاد آریایی داشتند.

دوره پیش از تاریخ :
پیشینه این هنر در ایران، تاریخ روشنی ندارد و از اثر مستندی که بیانگر نخستین مکان شیء و کاربرد فلز، به ویژه مس در ایران و خاور نزدیک به چند هزار سال پیش از میلاد می رسد. در اواخر هزاره دوم و اوایل هزاره اول پیش از میلاد هنر و صنعت فلز کاری در نقاط گوناگون ایران به ویژه در شمال و شمال غرب و حاشیه جنوبی دریای مازندران شکوفایی داشته است. از آثار مهم به دست آمده در این دوره جام طلای حسنلو است که در ۱۳۳۵ ه.ش کشف شد و دارای نقوش برجسته چون خدایان سوار برگردونه یا ارابه است.

Iran Etching Background-bistac-ir01

 

در هزاره اول پیش از میلاد فلزکاری و قلمزنی در ایران از رونق و اعتبار ویژه ای برخوردار بوده است و آثار با ارزشی از آن دوران بر جای مانده که از جمله آن ها جام های طلای مارلیک است.

Iran Etching Background-bistac-ir02

هنر قلمزنی در دوره مادها :
آثار قلمزنی اندکی از دوره مادها که در سده هفتم ق.م در شمال ایران روی کار آمدند به یادگار مانده است. اشیای به دست آمده از آذربایجان حاکی از آن است که از نفوذ سکاها به تدریج کاسته شده و سبک مادها در این زمان جای آن را گرفته است. مدارک فلزی به دست آمده از زمان مادها به ویژه در قرن شش و هفت پیش از میلاد، اشیای زیویه از توابع سنندج است که در میان آن ها آثاری از طلا و نقره و وسایل زینتی و زیورآلاتی،چون جام طلا و مجسمه هایی از حیوانات به سبک های آشوری و سکایی و… به چشم می خورد.

قلمزنی در دوره هخامنشی :
با روی کار آمدن پارس ها و تشکیل حکومت هخامنشی (۳۳۰- ۵۵۰ ق م ) هنر قلمزنی تحوّل یافت و از جایگاه ویژه ای برخوردار شد و برادوار پس از خود تأثیر گذاشت. دوره هخاننشی اوج هنر فلزکاری در زمینه های ریخته گری، چکش کاری،ترصیع و…. است به دلیل حمله اسکندر و آتش زدن تخت جمشید آثار بسیاری نابود شد و یا به دستور اسکندر ذوب شده و به سکه تبدیل شد. از جمله اشیای شناخته شده در دوره هخامنشی دو لوح سیمین به وزن ۴ کیلوگرم و زریّن به وزن ۵ کیلوگرم است که در موزه ملی ایران نگهداری می شود.

قلمزنی در دوره سلوکی :
در دوره سلوکی با ساخت شهرهای جدیدی مانند مرو و نسا و انتقال کارگاه های هنری به این شهرها، هنر قلمزنی با تأثیر پذیری از هنر هلنی (هنر یونانی) ادامه یافت.

قلمزنی در دوره اشکانی :
با روی کار آمدن پارت ها در سال ۲۵۰ ق.م تا ۲۲۴ میلادی هنر قلمزنی با همان شیوه هخامنشی با اندک تغییر به عمر خود ادامه داد.
ساخت پیکره ها از جنس طلا و نقره و مفرغ به شیوه ریخته گری در دوره اشکانی از رونق ویژه ای برخوردار شد و زیورآلات مرصع با سنگ های قسمتی با همان شیوه هخامنشی ادامه یافت. در این دوره به دلیل هجوم اسکندر آثار هنری مهمی در دست نیست و به سبب هرج و مرج و کم توجّهی پارتیان به هنر، تنها در اواخر این دوره ساخت آثار قلمزنی رو به رشد نهاد.

قلمزنی در دوره ساسانی :
زمان ساسانیان در سال ۲۲۴ تا ۶۵۰ میلادی به دلیل گسترش تجارت میان ایران، یونان و روم هنرهای ایرانی از هنر یونایی و رومی تأثیر گرفت.

Iran Etching Background-bistac-ir03

در دوره ساسانی ساخت اشیا به سه طریق زیر انجام می شد:

به وسیله چکش کاری بر ورق سرد.
به وسیله ریختگی و ساخت ظروف آستردار از ورق.
تراش با چرخ

Iran Etching Background-bistac-ir04

قلمزنی در دوره اسلامی :

در سده‌های آغازین اسلامی، اعراب هنر قلمزنی دوره ساسانی را مورد تقلید قرار داده و در سده‌های بعد در اثر علاقهٔ هنرمندان ایرانی به مذهب و گرایش آنان به اسلام، با تأثیرپذیری از باورهای اسلام، در آفرینش آثار فلزی کوشیدند و کم‌کم نقوش طرح‌های بومی و اسطوره‌های ایرانی جای خود را به خطوط کوفی و آیات و احادیث داد. در دورهٔ سامانیان هنر قلم‌ زنی در اثر دادوستد به دیگر سرزمین‌های اسلامی راه یافت. اشیای قلم‌زنی شده دوران دیلمیان در موزه‌های ایران از جمله آثار معروف این دوره است. از سده‌های آغازین تا سده‌های سوم و چهارم قمری اشیای فلزی در ایران به سبک زمان ساسانی ساخته می‌شد. مکتب قلم‌زنی خراسان در سدهٔ چهارم قمری شکل گرفت و در دورهٔ سلجوقی به اوج پختگی خود رسید.

 

قلمزنی در دورهٔ سلجوقی :

سلجوقیان در اوایل سدهٔ پنجم قمری (۴۲۹) از ترکستان به ماوراءالنّهر آمدند و سکونت گزیدند و سپس خراسان را متصرّف شدند. با علاقه‌ای که حکام سلجوقی به هنر داشتند، هنر قلم‌زنی همچون سایر رشته‌های هنری حمایت شد و گسترش چشم‌ گیری یافت.

ایجاد نقوش گیس‌باف شامل نوارهایی در تزیینات ظروف به شیوه و سبک بسیار زیبا متداول شد. در این دوران ترصیع فلزات به صورت مفتول‌های طلا، مس و نقره یا ترصیع ظروف مفرغی با مفتول مس رایج شد. از کارهای بسیار زیبا در این دوره مشبک کاری روی فلز است.

هنر قلم‌زنی خراسان که در سده‌های پنجم و ششم قمری، هم ‌زمان با حکومت سلجوقی در خاور به ویژه خراسان و فرارود  رواج یافته بود، پس از حمله مغول به دلیل ویران شدن بسیاری از مراکز هنری این منطقه و مهاجرت هنرمندان به غرب و میان رودان، در آن نواحی تداوم یافت. هنر فلزکاری خراسان از شرق آغاز شد و در غرب رشد و گسترش یافت (روح فر، ۱۳۷۸، ص۸۰).

قلمزنی در دورهٔ مغول و تیموری :

با تصرف سوریه توسط غازان خان در اوایل سده هشتم قمری هنرمندان قلمزن مورد حمایت ایلخانان قرار گرفتند و بعدها شهرهای حلب، دیار بکر، موصل، شیراز و تبریز از مراکز مهم و بزرگ هنر قلمزنی به ‌شمار آمدند. در این زمان آثار قلمزنی تحت تأثیر هنرهای بومی قرار گرفت، به گونه‌ای که در سوریه و مصر نشانه‌های این تحوّل بیشتر به چشم می‌خورد. ترصیع و در نشاندن ظروف در این زمان به تقلید از دورهٔ سلجوقی تداوم یافت. استفاده از هنر خوشنویسی در قلم‌زنی به وفور گسترش یافت و ظروف زیادی از این‌گونه ساخته و تزیین شد.

با حمله تیمور به ایران در سال ۷۷۱ ق، هرات دوباره رونق هنری خود را بازیافت و بزرگ ترین مرکز هنری آن روز شد. هنر قلمزنی در این شهر بسیار درخشید. از جمله ظروف سنگاب گور امیرتیمور در سمرقند است که اکنون در موزه آرمیتاژ نگهداری می شود. سنگاب هایی نیز از قرن هشتم در مسجد جامع هرات و در موزه آستان قدس رضوی موجود است. نقره کوبی روی فلزات در دوره صفوی به اوج شکوفایی و کمال خود رسید.

قلمزنی در دوره صفوی :
در عصر صفوی که دوران طلایی هنر ایران به شمار می رود، هنر قلمزنی با حفظ سنن گذشته ادامه یافت و همچون دوره پیش، استفاده از فلزات گوناگون به طور گسترده در ساخت اشیای ارزشمند طلاکوب مرسوم بود. در این دوران قلمزنی بسیار گسترش یافت. اجرای نقوش ظریف و بسیار ریز و زیبا جای نقوش درشت و ضخیم را در تزیین اشیاء گرفت. این هنر در زمان صفوی همچون دیگر رشته های هنرهای سنتی ایران از چنان ظرافت و زیبایی برخوردار شد که اگر در امروز به اوج شکوفایی می رسد،تقلیدی از سبک دوره صفوی است.

قلمزنی در دوره قاجار :
در زمان قاجار به دلایل بی اعتنایی حکام قاجار به هنر و حمایت نکردن از هنرمندان، هنر قلمزنی همچون رشته های دیگر هنری رو به ضعف نهاد،. در این دوران ساخت جعبه های قلمزنی با نگارش خطوط و خوشنویسی و طلاکوب و اسطرلاب سازی به شیوه قلمزنی و مشبک کاری مرسوم و متداول بود.

قلمزنی در دوره معاصر :
در سال های اخیر حیات دوباره این هنر و زنده کردن سنن ارزشمند گذشته به همراه نوآوری هایی در آن، مدیون تلاش هنرمندان قلمزنی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری است که از زمان تأسیس این کارگاه در سال ۱۳۳۵ ه.ش و انتصاب هنرمند شایسته (مرحوم استاد محمود دهنوی) به سرپرستی این کارگاه ها، این هنر جان تازه ای یافت و گامی نو در توسعه و گسترش این هنر برداشته شد. این حرکت نخست با ارائه طرح ها و نمونه های بارز و منحصر به فرد، که با آثار عرضه شده در بازار متمایز بود، آغاز شد و الگویی برای هنرمندان به شمار رفت.

Iran Etching Background-bistac-ir05

با سپاس از : Beytoote & fa.wikipedia

مقایسه انواع دستگاه های تصفیه آب خانگی  – وبلاگ بیستک!

مقایسه انواع دستگاه های تصفیه آب خانگی  – وبلاگ بیستک!

مقایسه انواع دستگاه های تصفیه آب خانگی ؛ به نقل از وبلاگ بیستک، هر ایستگاه تصفیه خانه، نمی‌تواند املاح بسیار مضر و ریزی همچون نیترات را از آب آشامیدنی تصفیه کرده و باید یک آب تصفیه کن خانگی توانمند این کار را انجام دهد. امروزه با مشاهده آمار روز افزون آلودگی آب ‌های زیرزمینی، نمی‌توان به تصفیه آب شهری بسنده کرد و قطعاً وجود انواع دستگاه تصفیه آب خانگی اصل در خانه ما یک ضرورت غیرقابل انکار شده است. آب آشامیدنی بیشتر از طریق باران تأمین شده و از آلودگی هوا گرفته تا زباله‌های موجود در طبیعت ما انسان‌ها، آب آشامیدنی را سرشار از آلودگی‌هایی نظیر نیترات، نیتریت، آرسنیک، آلومینیوم و… می ‌کند.

آب آشامیدنی با روش‌های مختلفی تصفیه می‌شود که نظیر دستگاه تصفیه آب خانگی  ro، دستگاه تصفیه آب خانگی  orp، دستگاه تصفیه آب خانگی uf و دستگاه تصفیه آب خانگی uv هستند و به مقایسه و بررسی برخی از این روش‌ها می ‌پردازیم. دستگاه تصفیه آب یو اف، از دسته دستگاه‌های بدون پمپ و مخزن ارزان قیمت هستند که کاملاً آب را تصفیه نمی ‌کنند و تنها به تمیز کردن آب، حذف کلر از آن و تصفیه‌ املاح درشت نظیر شن و ماسه و گل و لای می ‌پردازند و عمدتاً از سه مرحله ‌ای تا شش مرحله ‌ای در بازار عرضه می ‌گردند.

Homemade water refinery Comparison-bistac-ir01

بهترین روش تصفیه آب خانگی در ایران روش اسمز معکوس یا همان دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس RO هست که برقی بوده و دارای پمپ و مخزن می ‌باشد. عمدتاً به صورت شش مرحله‌ ای، هفت مرحله ‌ای قلیایی و هشت مرحله‌ ای اکسیژن ساز ارائه می‌گردد و یک سیستم تصفیه‌ بسیار توانمند می ‌باشد. این دستگاه‌ها با فیلتراسیون اسمز معکوس و با دارا بودن یک فیلتر بسیار قدرتمند در مرحله چهارم آب شیرین‌ کن خانگی شما، تنها اجازه‌ عبور مولکول آب را داده و تمام املاح مضر موجود در آن را حذف می نماید. تصفیه آب خانگی به روش اسمز معکوس به دستگاه تصفیه آب خانگی حذف نیترات نیز معروف است زیرا نیترات مضرترین ماده‌ موجود در آب آشامیدنی شهری است که میزان آن باید در آب آشامیدنی مناسب سلامت بدن انسان به صفر برسد که این دستگاه‌ها این عمل را انجام می‌دهند.

بهترین مدل این دستگاه‌ها عموماً دستگاه تصفیه آب هفت مرحله‌ای قلیایی ORP و دستگاه تصفیه آب ۸ مرحله‌ای اکسیژن ساز می‌باشند.

با سپاس از : isna

بهترین برند دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران – وبلاگ بیستک!

بهترین برند دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران – وبلاگ بیستک!

بهترین برند دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران؛ با توجه به وجود انواع دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی، چینی، ایرانی و… که نزدیک به ۵۰ تا ۶۰ مارک مختلف هستند انتخاب بهترین گزینه کمی دشوار می ‌شود. قطعاً مهد تصفیه آب در دنیا کشور تایوان بوده و بهترین گزینه یک دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل و اورجینال است، اما اینکه چه دستگاه تصفیه آبی بخریم و چه مارکی مناسب است، ممکن است کمی شما عزیزان را دچار سردرگمی کرده باشد. از برندهای معتبر دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران می‌توان به دستگاه تصفیه آب  CCK، دستگاه تصفیه آب آکوا و دستگاه تصفیه آب سافت واتر اشاره کرد که از کیفیت بسیار درجه یک برخوردار بوده و از آن مهم‌تر دارای تائیدیه سازمان بهداشت جهانی NSF می ‌باشند.

water refinery Home best-bistac-ir01

از انواع مدل‌های درجه یک موجود از این سه مارک ذکر شده می ‌توان به دستگاه تصفیه آب قلیایی آکوا، تصفیه آب ۸ فیلتر اسمز معکوس قلیایی انرژی ‌زا سی سی کا CCK_RO+ORP+ENERGY و دستگاه تصفیه آب ۷ مرحله ‌ای قلیایی سافت واتر Soft Water اشاره کرد. برای اطلاع از قیمت انواع دستگاه تصفیه آب خانگی و ثبت سفارش و همچنین اطلاع از کیفیت هر کدام از سه مدل ذکر شده نیازی به مراجعه حضوری به یک مرکز خاص را نداشته و تنها با مراجعه به سایت فروشگاه اینترنتی بیستک  https://www.bistac.ir  می‌توانید بهترین آب تصفیه کن‌ها را مشاهده کرده و ثبت سفارش نمائید. توجه کنید که نصب دستگاه‌ها در تهران و البرز رایگان می‌ باشند.

با سپاس از : isna

راهنمای خرید فیجت اسپینر در وبلاگ بیستک!

راهنمای خرید فیجت اسپینر در وبلاگ بیستک!

راهنمای خرید فیجت اسپینر؛ کاترین هتینگر (Catherine A. Hettinger) در سال ۱۹۹۷ فیجت اسپینر را ثبت اختراع کرد. حال پس از حدود ۲۰ سال، فروش این محصول در بیشتر فروشگاه ها رونق گرفته و افراد زیادی از کودک و نوجوان گرفته تا بزرگسالان، از فیجت اسپینر استفاده می کنند. برخی برای دوری از استرس و برخی تنها برای تفریح و جذابیت این محصول، آن را در دست می گیرند. در این مطلب راهنمای خرید اسپینر را به طور کامل برای شما تهیه کرده ایم. ادامه مطلب را با وبلاگ بیستک همراه باشید.

فیجت اسپینر از کجا آمد؟

Guide Buy Fijget Spinner-bistac-ir01

 

همان طور که ارز دیجیتالی بیت کوین ناگهان ذهن بسیاری افراد را درگیر کرد، فیجت اسپینر نیز روند مشابهی داشته است. بین سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ به قدری رونق بازار خرید فیجت اسپینر افزایش پیدا کرد که در تمامی فروشگاه ها، کتاب فروشی ها و حتی دست فروشی ها نیز می شد آن را پیدا کرد.

فیجت اسپینر یک ترفند و محصول چرب برای بسیاری شرکت ها محسوب می شد. در ابتدا فیجت اسپینر برای بیماری های خاصی مثل اوتیسم تجویز می شد. بعدها مشخص شد که می توان از آن برای دوری از استرس های روزمره نیز استفاده کرد. فیجت اسپینر وسیله ای آرامش بخش و در عین حال جذاب برای بسیاری از افراد بود. بدین ترتیب تولید عمده آن در دستور کار بسیاری شرکت ها قرار گرفت. بدون شک در این نوع بازارهای التهابی نیز، چین نقش بسیار بزرگی ایفا می کند. به صورتی که سهم عمده تولید این محصول متعلق به چین است.

اجزای فیجت اسپینر :

فیجت اسپینر معمولاً از ۳ پره ی اصلی ساخته می شود. جنس بدنه ی آن از برنج، فولاد، تیتانویم، مس یا پلاستیک است. نمونه های ارزان قیمت بیشتر با پلاستیک ساخته می شوند. جنس فیجت اسپینرهای با کیفیت و مرغوب نیز بیشتر از تیتانیوم است. در مرکز پره های فیجت اسپینر یک بلبرینگ از جنس فلز یا سرامیک قرار دارد. با چرخیدن پره ها حول بلبرینگ، این وسیله می تواند حدود ۲ دقیقه بسته به نوع نیرویی که به آن وارد می کنید، بچرخد. با توجه به مکانیزم ساده آن و البته هزینه اندک تولید، منطقی است که نباید هزینه زیادی برای خرید این محصول صرف کرد. البته فیجت اسپینرهایی از جنس نقره و تیتانیوم و با طرح های منحصر به فرد وجود دارند که قیمت های بسیار عجیبی دارند.

فیجتینگ و فیجت اسپینر :

Guide Buy Fijget Spinner-bistac-ir03

 

به هر عمل ارادی یا غیر ارادی که باعث دور کردن استرس از بدن می شود فیجتینگ (Fidgeting)می گویند. برخی ناخن می جوند. برخی لب های خود را گاز می گیرند. برخی با موهای خود بازی می کنند. برخی هم با خودکار و وسایل کوچک ور می روند. همه این حرکت ها را فیجتینگ می گویند. فیجت در لغت به معنای «بی قراری» است. بدین ترتیب برخی افراد فیجت اسپینر را «فرفره بی قراری» ترجمه می کنند! شاید چند وقت دیگر این لغت را در فرهنگستان زبان فارسی مشاهده کردید. فیجت اسپینر وسیله ای برای تخلیه استرس است. البته ممکن است برای برخی افراد عملکرد آن متفاوت باشد. با این وجود اگر فیجت اسپینر بتواند رفتارهای عصبی ما را تا حدودی کنترل کند بدون شک خرید آن عاقلانه خواهد بود.

توصیه پزشکان :

Guide Buy Fijget Spinner-bistac-ir04

مثل بسیاری موارد نمی توان تأییدیه کامل و صادقانه ای در این مورد پیدا کرد. برخی پزشکان معتقدند که فیجت اسپینر در کمک به بیماران مبتلا به       ADHD نه تنها موفق نبوده، بلکه عامل عدم تمرکز آنها نیز می شود. برخی پزشکان نیز خلاف این نظر را دارند و معتقدند فیجت اسپینر یک وسیله کاربردی است. با این وجود هر فرد بهتر است خودش تصمیم گیرنده نهایی باشد. فیجت اسپینر برای برخی افراد کاملاً جوابگو است. برای عده ای نیز بی تأثیر بوده است. بنابراین با توجه به قیمت پایین این محصول بهتر است هرکس خودش در این مورد تصمیم بگیرد.

Guide Buy Fijget Spinner-bistac-ir06

برخی تحقیقات نشان می دهد که فیجت اسپینر حتی می تواند در فرآیند ترک سیگار به افراد سیگاری نیز کمک کند. البته نباید انتظار معجزه داشته باشید، با این وجود به عنوان ابزار کمکی می توان فیجت اسپینر را برای افراد سیگاری در حین ترک سیگار و بعد از ترک مفید دانست.

نحوه کار با فیجت اسپینر :

شاید ساده ترین و بدیهی ترین کار ممکن با اسپینر، قرار دادن بین انگشت شست و اشاره و چرخاندن پره های آن توسط انگشت وسط (یا انگشت کوچک) باشد. راهکار دیگر این است که فیجت اسپینر را روی میز صاف قرار دهید. انگشت اشاره خود را روی مرکز آن بگذارید. سپس پره های اسپینر را بچرخانید و حدود ۲ دقیقه از چرخش خودکار آن لذت ببرید. هنگام چرخش اسپینر احساس خوبی ناشی از چرخش آن به مغز مخابره می شود. هنگامی که اسپینر بین انگشت های شما می چرخد و زاویه ی آن را تغییر می دهید نیز، همین احساس را خواهید داشت. البته اگر استرس شما بیش از حد باشد می توانید از پره های پنکه نیز برای این امر استفاده کنید! فقط فراموش نکنید که پره ها را سر جای خود برگردانید.

خرید اسپینر :

بدون شک خرید اسپینر امروزه کار دشواری نیست. مانند خرید مداد، به راحتی در بیشتر فروشگاه ها و نوشت افزارها نیز می توان آن را تهیه کرد. امروزه محصولات مشابهی نظیر فیجت کیوب نیز در بازار موجود است. همان طور که از اسم آن پیدا است عملکرد مشابه فیجت اسپینر را دارد. با این تفاوت که چرخشی در کار نیست. فیجت کیوب ها بیشتر شامل دکمه هستند و با فشار دادن انواع دکمه ها، صداها و کلیک های متفاوتی ایجاد می کنند.

با سپاس از : bamilo

 

مشاوره نصب، عیب یابی و تعمیر دستگاه تصفیه آب در وبلاگ بیستک!

مشاوره نصب، عیب یابی و تعمیر دستگاه تصفیه آب در وبلاگ بیستک!

مشاوره نصب، عیب یابی و تعمیر دستگاه تصفیه آب؛ نگران خرید یا نصب دستگاه تصفیه آب یا به پایان رسیدن یا نداشتن گارانتی دستگاه تصفیه آب خود نباشید! انتخاب شما ما را را ارزشمند می کند.

چرا دستگاه تصفیه آب ؟

روند پاکسازی آب یا جدا سازی آلودگی از آب، تصفیه آب است. تصفیه آب باعث پاکسازی سختی، ذرات غبار، کلر، گِل و آلودگی می‌شود. در حال حاضر تصفیه آب شهری باعث پاکسازی کامل آب آشامیدنی نمی‌شود. زیرا سختی آب شهری بسیار بالا است و نیاز به تصفیه دوباره و کامل‌ تر دارد. بنابراین به منظور تصفیه بهتر آب و پاکسازی کامل آلودگی آب باید چه کنیم؟ شما می‌توانید با نصب دستگاه تصفیه آب خانگی، آب آشامیدنی مناسبی برای خانه و خانواده و همچنین محل کار خود خود فراهم کنید.

water refinery Repair Installation-bistac-ir01

دستگاه تصفیه آب چیست؟ چه کاربردی دارد؟

دستگاه تصفیه آب، سیستمی است که شامل چندین فیلتر تصفیه است. معمولا یک دستگاه تصفیه آب شامل شش فیلتر است. این فیلترها گِل، غبار، طعم، بو و آلودگی آب را به خود جذب می‌کنند. بنابراین آب خروجی خانه، بهداشتی و پاکسازی می‌شود. پیش از خرید یک دستگاه تصفیه آب، به درجه سختی آب شهر و منطقه‌ تان توجه کنید. آب بعضی مناطق (حتی در تهران) درجه سختی و آلودگی بسیار بالا و خطرناکی دارند. بنابراین این فیلترها باکتری‌های مضر را از بین می‌برند و شما می‌توانید بدون نگرانی از بروز بیماری‌هایی مانند سنگ کلیه در امان باشید. تنها کافی ست به مدت یک ماه، یک دستگاه تصفیه آب تمیز در آب شرب خود نصب کنید. پس از یک ماه، هنگامی که فیلتر را خارج کنید، متوجه تغییر رنگ آن از سفید به قهوه‌ای می‌شوید و گل و آلودگی را با چشم خود مشاهده می‌کنید.

تعمیر دستگاه تصفیه آب تمامی برندهای معتبر!

مهم نیست دستگاه تصفیه آب خود را از کجا خریده اید، ما تعمیر تمام برندها و مدل های مختلف از جمله جنرال، سامسونگ، ال جی، گری، هیتاچی، میتسوبیشی، تراست، دوو، مدیا و …  را برای شما بازگو می کنیم.

به منظور نصب دستگاه تصفیه آب به نکات زیر توجه کنید:

 • حتما از یک کارشناس کمک بخواهید تا دستگاه تصفیه آب را برای شما نصب کند. چرا که اگر روش صحیح نصب دستگاه را ندانید، ممکن است به لوله آب آسیب بزنید.

 • پیش از شروع کار انشعاب آب ساختمان را قطع کنید.

 • دستگاه تصفیه آب به دو صورت روی سینک و زیر سینک نصب می‌شود. بنابراین محل نصب مورد نظر را انتخاب کنید.

 • به منظور نصب شیلنگ، شیر و تبدیل‌ها از نوار آب بندی استفاده کنید. زیرا از نشتی آب جلوگیری می‌کنید.

 • از آسیب سیم برق جلوگیری کنید. تنها کارشناسان مربوط می‌توانند سیم برق را تعویض یا تعمیر کنند.

 • پیش از اتمام نصب دستگاه تصیفه آب، دستگاه را روشن نکنید.

 • ممکن است روشن و خاموش کردن غیر ضروری دستگاه، به آن آسیب وارد کند.

تعمیر دستگاه تصفیه آب :

بهتر است برای تعمیر دستگاه تصفیه آب از یک تعمیرکار ماهر یا نمایندگی مجاز دستگاه تصفیه آب کمک بخواهید. چرا که ممکن است دستگاه تصفیه اب شما دچار مشکلات جدی شود. با این حال نکات زیر را بررسی کنید:

ممکن است دستگاه تصفیه آب شما کار نکند:

 • کابل برق دستگاه را بررسی کنید.

 • ورودی آب را بررسی کنید.

 • فشار آب شرب را بررسی کنید.

 • به پمپ دستگاه نگاهی بیندازید.

ممکن است دستگاه قطع و وصل شود:

 • فشار آب را بررسی کنید.

 • سوییچ فشار بالا و پایین را بررسی کنید.

 • ممکن است شیر یک طرفه، شیر برقی یا قطعه‌ای در دستگاه خراب باشد.

دستگاه همیشه در حال کار کردن است یا صدای غیر عادی دارد:

 • فیلترهای دستگاه تصفیه آب بررسی شود.

 • ممکن است پمپ خراب باشد.

 • ممکن است فیلتر ممبران خراب باشد.

آب درجه سختی اولیه را دارد:

 • فیلترها خراب یا گرفته شده‌اند.

 • ممبران خراب است.

 • پمپ را بررسی کنید.

 • راه فاضلاب را بررسی کنید.

 • آب بو و مزه نامطبوع یا شور دارد:

 • ممبران خراب است.

 • ممکن است ممبران در جای مناسب قرار نگرفته باشد.

 • فیلتر پنجم و ششم را بررسی کنید.

 • مخزن آب را بررسی کنید.

 • شیر و شیلنگ‌ها را بررسی کنید.

با سپاس از : tamireto

آشنایی با معایب صندلی های چرم خودرو در وبلاگ بیستک!

آشنایی با معایب صندلی های چرم خودرو در وبلاگ بیستک!

آشنایی با معایب صندلی های چرم خودرو؛ صندل ی های چرم در خودروها معمولا یک گزینه لوکس محسوب می شوند و ظاهری زیبا به اتاق خودرو می بخشند اما آ نها دارای معایبی هم هستند.

به گزارش وبلاگ بیستک، اتاق خودرو یکی از بخش های خودرو است که هنگام خرید به آن توجه بسیاری می شود به دلیل این که سرنشینان ممکن است وقت زیادی را در خودرو خود بگذرانند.  صندلی های خودرو در تماس مستقیم با سرنشینان خودرو هستند و فاکتورهای مهمی مانند راحتی، ماندگاری و امنیت آ نها باید مورد توجه قرار بگیرد . بسیاری ترجیح می دهند که جنس صندلی های خودروشان چرم باشد.  واقعیت این است که صندلی های چرم ظاهری بسیار شیک و زیبا به اتاق می بخشند و نشستن بر روی آ نها حس خوبی می دهد. همچنین این صندلی ها به راحتی قابل شستشو هستند و همچنین سرنشین از نشستن بر روی آ نها حس خوبی دارد.

صندلی های چرم نکات منفی هم دارند که از جمله آ نها، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

هزینه بیشتر : هنگام خرید یک خودرو، اگر بخواهید صندلی های چرمی سفارش دهید، چیزی حدود هزار دلار یا بیشتر باید اضافه تر پرداخت کنید. این هزینه ها در کنار سایر گزینه های سفارشی قرار می گیرد.

لک شدن : صندلی های چرم به راحتی لک می شوند که در رنگ های روشن بسیار جلوه بیشتری دارند.  در نتیجه باید در تمیز نگاه داشتن آ نها بسیار دقت کرد.

آسیب دیدگی : چرم به راحتی دچار خراشید گی و گاهی پارگی می شود.  هزینه تعمیر این خراشید گی ها زیاد است.

فروش خودرو :  فروش خودرو با صندلی های چرم استفاده شده با ظاهری قدیمی و استفاده شده که شاید دارای رنگ رفتگی، خراش یا چروک باشد به مراتب سخت تر از خودروها با صندلی های پارچه ای است.

رنگ رفتگی : در اثر استفاده زیاد، چر م های صندلی در برخی نواحی که تماس بدن با آ نها بیشتر است یا معرض نور آفتاب قرار گرفته باشد، ممکن است که دچار رنگ رفتگی شود.

انتخاب نوع پوشش صندلی های خودرو کاملا سلیقه ای است خریدار باید بررسی کند که آیا می تواند از صندلی های چرم به خوبی مراقبت کند یا خیر؟

با سپاس از : خبرنامه زامیاد