تشخیص انواع تیک های عصبی در وبلاگ بیستک!

تشخیص انواع تیک های عصبی در وبلاگ بیستک!

انواع تیک های عصبی :

صوتی:  تیک هایی که با صدا همراه هستند و نمونه های ساده این نوع تیک مانند سرفه کردن، صاف کردن گلو هستند . از انواع مرکب این تیک می توان به تکرار کلمات، ناسزا دادن، پژواک گویی و… اشاره کرد.

حرکتی : همراه با رفتار و فعلی هستند.  مانند پلک زدن، شکلک درآوردن، تنگ کردن چشم ها، بالا انداختن شانه یا تکان دادن سر;  این دسته از تیک ها در کودکان معمول است.  انواع مرکب آن می توان شامل برخی حالات یا حرکات صورت، پریدن، لمس کردن باشد.  تیک های حرکتی مرکب به طور کلی آهسته تر تکرار می شوند و ممکن است هدف دارتر از تیک های حرکتی ساده به نظر برسند.

توره چیست؟

بگذارید آخرین نوع تیک را نیز برایتان توضیح دهم و در ادامه به سراغ علل و درمان ها برویم.  نوع خاصی از تیک مزمن وجود دارد که در آن فرد دچار تیک صوتی و حرکتی به صورت همزمان است.  این اختلال تورت یا توره نام دارد .

اما تیک ها بر اساس ماندگاری و زمانی که در رفتار فرد باقی می مانند نیز به دو دسته گذرا و مزمن تقسیم می شوند.  تیک های گذرا حداقل ۴ هفته دوام می آورند و این به این معنی است که تکرار رفتاری در مدت زمانی کمتر از این زمان تیک محسوب نمی شود و تیک های مزمن بیشتر از ۱۲ ماه و به دفعات و طی روزهای سال ادامه می یابد. تیک های مزمن بیشتر بین سنین ۶ تا ۱۲ سالگی دیده می شود.

چه علت هایی تیک ها را به وجود می آورند؟

علت تیک می تواند مربوط به سیستم های مغزی )ارگانیک(  باشد که جنبه های ارثی در آن مهم است و می تواند به دلایل روانشناختی  )سایکولوژیک ( رخ دهد.

تشخیص نوع تیک عصبی :

برای تشخیص علل و بررسی دقیق این موضوع در مورد تیک های مزمن، لازم است به روانپزشک کودک مراجعه و با او مشورت کنید.  ولی در هر دو صورت و در همه انواع تیک، استرس و اضطراب باعث تشدید علائم خواهد شد. نکته قابل توجه در این میان حساسیت خانواده روی این مساله است که باید بدانند حرکات غیر عادی کودک در اثر تیک ارادی نیست.

تیک عصبی چطور درمان می شود؟

تیک های گذرا :

این دسته از تیک ها بر حسب علت ایجادشان می توانند به صورت خود به خودی فروکش کنند یا به سمت اختلال تیک مزمن یا توره پیشرفت کنند. در خصوص درمان تیک می توان گفت در صورتی که تیک خفیف و گذرا مطرح باشد که اختلالی در عملکرد فرد ایجاد نمی کند، درمان لازم نیست.  تنها به والدین و اطرافیان توصیه می شود از توجه زیاد به کودک و تیک های او، تذکر دادن مکرر به خاطر تیک، تحقیر و سرزنش کودک به خاطر آن، جدا خودداری کنند.

تیک مزمن :

در موارد تیک مزمن یا تیک گذرای شدید که باعث مشکلاتی برای فرد شده است، بررسی مغز و اعصاب کودک لازم است و بعد از رد علل مغزی، درمان روانپزشکی آن انجام می شود. درمان این اختلال به دو صورت دارویی و روان درمانی انجام می شود.  در درمان دارویی از داروهای آنتی سایکوتیک و ضد اضطراب ها استفاده می شود و درمان روان درمانی مواردی شامل:  رفتار درمانی، آموزش ریلکسیشن ) تن آرامی ( ، آموزش به خانواده ) همچون درک غیر ارادی بودن تیک، تذکر ندادن، توجه نکردن به این رفتار کودک و دوری از تحقیر او(  صورت می گیرد.

با سپاس از : خبرنامه زامیاد

خود تمیز شونده جدید، ماده ای که با آب خود را ترمیم می کند – وبلاگ بیستک!

خود تمیز شونده جدید، ماده ای که با آب خود را ترمیم می کند – وبلاگ بیستک!

خود تمیز شونده جدید، ماده ای که با آب خود را ترمیم می کند؛ محققان ماده جدید دافع آبی ساخته اند که هنگام خراش اگر در آب فرو برده شود، لایه رویی آن جدا شده و زیر آن سطحی سالم و بدون خراش مشخص می شود.

به گزارش وبلاگ بیستک به نقل از دیلی میل، محققان دانشگاه فرایبورگ سوییس یک ماده جدید دافع آب را کشف کرده اند که قابلیت ترمیم خود را دارد.  آنها پیش بینی می کنند این نوع ماده جدید کاربردهای خاصی داشته باشد و بتوان از آن در ابزارهای پزشکی و شیشه های خودرو که به طور خودکار تمیز می شوند، استفاده کرد.  یورگن رو و همکارانش در دانشگاه فرایبورگ این ماده را با الهام از طبیعت و به خصوص مار ساخته اند.  آنها نخست یک فیلم با استفاده از پلی ۱H,۱H,۲H,-۲H –  ساختند ، سپس روی سطح آن نیز ماده نانوگراس PFA به عنوان پوشش ریختند . بخش میانی فیلم حاوی پلیمر حلال آب و فیلک نانوگراس سوپرهیلروفوبیک نیز به عنوان لایه زیرین استفاده شد .نانوگراس ها شامل برجستگی های سوزنی مانند هستند.  محققان برای نشان دادن شیوه کارکرد این ماده رویه آن را خراش دادند و سپس آن را در آب فروبردند. پس از این روند لایه رویی مانند پوست مرده بدن انسان جدا شده و در آب شناور و لایه زیرین نمایان شد.  البته باید تحقیقات بیشتری روی مواد موجود در لایه رویی ماده شود تا خراش روی سطح ماده به لایه های دیگر نفوذ نکند.

با سپاس از : خبرنامه زامیاد

نحوه درخواست فیبر نوری از شرکت مخابرات ایران برای منازل، در وبلاگ بیستک !

نحوه درخواست فیبر نوری از شرکت مخابرات ایران برای منازل، در وبلاگ بیستک !

نحوه درخواست فیبر نوری از شرکت مخابرات ایران برای منازل، مشترکان مخابرات ایران می توانند به پورتال این شرکت مراجعه کرده، شماره تلفن منزل یا محل کار خود را وارد کنند و استعلام اینکه امکانات فیبر نوری برای آنها وجود دارد یا خیر را بگیرند. در صورتی که منطقه آنها تحت پوشش باشد، ثب تنا م انجام و مراحل تبدیل به فیبر نوری طی می شود و در غیر این صورت می توانند برای این سرویس به صورت رایگان درخواست دهند.

تانوما (تار نوری مخابرات ایران) به معنی «فیبر نوری تا ساختمان/خانه » است. این سرویس به تکنولوژی جدیدی اطلاق می شود که به جای استفاده از کابل مسی از فیبر نوری برای انتقال اطلاعات تا ساختمان و یا محل مشتری بهره می برد و می توان سرویس های گوناگونی از جمله تلفن، اینترنت، سرویس های چندرسانه ای و دیگر سرویس هائی بر بستر دیتا را با سرعت و کیفیتی بسیار بالاتر از کابل مسی در اختیار مشترکان قرار داد. درخواست فیبر نوری و تبدیل سیم مسی به فیبر برای مشترکان رایگان است و با ارائه سرویس فیبر، آنها می توانند از هر یک از بسته های موجود در پورتال مخابرات در بخش تانومای اینترنت استفاده کنند.

مشترکان ADSL اگر محدود ه شان تحت پوشش باشد، می توانند فیبر را جایگزین کنند. بنابراین مشتریانی که در حال حاضر روی ADSL هستند می توانند شماره تلفن خود را در پورتال وارد کنند و به آنها نشان داده می شود که تحت پوشش هستند یا خیر. در صورتی که کاربر تحت پوشش باشد، فرآیند را ه اندازی فیبر ۴۸ ساعت طول می کشد. در غیر این صورت می توانند تقاضا دهند که کابل مسی برای آنها تبدیل به فیبر شود. اگر کاربران با مراجعه به پورتال مشاهده کنند که منطقه آنها تحت پوشش فیبر نوری قرار ندارد، می توانند در پورتال به صورت رایگان درخواست دهند و یا به مخابرات منطقه مراجعه کنند تا در نوبت قرار بگیرند.

طبق اظهارات مدیرهای مخابراتی، طراحی فیبر بر اساس نیاز کاربران خواهد بود و با جمع آوری دیتابیس، همه می توانند در اولویت توسعه باشد. همچنین درخواست تبدیل کابل مسی به فیبر نوری برای کابران هزینه نخواهد داشت، تنها زمان انعقاد قرارداد بر اساس طر حهایی که ارائه شده، هزینه می پردازند. بسته های اینترنتی متعددی در پورتال مخابرات موجود است و کاربران می توانند هر کدام از این بسته ها را خریداری کنند.

با سپاس از : خبر نامه زامیاد

غده تیموس مصنوعی برای ا ز بین بردن سلول های سرطانی ساخته شد – وبلاگ بیستک!

غده تیموس مصنوعی برای ا ز بین بردن سلول های سرطانی ساخته شد – وبلاگ بیستک!

غده تیموس مصنوعی برای ا ز بین بردن سلول های سرطانی ساخته شد؛ محققان موفق شده اند به وسیله سلول های بنیادی غده تیموس مصنوعی بسازند که عوامل رشد تومورهای سرطانی در بدن انسان را از بین می برد. به گزارش وبلاگ بیستک به نقل از اینترنشنال بیزینس تایم، تیموس یک عضو کوچک در قسمت بالای قفسه سینه، پشت استخوان سینه، در فضای قفسه سینه و در بین ریه ها است که سلو لهای لنفوسیت T را پرورش می دهد. این نوع سلول ها نقش مهمی در سیستم ایمنی بدن دارند.  لنفوسیت های T در دوران کودکی و نوزادی مقاومت بدن در برابر بیماری های عفونی را افزایش می دهد . اما با گذر عمر و در دوران بزرگسالی از تجمع سلول های T کاسته می شود و در افراد مسن غده تیموس به سختی قابل تشخیص است.

اکنون محققان دانشگاه UCLA موفق شده اند یک غده تیموس مصنوعی بسازند که عوامل رشد سلول های سرطانی را متوقف می کند.  دانشمندان در مرکز تحقیقات سلول های بنیادی Eli and Edythe Board معتقدند این گامی مهم در تحقیقات سلو لهای بنیادی به حساب می آید و مسیر را برای درمان سرطان فراهم می کند. جالب آنکه غده تیموس مصنوعی برخلاف نمونه طبیعی در طول عمر فرد زنده می ماند و سلول های سالم تولید می کند .دکتر گیی کروک یکی از مولفان این تحقیق می گوید: غده مصنوعی تیموس را می توان به تدریج این طور مهندسی کرد که سلول های سرطانی را هدف گیری کند و از بین ببرد.

با سپاس از : خبرنامه زامیاد

لباس هایتان را با امواج صوتی خشک کنید – وبلاگ بیستک!

لباس هایتان را با امواج صوتی خشک کنید – وبلاگ بیستک!

لباس هایتان را با امواج صوتی خشک کنید؛ به گزارش وبلاگ بیستک به نقل از دیلی میل، استفاده از امواج صوتی برای خشک کردن لبا سها علاوه بر صرفه جویی انرژی احتمال آب رفتن لباس های پشمی را نیز از بین می برد .این دستگاه با شیوه ای ارزان تر، کم سروصدا تر و سریع تر از روش های کنونی لباس ها را خشک می کند. ماشین خشک کن نتیجه همکاری دانشمندان آزمایشگاه ملی «ا وک ریج » در ایالت تنسی و وزارت انرژی آمریکا است. خشک کن مذکور با کمک مبدل های پیزو الکتریک امواج صوتی با تن بالا می سازد.

این امواج چنان قدرتمند هستند که لباس های خیس را خشک می کنند. جالب آنکه امواجی که این دستگاه می سازد، آنقدر بالا هستند که حتی سگ ها قادر به شنید آن هستند. پیش بینی می شود این فناوری ۵ برابر کارآمد تر از خ ک کن های معمولی باشد.  مهندسان تخمین می زنند تا ۵ سال دیگر این دستگاه به بازار عرضه شود . در حال حاضر نیز آنها دو نمونه از آن را ساخته اند.

با سپاس از : خبرنامه زامیاد

Lethal combination of sedative and sedative-bistac-ir

مصرف ترکیب مسُکن ها و آرام بخش ها مرگبار است – وبلاگ بیستک!

مصرف ترکیب مسُکن ها و آرام بخش ها مرگبار است – وبلاگ بیستک!

مصرف ترکیب مسُکن ها و آرام بخش ها مرگبار است؛ طبق نتایج یک مطالعه، مصرف هم زمان مسُکن ها و داروهای آرام بخش متداول برای اضطراب و خواب بسیار مرگبار است. به گزارش  وبلاگ بیستک ، به گفته محققان دانشگاه استنفورد کالیفرنیا، زمانیکه بیماران داروهای آرام بخش حاوی بنزودیازپین ها نظیر زاناکس، کلونوپین یا والیوم  را همراه با مسُکن های حاوی مخدر مثل اوکسی کونتین، پرکوست و ویکودین مصرف می کنند، این ترکیب موجب پایین آمدن آستانه اووردوز می شود .ایجاد حالت اووردوز همراه با مرگ برای مصرف کننده دارو همراه خواهد بود .در این مطالعه، تیم تحقیق داده های بیش ا ز ۳۰۰ هزار بیمار ۱۸ تا ۶۴ ساله را بررسی کردند. به گفته اریک سان، سرپرست تیم تحقیق، «لازم نیست بیماران هر دو این داروها را هم زمان باهم مصرف کنند چراکه ترکیب این دو نوع دارو با ایجاد اووردوز کشنده خواهد بود. »

با سپاس از : خبرنامه زامیاد

تاکسی پهپادی آماده تست شد – وبلاگ بیستک!

تاکسی پهپادی آماده تست شد – وبلاگ بیستک!

تاکسی پهپادی آماده تست شد؛ پهپاد برقی آلمانی که ولوکوپتر نام دارد تا سال آینده می تواند وارد ناوگان حمل ونقل آلمان شود .به گزارش  وبلاگ بیستک ، این پهپاد که بوسیله یک استارتاپ آلمانی تولید شده ۱۸  پروانه دارد و می تواند با سرعت حدودا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت پرواز کند. پیش از این کد این پهپاد   vc200  بود اما در حال حاضر این پهپاد از یک پک باتری لیتیومی برای تامین انرژی مورد نیاز خود استفاده می کند و به همین دلیل مسئولان نام آن را ولوکوپتر ۲X گذاشته اند.

باتری این پهپاد در ۱۲۰ دقیقه به صورت کامل شارژ می شود.  ظاهر این پهپاد نسبت به نسخه قبلی اسپرت تر شده و صندلی آن راحت تر شده است. این پهپاد در صورتی که با سرعت ۷۰ کیلومتر بر ساعت پرواز کند می تواند مسافتی در حدود ۲۷ کیلومتر را طی کند. این پهپاد به کمک یک صفحه لمسی و یک دسته خلبانی هدایت می شود و می تواند به صورت عمودی پرواز کرده و فرود بیاید و هیچگونه آلودگی ندارد. شرکت ای  -ولو سازنده این پهپاد در گذشته یک تست اختصاصی را انجام داده است و حال قصد دار این تست را به صورت عمومی و در یک پرواز سه دقیقه ای همراه با سرنشین انجام دهد. تولید و طراحی این پهپاد حدود شش سال زمان برده است و در صورت تست های موفق می تواند به رویای پرواز روزانه با وسیله شخصی تحقق ببخشد.

با سپاس از : خبرنامه زامیاد

“Goodyear ” تایر هوشمندی که خود را پنجرگیری می کند – وبلاگ بیستک!

“Goodyearتایر هوشمندی که خود را پنجرگیری می کند – وبلاگ بیستک!

تایر هوشمندی که خود را پنجرگیری می کند؛ یک شرکت آمریکایی ا ز تایری گوی مانند رونمایی کرده که به وسیله هوش مصنوعی کار می کند . این تایر با کمک نیروهای مغناطیسی به خودرو متصل می شود.  به گزارش وبلاگ بیستک، شرکت Goodyear  طرح این تایر عجیب به نام Eagle ۳۶۰ Urban را ارائه کرده.  همچنین این شرکت ادعا می کند تایر هوشمند قابلیت تشخیص شرایط مختلف جاده ای  )خیس یا خشک بودن مسیر(  را دارد و خود را با آن هماهنگ می کند . این شرکت امیدوار است تا تایر هوشمند خود را در خودروهای خود ران به کار گیرد.

با سپاس از : خبرنامه زامیاد

وبلاگ بیستک : شرایط فروش متنوع محصولات مسافربری جدید شرکت زامیاد به مناسبت عید نوروز!

وبلاگ بیستک : شرایط فروش متنوع محصولات مسافربری جدید شرکت زامیاد به مناسبت عید نوروز!

شرایط فروش متنوع محصولات مسافربری جدید شرکت زامیاد به مناسبت عید نوروز؛ شرکت زامیاد در طرح پیش فروش محصولات مسافربری اروپایی خود به مناسبت عید نوروز، مدل های متنوع و تخفیفاتی ویژه برای متقاضیان در نظرگرفته است.

به گزارش وبلاگ بیستک ، در این طرح محصولاتی چون ون مسافری جدید) ۱۵ – A36 ( با ظرفیت ۱۱ نفر و مینی بوس ۱۹ نفره جدید ایویکو) ۱۵ – A50 ( در قالب مدل های متنوع پیش فروش نقدی و لیزینگی به خریداران ارائه می گردد.

بر اساس این گزارش، در پیش فروش نقدی ون مسافری ایویکو با سود مشارکت ۲۱ درصد و پیش پرداخت متقاضی بین ۱۵ تا ۷۰ میلیون تومان و در پیش فروش لیزینگی نیز، پیش پرداخت متقاضی بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان، حداکثر تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومان با باز پرداخت ۶۰ ماهه و سود مشارکت تا ۱۹ درصد خواهد بود. ضمن اینکه موعد تحویل ون مسافرتی زامیاد در این دو نوع پیش فروش چهار ماهه است.

این گزارش می افزاید، در پیش فروش نقدی مینی بوس جدید زامیاد نیز میزان پیش پرداخت متقاضی از ۲۰ تا ۹۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده، ضمن اینکه در این مدل، سود مشارکت سالانه تا ۲۱ درصد خواهد بود. در پیش فروش لیزینگی هم متقاضی می تواند با پیش پرداخت ۱۵ تا ۳۰ میلیون تومان با سود مشارکت سالانه تا ۱۹ درصد، از تسهیلات حداکثر ۱۲۰ میلیون تومانی با باز پرداخت ۶۰ ماهه استفاده نماید. موعد تحویل مینی بوس زامیاد در این طرح شش ماهه است.

شایان ذکر است، شرکت زامیاد در این طرح پیش فروش محصولات خود که دارای استاندارد آلایندگی ) Euro4+DPF ( هستند تخفیف ویژه ای تا سقف ۷% قیمت خودرو برای متقاضیان در نظر گرفته است؛ ضمن اینکه طبق اعلام شرکت زامیاد، در صورت تکمیل ظرفیت، این شرکت مجاز به توقف ثبت نام بدون اطلاع قبلی خواهد بود.

گفتنی است، متقاضیان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر ضمن مراجعه به نمایندگی ها و عاملیت های مجاز فروش شرکت زامیاد در سراسر کشور و نمایشگاه مرکزی این شرکت به آدرس کیلومتر ۱۶ جاده قدیم کرج- جنب معاونت فروش و خدمات پس از فروش ، با شماره های ۴۴۹۲۲۹۳۴ -۰۲۱ و ۴۸۳۷۳۱۳ ۰ اداره بازاریابی و فروش نیز تماس حاصل نمایند.

با سپاس از : خبر نامه زامیاد

وبلاگ بیستک : کیف سنگین چه عوارضی برای بدن دارد؟

وبلاگ بیستک : کیف سنگین چه عوارضی برای بدن دارد؟

کیف سنگین چه عوارضی برای بدن دارد؟برای جلوگیری از این مشکلات چه کنیم؟

در ابتدا روی نحوه ایستادن با کیف شروع کنید:

قبل از همه تا جایی که می توانید کیف کوچک انتخاب کنید و وزن آن بیشتر از ۲ تا ۳ کیلوگرم نباشد. کیف را در دست بگیرید و مقابل آینه بایستید. اگر کیف در نحوه ایستادن شما تغییری ایجاد کرد یا باعث می شود نتوانید صاف بایستید پس بدون شک کیف مناسبی برای شما نیست.

یک کیف جدید بخرید:

گاهی اوقات نیاز است کیف تان را دور بیندازید و یک کیف جدید بخرید. هنگام خرید حواستان به بند کیف باشد هر چه بند کیف پهن تر باشد بهتر است. زیرا باعث می شود وزن به طور مساوی روی بدن منتشر شود. این کار از قسمت های حساسی مثل کمر و گردن که در مقابل وزن زیاد آسیب پذیر هستند محافظت می کند. و اما پهنای بند چقدر باشد؟ پهنای بند باید حداقل ۵ سانتیمتر باشد تا بتواند وزن را به طور متعادل روی بدن وارد کند.ورزش کنید:ورزش های قدرتی انجام دهید تا ماهیچه هایی که وزن را تحمل می کنند تقویت شوند.  علاوه بر ورز شهای کمر و شکم ورزش های شانه و کتف نیز مهم هستند.

وسایل کمتری حمل کنید:

از خانم ها نمی توان این درخواست را داشت که کیف بزرگ استفاده نکنند. این جزء محالات است چون خانم ها به کیف بزرگ علاقه زیادی دارند. اما برای جلوگیری از بروز مشکلات استفاده از کیفهای بزرگ سعی کنید لوازم کمتری داخل کیف قرار دهید. هر هفته کیف تان را مرتب کنید یا وسایل را داخل تمام جیب های کیف تقسیم کنید. با این کار هم مرتب هستید و هم بدن را از آسیب حفظ کرده اید.

با سپاس از : خبر نامه زامیاد

وبلاگ بیستک : واکر جدید سالمندان با قابلیت اتصال به موبایل!

وبلاگ بیستک : واکر جدید سالمندان با قابلیت اتصال به موبایل!

بسیاری از افراد سالمند برای راه رفتن محتاج استفاده از ابزاری مانند واکر هستند. اما واکرهای موجود در بازار عمدتا امکانات و قابلیت های محدودی دارند.

 ROVA نام یک واکر جدید و پیشرفته است که امکانات بیشتری را برای حرکت در محیط های باز برای سالمندان به ارمغان می آورد.این واکر توسط Digital Patient Revolution طراحی شده که کیم گودسل مدیر آن خود به علت ابتلا به بیماری تحلیل رفتن عضلات دیگر قادر به دوچرخه سواری و ورزش و حتی راه رفتن عادی نیست.این زن با همکاری و همراهی شوهر خود تلاش کرد واکر تازه ای برای رفع نیازهای شخصیش و دیگر نیازمندان ابداع کند. تولید ROVA حاصل همکاری این دو نفر با شرکت DDStudio است.طراحی جذاب همراه با قابلیت حمل برخی اقلام ضروری بدون به زحمت انداختن فرد معلول و بیمار از جمله مزایای این واکر است. ROVA دارای دو سبد است. همچنین به راحتی می توان به این واکر تکیه کرد.

با سپاس از : خبر نامه زامیاد

عوارض  کیف  سنگین برای بدن – وبلاگ بیستک !

عوارض  کیف  سنگین برای بدن – وبلاگ بیستک !

Complications of heavy bags-bistac-ir01

تغییر در حالت راه رفتن طبیعی:  وقتی بار زیادی را با یک طرف بدن حمل کنید بدون شک تاثیری منفی روی تمام بدن خواهد گذاشت و یکی از این تاثیرات تغییر در حالت راه رفتن یا حرکات بازوها و پاها در حال راه رفتن است.  وقتی پاها و بازوها حالت طبیعی خود را هنگام راه رفتن نداشته باشند بدن نیز تعادل خود را از دست خواهد داد.

Complications of heavy bags-bistac-ir02

خشکی ماهیچه های گردن و شانه : و اما چه اتفاقی برای ماهیچه هایی که وظیفه حمایت از بارهای سنگین را دارند می افتد؟ کیف های سنگین باعث می شوند ماهیچه های ذوزنقه ای بالای شانه ها دچار گرفتگی و سفتی شوند و این گرفتگی به پایین گردن نیز سرایت می کند.  این اتفاق منجر به خشکی در قسمت بالای کمر، شانه ها و گردن نیز می شود . این مشکل می تواند منجر به کاهش انحنای گردن نیز شود.  بالاتر از همه این ها مشکل آرتروز نیز ایجاد خواهد شد.  بیشتر کسانی که مشکل آرتروز گردن دارند برای مدتی طولانی از کیف های سنگین استفاده کرده اند.  برای جلوگیری از این مشکل کیف را روی قسمت خمیدگی آرنج قرار دهید تا فشار کمتری به شانه ها و گردن وارد شود.

Complications of heavy bags-bistac-ir03

با سپاس از : خبرنامه زامیاد