need to buy a baby apron-bistac-ir00

ضرورت خرید پیش بند نوزاد در وبلاگ بیستک!

ضرورت خرید پیش بند نوزاد

need to buy a baby apron-bistac-ir01

need to buy a baby apron-bistac-ir01

حتما شما مادران عزیز پس از مدتی نگهداری و غذا دادن به نوزاد دلبندتان متوجه شده‌‌اید که خیلی شیطون و بازیگوش هستند و کثیف کاری زیادی دارند، از لباس گرفته تا اطراف، پس باید به فکر خرید پیش بند نوزاد باشید. البته برخی مواقع هم پیش آمده که مادران نارضایتی دارند که باز هم با خرید پیش بند نوزاد مشکل کثیف شدن اطراف کودکشان حل نشده و سردرگم هستند. باید عرض کنیم که اولین دلیل این است که حتما موقع خرید کاملا به نکات خرید آن تسلط نداشته‌‌اند و هم اینکه حداقل فایده‌‌ پیش بند نوزاد این است که مجبور نیستید دائما لباس‌‌های آنها را بشویید.

امروزه اینقدر برندها و طرح‌‌های مختلف و انواع گوناگون به پیش بند نوزاد اضافه شده که خرید را مقداری سخت کرده اما نه تا وقتی که از نکات گفته شده در وبلاگ بیستک استفاده کنید. پس نگران نباشید و به نکاتی که در ادامه خواهید خواند به دقت عمل کنید.

 

نکات خرید پیش بند نوزاد:

need to buy a baby apron-bistac-ir02

need to buy a baby apron-bistac-ir02

برای اینکه خرید رضایت بخشی داشته باشید نکات زیر را فراموش نکنید:

نوع:

یکسری از پیش بندها ساده بوده و آستین نداشته و معمولا هم بیضی شکل هستند و در اندازه‌‌های کوتاه و بلند برای خرید وجود دارند. بیشتر از این نوع هنگام خوردن نوشیدنی استفاده می‌‌ کنند. نوع آستین دار مخصوصا برای مواقعی که در مهمانی هستید و حوصله‌‌ی تعویض لباس ندارید یا موقع غذا خوردن هست و می‌‌خواهید لباس‌‌ها چرب و کثیف نشوند عالی هستند. نوع یکبار مصرف نیز بیشتر برای سفر یا گشت و گذار به بیرون از خانه طراحی شده‌‌اند و غالبا هم روکش ضد آب دارند. نوع لبه یا جیب دار هم بیشتر برای داخل هواپیما یا مسافرت با ماشین مناسب است تا غذا بر روی زمین نیافتد مخصوصا مادرانی که به تمیزی فرش‌‌های داخل خانه هم حساسیت مفرط دارند. نوع دستمال گردن که برای کثیف نشدن لباس کودک در برابر آب دهان او استفاده می‌‌شوند.

قابلیت تا شدن:

در قبلا عنوان کردیم که خرید کیف نوزاد یکی از وسایل ضروری محسوب می‌‌شود اما نمی‌‌توان هر چیزی را با هر فرمی در آن قرار داد که یکی از آنها پیش بند نوزاد است لذا اگر هنگام خرید نوع تاشو را انتخاب نکنید تا خیلی راحت تا شود، قطعا فضای زیادی را اشغال خواهد کرد.

شستشوی راحت:

حتما هنگام خرید به مشخصات شستشوی پیش بند نوزاد دقت کنید. لازم است که نسبت به پودرهای شستشوی دستی یا ماشین لباسشویی کاملا مقاوم باشد تا فرم و رنگ خود را از دست ندهد.

کاملا فیت و مناسب:

بخاطر اینکه کودک هنگام بازی کردن یا غذا و نوشیدنی خوردن شاید با پیش بند نوزاد احساس راحتی نکند قطعا سعی خواهد کرد آن را جدا کند پس لازم است که نوع خریداری شده کاملا محکم و فیت گردن باشد تا به راحتی شل نشود و نتواند آن را باز کند.

جنس:

حتما به علامت‌‌های روی پیش بند نوزاد دقت کنید تا از مواد اولیه‌‌ ضد حساسیت زا برای پوست نوزاد ساخته شده باشد حتی اگر بابت آن قیمت دو برابری پرداخت کنید. ضمن اینکه مطمئن باشید خیلی محکم نبسته باشید و مکانیزم بسته شدن آن با دکمه‌‌ فشاری باشد چرا که در این صورت بهترین جنس نیز پوست را اذیت کرده و احساس خارش درست می‌‌ کنند.

استایل:

در خرید هر وسیله‌‌ ای برای نوزاد باید به استایل و طرح فانتزی آن دقت کنید. پس اگر دوست دارید هنگام غذا دادن به نوزاد کمتر مشکل داشته باشید یا هنگام استفاده از پیش بند نوزاد اذیت نشوید، سعی کنید نوعی را خریداری کنید که طرح‌‌های فانتزی، نقاشی و غیره بر روی آن باشد تا کودک را به خوبی سرگرم کند.

با سپاس از : otag

Treatment sea urchin wound-bistac-ir

درمان زخم  بدن با خار توتیای دریائی در وبلاگ بیستک!

درمان زخم  بدن با خار توتیای دریائی در وبلاگ بیستک!

وقتی به اشتباه دست یا پای شما به توتیای دریایی برخورد می کند بدن شما دچار آسیب دیدگی می شود و احساس بدی به شما دست می دهد . خارهای توتیای دریایی به سرعت در پوست شما فرورفته و عمیق تر از نیش حشرات کوچک است و باید حتماً درمان شود . وقتی خار توتیایی دریایی در بدن فرو می رود درد اولیه شدیدی دارد و به تدریج در طول یک هفته از مقدار درد کاسته می شود . ولی ممکن است تیکه ای از خار در بدن باقی بماند و به مرور توسط مواد فیبری محصورشده و کم کم حل شده و از بدن خارج شود که این پروسه ممکن است ماهها طول بکشد پس شما باید یک درمان سریع برای آن پیدا کنید. شما باید مراقب باشید و نظارت کافی داشته باشید تا قسمت زخم دیده عفونت نکند و معمولاً قسمتی که خار توتیایی دریایی آسیب می زند  با ایجاد تورم ، درد زیاد ، باعث حتی اختلال درحرکت می شود ، پس بنابراین شما باید هر چه سریعتر درمان را آغاز کنید.

 • بلافاصله بعد از تماس با توتیایی دریایی و سوراخ شدن بدن ، هرگونه خارهای بیرونی را از بدن به آرامی خارج کنید .

 • درصورتیکه در منطقه زخم شده مو وجود دارد توسط یک تیغ صورت تراشی آن را تمیز کنید. ( می توانید از موچین برای انجام بهتر این کار استفاده کنید ) .

 • منطقه زخم را با آب شیرین و صابون شستشو و مالش دهید و در پایان با آب شیرین شستشو دهید.

 • منطقه زخم را برای مدت یک ساعت درون آب گرم قرار دهید تا باعث کاهش درد و تورم شود . ( اضافه کردن سولفات منیزیم به آب می تواند باعث کاهش درد شود ؛ همچنین می توانید از سرکه هم کمک بگیرید) .

 • مصرف قرص ایپوپروفن به کاهش درد کمک می کند . ( همچنین کرمهای آستروئید موضعی برای کاهش درد مفید است اما به مقدار کم ) .

 • درنهایت استفاده از یک پماد آنتیبیوتیک موضعی برای جلوگیری از عفونت زخم ایجاد شده.

 برخی می گویند خار باقیمانده در بدن را باید خرد کرد تا به قطعات کوچکتری تقسیم شود تا بتواند زودتر از بدن دفع شود و کار را به یک جراحی برای خارج کردن آن برساند. اما فقط در برخی موارد ممکن است کمک کند و شاید فشار به خار باقیمانده در بدن باعث شود بیشتر و عمیقتر در بدن فروبرود.

 

با سپاس از : IranMarina

Introduction Farah Diba (Pahlavi)-bistac-ir00

معرفی سیده فرح طباطبایی دیبا ( پهلوی ) در وبلاگ بیستک!

معرفی سیده فرح طباطبایی دیبا ( پهلوی ) در وبلاگ بیستک!

 

معرفی سیده فرح طباطبایی دیبا ( پهلوی )؛ فرح پهلوی (زادهٔ ۲۲ مهر ۱۳۱۷ تهران) با نام اصلی سیده فرح طباطبایی دیبا، معمار، نقاش، نویسنده، مترجم و همسر محمدرضا شاه پهلوی است که از ۲۹ آذر ۱۳۳۸ تا ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ آخرین شهبانوی ایران بود. وی تا پیش از انقلاب ایران با عنوان سلطنتی «عُلیاحضرت شهبانو» خطاب می‌شد.

فرح دیبا پیش از ازدواج در مدرسه‌های ژاندارک و رازی تهران تحصیل کرده و برای ادامه تحصیل در رشته معماری به کشور فرانسه رفت و در کنار تحصیل به زبان‌ های انگلیسی و فرانسوی تسلط پیدا کرد. در میانه دوران تحصیل، فرح به وسیله اردشیر زاهدی و شهناز پهلوی به محمدرضا پهلوی معرفی شد و این آشنایی سرانجام به ازدواج آن دو در ۳۰ آبان ۱۳۳۸ انجامید. پس از تاج‌گذاری، فرح پهلوی نایب‌السلطنه و شهبانوی ایران شد.

در چهارچوب مسؤولیت‌ های وی به‌ عنوان شهبانوی ایران، دفتر مخصوص وی دارای چهار بخش آموزش و پرورش، بخش بهداشت و درمان، بخش رفاه اجتماعی و بخش فرهنگ و هنر بود. دفتر فرح پهلوی در زمینهٔ آموزش و بهداشت کودکان بی سرپرست و کودکان ایران فعال بود. پایه‌ گذاری جمعیت کمک به جذامیان و به‌ کده راجی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، موزه فرش ایران و موزه هنرهای معاصر تهران توسط این دفتر صورت گرفت.

فرح پهلوی سعی داشت با سفرهای مکرر به شهرهای مختلف ایران نزدیکی بیشتری با عموم مردم داشته باشد. کمی پیش از انقلاب ۱۳۵۷ ایران، فرح پهلوی ایران را به همراه همسرش محمدرضا شاه پهلوی ترک کرد و پس از اقامت در چندین کشور، تا درگذشت همسرش در مصر، در کنار او بود. وی اکنون در آمریکا و فرانسه زندگی می‌ کند.

 • دوران کودکی تا ازدواج،

 •  دوران آغاز فعالیتهایی که پس از ورود به دربار به وی واگذار می ‌شود،

 • دوران بیماری محمدرضا تا فرار از کشور،

 • دوران آوارگی تا مرگ شاه و در نهایت دوران پس از شاه.

 • فرح و محمدرضا پهلوی دارای ۴ فرزند به نام‌های رضا، فرحناز، علیرضا و لیلا شدند

 • که از این میان لیلا و علیرضا را به ترتیب در سال‌های ۱۳۸۰ و ۱۳۸۹ از دست دادند.

با سپاس از : dlketab

Soraya Esfandiari Bakhtiari (Pahlavi)-bistac-ir

معرفی ثریا اسفندیاری بختیاری ( پهلوی ) در وبلاگ بیستک!

ثریا اسفندیاری بختیاری دومین همسر محمد رضا شاه پهلوی و ملکه ایران بود. وی فرزند خلیل خان اسفندیاری و نوه اسفندیار خان سردار اسعد است. مادر او اوا کارل آلمانی است. ثریا به «ملکه‌ ای با چشمان زمردین» معروف بود. ثریا اسفندیاری از دی ۱۳۲۹ تا آخر اسفند ۱۳۳۶ همسرمحمد رضا شاه پهلوی بود. ثریا دختر خلیل اسفندیاری و اوا کارل در اول تیرماه ۱۳۱۱ در یک خانواده سرشناس بختیاری در قه فرخ (فرخ شهر) متولد شد.

او یک برادر و خواهر کوچکتر به نام های بیژن و لعیا داشت. ثریا تا هشت ماهگی در ایران بود و پس از آن خانواده‌ اش به دلیل وضعیت نامطلوب بهداشتی در ایران و شیوع آبله برای دوری از خطر بیماری او را با خود به برلین بردند. وی کودکی را در برلین گذراند و در پاییز ۱۳۱۶ به اتفاق خانواده‌ اش به ایران بازگشت. در اصفهان وارد مدرسه آلمانی‌های مقیم اصفهان شد و زبان فارسی را نزد معلم خصوصی فرا گرفت. تا ۱۳۲۰ در آن مدرسه به تحصیل پرداخت؛ ولی پس از اشغال ایران در جریان جنگ جهانی دوم مدارس آلمان ها تعطیل شد. او در ۱۳۲۳ وارد مدرسه مُبلغ (میسیونر)های انگلیسی شد و تا پانزده سالگی در این مدرسه به تحصیلاتش ادامه داد تا اینکه در ۱۳۲۶ به همراه خانواده‌اش به سوئیس رفت. در آنجا زبان فرانسه آموخت و انگلیسی را نیز بعدها در مؤسسه‌ای در لندن تکمیل کرد.

ثریا به زبان‌های آلمانی، فارسی، انگلیسی و فرانسوی مسلط بود و به دلیل زیبایی مورد توجه شاه قرار گرفت. به وی پرنسسی با چشمان زمردین نیز گفته شده‌ است. انتخاب ثریا برای همسری محمدرضا به وسیله خواهر بزرگ ‌تر شاه، شمس انجام گرفت. شمس در یک مجلس مهمانی در سفارت ایران در لندن که ثریا هم دعوت شده بود، در همان نظر اول او را پسندید و مسئله را با خلیل خان اسفندیاری در میان گذارد. ثریا با آمادگی قبلی برای روبرو شدن با شاه به تهران آمد.

ثریا در خاطرات خود می‌نویسد که بزرگ‌ ترین آرزوی او پیش از اینکه ملکهٔ ایران بشود، هنرپیشگی سینما بوده و پیش از اینکه برای اولین دیدار با شاه به کاخ سلطنتی برود، با پدرش شرط کرده بود که اگر شاه او را نپسندید یا او از شاه خوشش نیامد، او را به هالیوود بفرستد. ولی شاه هم مثل خواهرش در اولین نظر او را پسندید و ثریا هم تمایل به این ازدواج پیدا کرد و مراسم نامزدی آنها روز ۶ دی ۱۳۲۹ در نظر گرفته شد. امیدواری آنها این بود که مراسم ازدواج به زودی برگزار شود، ولی ثریا ناگهان دچار بیماری حصبه شد و روز به روز هم بیماریش شدت یافت و همه را دچار نگرانی کرد. ناگزیر مراسم ازدواج به تعویق افتاد. پس از طی دوران نقاهت، تشریفات عقد و ازدواج در نهایت سادگی در ۲۳ بهمن برگزار شد. محمدرضا هفت سال پس از آن‌که فوزیه وی را ترک کرد، با ثریا اسفندیاری بختیاری ازدواج کرد. با وجود آنکه شمس، ثریا را برای همسری شاه معرفی کرده بود، ولی ثریا نه به او، نه به مادر شاه و نه حتی به شهناز (دختر شاه از ازدواج قبلی) علاقه‌ ای نداشت. البته به گفتهٔ شخصی به نام غلامرضا افخمی، برخلاف شایعات، رابطه ثریا با اشرف خوب بوده‌ است. چرا که اشرف شاه را دوست داشت و می‌ دانست که شاه عاشق ثریا است. به گفته اشرف : شاه عاشق ثریا بود و اگر ثریا می‌ توانست برای او جانشینی بیاورد، آنان هیچ‌ گاه از هم جدا نمی‌ شدند. بعد از چند سال موضوع بچه ‌دار شدن آنها بسیار جدی در دربار مطرح شد و ملکه مادر مرتباً این مطلب را با پسرش در میان می‌ گذاشت. شاه در مهر ۱۳۳۳ با پرنسس ثریا به ایالات متحده رفت و در آنجا آزمایش‌ های دقیق پزشکی انجام پذیرفت و در مورد او هیچ چیز غیرطبیعی دیده نشد و سرپرست هیئت پزشکی اعلام کردند شما هر دو در کمال سلامت هستید و فقط باید صبر کنید. چند سال بعد نیز روزولت یک پزشک متخصص آمریکایی را برای انجام آزمایش‌ های لازم از ثریا، به تهران فرستاد. پزشک مذکور نیز هیچ دلیلی برای حامله نشدن وی نیافت. محمدرضا از ثریا خواست تا به سنت موریتز برود و روز ۲۴ بهمن ۱۳۳۶ با تشریفات رسمی تهران را ترک گفت و بعد از آن دیگر هیچ وقت به ایران بازنگشت. در روز ۲۴ اسفند ۱۳۳۶ از وی جدا شد و طلاق او از طریق مجلس شورای ملی اعلام گردید. محمدرضا نیز متنی به این عنوان تهیه کرد و با ابراز کمال تأسف و تألم و با تذکر اینکه ثریا پهلوی در تمام مدت همسری محمدرضا پهلوی از هیچ گونه خدمت و عطوفت و خیرخواهی نسبت به ملت ایران خودداری نفرموده و از هر حیث شایستگی مقام شامخ خود را داشته‌ اند و در این مورد نیز با کمال علاقه و محبتی که فی‌ مابین وجود دارد، آمادگی خود را برای قبول هر نوع تصمیمی که از طرف ذات شاهانه اتخاذ شود اعلام فرمودند. با اظهار نظر هیئت مشورتی، موافقت و با صرف نظر از احساسات شخصی خود در برابر مصالح عالیه مهمی تصمیم خویش را به جدایی اتخاذ فرمودند.

ثریا بعد از جدایی از شاه ایران مدتی به ایتالیا رفت. ثریا به دلیل اینکه به سینما و بازیگری عشق می‌ ورزید سعی می‌ کرد پس از طلاق با گذراندن اوقات در مجالس بازیگران و کارگردانان معروف ایتالیایی که، از قبل، زمانی که ثریا ملکهٔ ایران بودند وی را می‌ شناختند سپری کند. در بین اینها کارگردانی ایتالیایی به نام فرانکو ایندووینا که پیش از این نیز به ثریا، پیشنهاد بازی در فیلمی را داده بود و ثریا به دلیل اینکه ممکن بود محمدرضا اجازه ندهد پیشنهاد وی را رد کرده بود، این بار پیشنهاد فرانکو را می‌ پذیرد و در فیلمی بنام سه چهره یک زن ایفای نقش می ‌کند. بعدها با رفت‌ وآمدهای با فرانکو این دو شریک زندگی می‌ شوند؛ و ثریا در ایتالیا همراه فرانکو زندگی جدید را آغاز می ‌کند. اما چند وقت بعد فرانکو برای انجام یک کاری عازم سفر به کشوری دیگر می ‌شود و ثریا هم تصمیم می ‌گیرد به آلمان برود و به مادر و پدرش سری بزند؛ ولی چند ساعت بعد پسر عموی فرانکو با ثریا تماس می ‌گیرد و خبر می‌ دهد که هواپیمایی که فرانکو در آن بوده سقوط کرده و فرانکو فوت کرده. فرانکو در سن ۳۹ سالگی از دنیا رفت و در جزیرهٔ سیسیل در ایتالیا به خاک سپرده شد. ..

Introduction of Ashraf Pahlavi-bistac-ir00

معرفی اَشرَف‌ المُلوک پهلوی در وبلاگ بیستک!

معرفی اَشرَف‌ المُلوک پهلوی در وبلاگ بیستک!

معرفی اَشرَف‌ المُلوک پهلوی؛اَشرَف‌ المُلوک پهلوی که تا پیش از انقلاب ایران با عنوان سلطنتی والاحضرت شاهدُخت اشرف پهلوی خطاب می‌ شد. فرزند رضاشاه پهلوی و خواهر دوقلوی محمدرضا شاه پهلوی بود. وی دیپلمات، رئیس کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل متحد و کمیسیون حقوق زنان سازمان ملل متحد و از فعالان حقوق زنان در ایران بود. وی در بهار سال ۱۳۲۵، نقش مهمی در ترغیب ژوزف استالین به خروج ارتش سرخ از آذربایجان ایران داشت.از اشرف پهلوی هم‌ چنین به عنوان یکی از عوامل مؤثر جریان کودتای ۲۸ مرداد و سقوط محمد مصدق نام برده شده‌است. اشرف پهلوی هم‌ چنین نقش مهمی در تأسیس سازمان خدمات اجتماعی و سازمان زنان ایران داشت.اشرف پهلوی، روز پنجشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۴ در سن ۹۶ سالگی در منطقه مونت‌ کارلو، شاهزاده‌ نشین موناکو درگذشت. اشرف پهلوی، خواهر دوقلوی محمدرضاشاه پهلوی، به عنوان یکی از چهره‌های تأثیرگذار دربار پهلوی، چهارم آبان ۱۲۹۸، پنج ساعت پس از محمدرضا در تهران به دنیا آمد. نام اصلی وی زهرا است که پس از به سلطنت رسیدن پدرش، رضاشاه، به اشرف الملوک ملقب شد. مادرش تاج الملوک از خانواده‌های نظامی مهاجری بود که پس از انقلاب بلشویکی روسیه از آذربایجان به ایران آمده بودند. اشرف دارای ده خواهر و برادر تنی (شمس، محمدرضا شاه پهلوی، علیرضا) و ناتنی (همدم السلطنه، فاطمه، غلامرضا،عبدالرضا، احمدرضا، محمودرضا، حمیدرضا از سه همسر دیگر رضا شاه بود. در شش سالگی اشرف و با به سلطنت رسیدن پدرش زندگی کاخ‌ نشینی این خانواده آغاز شد. اشرف الملوک برادر خویش را والاحضرت خطاب می‌ کرد، و صد تومان مقرری ماهانه از رضا شاه داشت و اسب سواری و اتومبیل به خصوص از نوع آمریکایی از چیزهای مورد علاقه وی بود. اشرف تحصیلات خود را در مدرسه دخترانه زرتشتی‌ ها گذراند و زبان فرانسه را از معلم خانوادگی دربار، مادام ارفع فرا گرفت و اولین آشنایی‌ های اشرف با غرب نیز از تعاریف مادام ارفع در همین‌ جا شکل گرفت. اولین سفر وی به اروپا در سال ۱۳۱۲ برای دیدار ولیعهد در سوئیس رخ داد که به‌ دلیل علاقه‌ مندی شدید به زندگی در اروپا و نیز تحصیل، از پدر تقاضای ماندن در کنار برادر جهت ادامه تحصیلات نمود که به دلیل عدم اجازه رضا شاه، پس از مدتی به ایران بازگشت. خانواده رضاشاه و از جمله اشرف از نخستین افرادی بودند که بنابر تصمیم رضاشاه بر تغییر الگوی ایرانی بر اساس غرب، به صورت بی‌ حجاب در مراسم جشن فارغ ‌التحصیلی دانشسرای عالی در ۱۳۱۴ شرکت جستند. اشرف در سن ۱۷ سالگی به توصیه پدرش رضا شاه پهلوی با علی قوام پسر قوام‌الملک شیرازی ازدواج کرد که بعد از شهریور ۱۳۲۰ این ازدواج به طلاق انجامید. ثمره آن هم پسری بنام شهرام پهلوی ‌نیا بود. رضا شاه به هنگام خروج از کشور و نیز در تبعید همواره به اشرف تأکید می‌ کرد که در کنار برادر خویش مانده و مراقب وی در امر سلطنت باشد. در سال ۱۳۲۲، اشرف جهت همراهی فوزیه عازم مصر شد که درآنجا با احمد شفیق آشنا شد، این آشنایی به ازدواج منجر شد؛ که البته چند سالی بیشتر دوام نیافت و این زوج در سال ۱۳۲۹؛ یعنی ۹ سال پیش از طلاق رسمی، یکدیگر را ترک گفتند. ثمره این ازدواج دو فرزند به نامهای شهریار شفیق و آزاده شفیق بود (احمد شفیق مدتی رئیس کل شرکت هواپیمائی کشور می‌ شود و بعدها به تجارت می‌ پردازد و مدتی بعد بر اثر سرطان فوت می‌ شود). اشرف در تعیین دولت‌ های بعد از شهریور ۱۳۲۰ همچون مخالفت با قوام، روی کار آمدن هژیر و رزم آرا دخالت اساسی داشت. وی در دوران نخست‌ وزیری مصدق بخاطر دخالت در سیاست و حمایت از مخالفان دولت از کشور تبعید شد و به فرانسه رفت. از او به عنوان یکی از عوامل مؤثر در کودتای ۲۸ مرداد نامبرده می‌ شود. وی اواخر ۱۳۳۲ به ایران بازگشت. اشرف در دههٔ ۱۳۴۰ با جوان تحصیل‌ کرده‌ای به نام مهدی بوشهری در پاریس ازدواج کرد.یکی از عمده ‌ترین اقداماتی که اشرف بدان دست زد، یک سلسله فعالیت‌ های اجتماعی بود، که در قالب آن به امور سیاسی، کسب درآمد و… برای خود می‌ پرداخت. اشرف پس از ازدواج با احمد شفیق در ۱۳۲۲، بنیاد خدمات اجتماعی را راه‌ اندازی کرد. در اواخر ۱۳۲۶ سازمان شاهنشاهی خدمات اجتماعی تحت ریاست محمدرضا و نیابت اشرف احداث شد. شورای عالی جمعیت زنان ایران نیز در اسفند ۱۳۲۷ به ریاست اشرف تشکیل شد. وی همچنین ریاست جمعیت زنان صلح جو، سازمان زنان، کمیسیون مقام زن وابسته به سازمان ملل متحد، نیابت ریاست کمسیون مبارزه با بیسوادی در ۱۳۴۲ و نیز ریاست کمیته ایرانی حقوق بشر و ریاست هیئت نمایندگی سیاسی ایران در مجمع عمومی سازمان ملل متحد از ۱۳۴۵ به بعد را بر عهده داشت و در پی دستیابی به مقام دبیر کلی سازمان ملل نیز بود که بدان نائل نشد. او یکی از سه زنی است که از سال ۱۹۴۸ تاکنون ریاست کمیسیون سالانه حقوق بشر سامان ملل متحد را بر عهده داشته‌ است. وی از دانشگاه برندایس در سال ۱۹۷۰ دکترای افتخاری حقوق دریافت نمود.اشرف در راستای این خدمات اجتماعی و در واقع انجام برخی مذاکرات سیاسی و… به دعوت صلیب سرخ به کشورهای مختلفی سفر کرد؛ از جمله سفر به شوروی در بهار ۱۳۲۵ با عنوان بازدید از بیمارستان‌های روسیه و ملاقات با استالین، سفر به انگلستان، سوئد، آمریکا، هندوستان، پاکستان، چین، کره شمالی و کشورهای آفریقایی که عمدتاً بعد از کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ بود. او در این سفرها با بسیاری از سیاست‌ مداران از جمله بوتو، جواهر لعل نهرو، گاندی، استالین، مارشال تیتو، هایلا سلاسی، جان اف کندی، چائوشسکو و سوهارتو دیدار داشت. اشرف پهلوی کتاب خاطرات خود را به نام چهره‌هایی در یک آینه منتشر کرد و تاکنون کتاب‌ها و مقالات متعددی درمورد او به رشتهٔ تحریر درآمده ‌است که از آن جمله می‌ توان از کتاب این سه زن اثر مسعود بهنود نام برد. پس از تبعید به آمریکا اشرف در ویلایی در ژوان لوپن در نیس فرانسه و منزل خود در شماره ۲۹ بیکمن پلیس در منهتن، نیویورک سیتی اقامت داشت. این خانه در سال ۲۰۱۴، با قیمتی بالغ بر ۴۹ میلیون دلار رکورد دار گرانترینِ خانه‌ ها در نیویورک، منطقهٔ جنوب پارک مرکزی بوده‌است.

Charity Association Blind Tajali-bistac-ir01

معرفی انجمن نابینایان تجلی توانایی و تجربه ری (کارآفرینی اجتماعی نابینایان) در وبلاگ بیستک!

معرفی انجمن نابینایان تجلی توانایی و تجربه ری (کارآفرینی اجتماعی نابینایان) در وبلاگ بیستک!

 

Charity Association Blind Tajali-bistac-ir00

Charity Association Blind Tajali-bistac-ir00

انجمن نابینایان تجلی توانایی و تجربه ری؛ کارآفرین برتر سال های ۱۳۹۴ ، ۱۳۹۵ ، ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ شورای اسلامی شهر تهران ، شهرداری شهر تهران و سازمان بهزیستی استان تهران ،بزرگترین کارآفرینی اجتماعی نابینایان در خاورمیانه و تنها انجمن دارنده سیستم یکپارچه تحت وب ( ERP ) در خاورمیانه

به گزارش وبلاگ بیستک انجمن نابینایان تجلی توانایی و تجربه ری در سال ۱۳۹۳ با همکاری هیات مدیره ای که همگی آنها از مجموعه نابینایان می باشند با هدف اشتغالزایی برای این قشر راه اندازی شد و با مجوز سازمان بهزیستی ادامه کار می دهد. اصلی ترین هدف انجمن حول محور کار آفرینی و کمک های مقطعی نیز به دوستان نابینا می کند. که در حوزه ی تحصیل ازدواج و … است.

علی رضا سلامی در باره فعالیت این انجمن تجلی گفت: با عنایت به توانمندی های کلامی نابینایان حوزه فروش تلفنی بهترین شغل و البته سخت ترین در مقایسه با حوزه های مختلف بازار یابی از جمله بازاریابی اینترنتی و حضوری که با حوزه فروش تلفنی را برای دوستانمان بهتر دانستیم کارمندان این بخش آموزش های مختلفی را در طول کار خود در رشته های فن بیان زبان بند و فن مذاکره که مرتبط به این کار است طی می کنند. به گفته وی ، در مجموع ۲۵ نفر در این حوزه مشغول بکارند که ۱۳ نفر آنها افراد با آسیب بینایی هستند.

رئیس هیئت مدیره انجمن نابینایان تجلی تاکید کرد: از دیگر بخش های این مجموعه قسمت بسته بندی کالاست که دوستان ما  محصولات مختلفی را بسته بندی کرده و برای ارسال  به واحد حمل و نقل تحویل می دهند. سلامی گفت: وجه تمایز ما با شرکت های دیگر در این است که در  واحد انبار دو نفر از دوستان نابینا و کم بینا بایکدیگر همکاری می کنند و با استفاده از رایانه مجهزبه نرم افزارهای نابینایان به خوبی موجودی انبار را ثبت و ضبط کرده ه و حساب آن را نگه می دارند.این نهاد مردمی در بخش اداری خود از توان یکی از خانم های نابینا برای رفع و رجوع امور جاری انجمن استفاده می کند که با استفاده از رایانه می تواند حتی کارهای پرسنلی کارمندان را انجام داده و بر ورود و خروج آنها نظارت کند در ضمن تمامی کارهای تایپ و نوشتن نامه ها و کار های اداری انجمن تحت نظارت ایشان به خوبی انجام می شود.

وی همچنین از همکاری این انجمن با شرکتها و کارگاهها خبر داد و اظهار داشت: انجمن تجلی در تفاهم نامه ایی که با بعضی از کارگاهها و شرکت ها داشته است کارهای بسته بندی و مونتاژ را از آنها دریافت کرده و کار بسته بندی و مونتاژ آن را دوستان نابینا با سرعت و دقت به خوبی انجام می دهند و آنها را به همان شرکتها تحویل می نمایند و در ازای آن کارمندان کارمزد دریافت می کنند. به گفته رئیس هیات مدیره انجمن، اهداف مهم این مجموعه حفظ و نگهداری  اشتغال فعلی  حمایت از  مشاغل خانگی نابینایان ایجاد آموزش متناسب با توانمندهای آنهاست. وی همچنین از همه شرکت ها و کارگاه هایی که محصولاتی برای بسته بندی و مونتاژ دارند و قصد برون سپاری آنها را  دارند درخواست کرد با این نهاد مردمی همکاری کنند و همچنین از دوستان معلول که در حوزه ی صنایع دستی فعالیت می کنند دعوت به همکاری می شود تا برای بازاریابی دست آورد های خود محصولات خود را به این انجمن معرفی کنند.

 

تیم کاری:

موسس و مدیرعامل

دکتر زهره شوری جزه ئی
محقق و پژوهشگر اجتماعی.
عضو کارگروه مرکزی کارآفرینی ، تعاون و اقتصاد شهری ستاد توان افزایی و حمایت از سمن های شورای شهر تهران.
دبیر کارگروه معلولین منطقه ۱۶ ستاد توان افزایی و حمایت از سمن های شورای شهر تهران.
کارشناس ارشد فرهنگی هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری شهر تهران.
ریس هیئت مدیره انجمن حمایت و هدایت نابینایان و کم بینایان استان تهران.
مدیر عامل انجمن نابینایان تجلی توانایی و تجربه ری.

رئیس هیئت مدیره

علیرضا سلامی
کارشناس حقوق.
کارشناس سازمان بهزیستی شهرری.
مدیر عامل انجمن حمایت و هدایت نابینایان و کم بینایان استان تهران.
رئیس هیئت مدیره انجمن نابینایان تجلی توانایی و تجربه ری.

عضو هیئت مدیره

داود حسنیه
وکیل پایه یک دادگستری.
کارشناس ارشد حقوق.
عضو هیئت مدیره انجمن حمایت و هدایت نابینایان و کم بینایان استان تهران.
عضو هیئت مدیره انجمن نابینایان تجلی توانایی و تجربه ری.

عضو هیئت مدیره

اکبر اناری
وکیل پایه یک دادگستری.
کارشناس ارشد حقوق.
عضو هیئت مدیره انجمن حمایت و هدایت نابینایان و کم بینایان استان تهران.
عضو هیئت مدیره انجمن نابینایان تجلی توانایی و تجربه ری.

عضو هیئت مدیره

امیرحسین شاهوردی
کارشناس مدیریت امور فرهنگی سازمان فرنگی هنری شهر تهران.
عضو هیئت مدیره انجمن نابینایان تجلی توانایی و تجربه ری.

مدیر IT

مهندس علی نوردهر راجیری
کارشناس ارشد امنیت شبکه
کارشناس علوم کامپیوتر
کارشناس علوم مخابرات
استاد دانشگاه آزاد اسلامی
مدیر IT انجمن نابینایان تجلی توانای و تجربه ری
مشاور انجمن نابینایان تجلی توانای و تجربه ری
مشاور انجمن حمایت و هدایت نابینایان و کم بینایان استان تهران

 

تماس با انجمن نابینایان تجلی توانای و تجربه ری:

info@tajali.org
واحد بازاریابی و فروش : ۵۵۶۵۱۰۶۵-۰۲۱
دفتر روابط عمومی : ۵۵۶۵۱۰۶۶-۰۲۱
تلفن همراه : ۰۹۰۳۵۱۸۰۰۱۷
شماره های پیامک انجمن : ۰۹۰۳۵۱۸۰۰۱۷ ۰۹۰۳۵۵۶۵۹۹۹ – ۰۹۰۳۵۵۶۵۸۸۸
شماره های پنل اس ام اس انجمن: ۱۰۰۰۹۰۳۵۱۸۰۰۱۷ و ۱۰۰۰۰۱۳۹۵۰۰۰۰۰
تلگرام : nabinayan@
اینستاگرام: anjomantajali#

شماره ثبت : ۳۶۰۶۵
شناسه ملی : ۱۴۰۰۴۹۵۸۶۴۴

Charity Association Blind Tajali-bistac-ir02

Charity Association Blind Tajali-bistac-ir02

The need to use Face Wash-bistac-ir00

لزوم استفاده از فیس واش برای شستشوی صورت در وبلاگ بیستک!

لزوم استفاده از فیس واش برای شستشوی صورت در وبلاگ بیستک!

The need to use Face Wash-bistac-ir01

The need to use Face Wash-bistac-ir01

لزوم استفاده از فیس واش برای شستشوی صورت، پوست صورت بیشتر از سایر قسمت‌ها در معرض آلودگی قرار دارد، همچنین صورت را می‌توان به ویترینی تشبیه کرد که افراد سعی دارند آن را زیبا و شاداب نشان دهند. بنابراین شستشوی صورت به روش صحیح قدم ابتدایی و مهم برای داشتن صورتی شاداب و جوان است. شستن صورت شاید ساده به نظر برسد اما این عمل ساده نیازمند رعایت اصولی است، یکی از این اصول استفاده از بهترین شوینده با توجه به نوع پوست صورت است. این روزها تنوع پاک‌ کننده و شوینده صورت فراوان است و افراد برای روتین پوستی خود انتخاب‌های زیادی پیش رو دارند. اما متاسفانه هنوز هم افرادی هستند که برای پاک کردن و شستن صورت از صابون و شوینده‌ها نامناسب استفاده می‌کنند! مطمئن باشید استفاده از انواع فیس واش و ژل و فوم شستشوی صورت کار بیهوده نیست و با شستشوی صورت با صابون تفاوت زیادی دارد.

در این مطلب، وبلاگ بیستک لزوم استفاده از فیس واش و ژل و فوم شستشوی صورت می‌گویید و توضیح می‌ دهد که چگونه باید یک فیس براش از رفتن به آرایشگاه‌ها برای انجام پاکسازی پوست بی ‌نیاز شوید.

شستشوی صورت اولین قدم مراقبت از پوست

صبح که از خواب بیدار می‌ شویم اولین کاری که انجام می‌ دهیم به صورت آب می‌ زنیم، این کار شاید برای خیلی از افراد تنها به منظور رفع خواب‌ آلودگی انجام شود اما شما با این کار یکی از مراحل روتین مراقبت از پوست را انجام داده ‌اید. زمانی که خسته از فعالیت روزانه به خانه برمی‌ گردید، صورت خود را می ‌شویید. بنابراین روتین مراقبت از پوست با شستن صورت شروع و به پایان می‌ رسد.

به‌ طور معمول پوست صورت دوبار در طول روز نیاز به شسشو دارد، ابتدا و انتهای روز. شستشوی صورت برای خانم‌هایی که هرروز صورت خود را آرایش می‌ کنند مهم‌ ترین کاری است که برای سلامت پوست خود باید انجام دهند و در انجام آن تنبلی نکنند. افرادی که آرایش صورت ندارند به دلیل آلودگی هوا باید در پایان روز آلودگی روی صورت خود را با یک شوینده مناسب پاک کنند.

این روزها نیز که در حال هم زیستی با کرونا هستیم، شستن صورت یکی از اصول پروتکل بهداشتی برای مقابله با کرونا است. فراموش نکنید که شستن صورت در این روزهای کرونایی به اندازه شستن دست‌ ها مهم است و نباید فراموش شود.

اگر پوست خشک و حتی نرمالی داشته باشید از خشکی ناشی از شستشوی زیاد کلافه شده ‌اید، در این حالت باید بگوییم که خشکی پوست شما به دلیل استفاده از شوینده و پاک کننده نامناسب است نه شستشوی صورت. پس برای خلاص شدن از کلافگی به جای کم کردن شستشو، باید بهترین شوینده صورت که با پوست شما سازگار باشد را پیدا کنید.

صابون باعث از بین رفتن آبرسان‌ های طبیعی پوست و آسیب به رگ‌ های خونی پوست می‌ شود که نتیجه استفاده از آن التهاب، قرمزی، خشکی زیاد و حتی چروک صورت است. پس اگر شما از افرادی هستید که تا امروز با شستشوی صورت با صابون در حق پوست خود کم‌ لطفی کرده‌ اید، دیگر این استفاده از این شوینده خشن را کنار بگذارید و یک شوینده مناسب با نوع پوست صورت خود خریداری کنید.

استفاده از صابون برای شستشوی صورت ممنوع!

بهترین شوینده صورت آلودگی و آرایش را از روی صورت پاک می‌کند و میزان چربی پوست را کنترل می ‌کند. پس در اولین قدم برای انتخاب و خرید بهترین شوینده صورت آگاهی و شناخت نوع پوست است. یک شوینده مناسب ضمن حفظ کنترل چربی پوست، سلول‌های مرده را از سطح پوست پاک می ‌کند و باعث شادابی و شفاف شدن صورت می‌ شود.

یکی از قدیمی ترین شوینده‌های صورت صابون است و بسیاری از افراد برای شستن رزوانه صورت از صابون استفاده می‌ کنند. تمایل به استفاده از صابون برای شستشوی صورت در بین افراد با پوست چرب بیشتر است، چون صابون در بیشتر مواقع باعث خشکی پوست می‌ شود و در نظر افراد دارای پوست چرب، صابون چربی پوست آنها کنترل کرده است، در حالی این از بین رفتن چربی یعنی از بین رفتن رطوبت و زمینه‌ سازی برای ایجاد التهاب پوستی و در نهایت تغییر پوست چرب به پوست حساس است.

استفاده از شوینده‌های قدیمی مانند صابون، سفید آب برای نسل‌ های گذشته با توجه به محدودیت دسترسی و عدم تنوع محصولات روشی مناسب برای مراقبت از پوست محسوب می‌ شد، اما امروزه با توجه تنوع شوینده‌ های صورت که به راحتی قابل دسترسی است، استفاده از شوینده خشنی مانند صابون غیرقابل چشم‌ پوشی است.

البته متخصصان پوست برای درمان برخی از مشکلات پوستی به مراجعین خود صابون‌ هایی که خاصیت درمانی دارند را تجویز می‌ کنند که نباید استفاده از صابون‌ های درمانی را بدون مجوز پزشک قطع کرد. بنابراین منظور ما عدم استفاده از صابون‌های غیراستانداری است که PH مناسب ندارد و باعث آسیب جدی به پوست می‌شوند، مانند صابون ‌های سنتی.

اگر ترجیح می‌ دهید که هنگام استحمام از صابون برای شستشوی بدن استفاده کنید، هرگز از صابون برای شستشوی پوست صورت استفاده نکنید. پوست صورت با پوست بدن تفاوت‌های زیادی مانند تفاوت PH ، غدد چربی، ضخامت و … دارد. باید شوینده صورت با بدن متفاوت باشد و برای شستشوی بدن نیز از شامپو بدن مناسب استفاده کنید.

گفتیم صابون شوینده و پاک کننده خشنی برای پوست است، اما چرا خشن؟ صابون باعث از بین رفتن آبرسان‌های طبیعی پوست و آسیب به رگ‌ های خونی پوست می‌شود که نتیجه استفاده از آن التهاب، قرمزی، خشکی زیاد و حتی چروک صورت است. پس اگر شما از افرادی هستید که تا امروز با شستشوی صورت با صابون در حق پوست خود کم‌ لطفی کرده ‌اید، دیگر این استفاده از این شوینده خشن را کنار بگذارید و یک شوینده مناسب با نوع پوست صورت خود خریداری کنید.

بهترین شوینده صورت چیست؟

قدم اول برای انتخاب و خرید بهترین شوینده صورت شناخت نوع پوست است. باید با توجه به نوع پوست شوینده مناسب را انتخاب کرد.

انواع پوست شامل: پوست خشک، پوست چرب، پوست مختلط، پوست نرمال، پوست حساس و پوست آکنه‌ دار است.

بهترین شوینده صورت چربی و رطوبت پوست را حفظ می‌کند،  باعث التهاب و حساسیت پوستی نمی‌ شود و مهم‌ تر از هر چیز فاقد مواد مضری مانند پارابن باشد.

این روزها تنوع محصولات مراقبت پوست بالا است، این تنوع بالا از طرفی خوب و از طرفی باعث سردرگمی افراد برای خرید می‌ شود. بهتر است شوینده مناسب با پوست صورت خود را از بین برندهای مطرح که مصرف‌ کنندگان آن رضایت بیشتری دارند انتخاب کنید.

اما بهترین شوینده صورت چیست؟ گفتیم که بهترین شوینده صورت با توجه به نوع پوست انتخاب می‌ شود. شوینده مناسب برای پوست‌ های خشک باید چربی و رطوبت لازم را به پوست برساند. پوست خشک بسیار حساس است و دچار التهاب و قرمری می‌ شود. به همین دلیل فیس واش مناسب برای پوست‌ های خشک باید فاقد مواد حساسیت‌ زا مانند پارابن، عطر، اسانس و از همه مهم ‌تر الکل باشد، الکل به شدت پوست را خشک می‌ کند. بیشتر فیس واش‌ها دارای خواص آنتی ‌باکتریال هستند، در کنار فواید زیادی که خاصیت آنتی‌ باکتریال دارد اما باعث خشکی پوست نیز می‌شود به همین دلیل افراد دارای پوست خشک از شوینده‌های فاقد خواص آنتی‌ باکتریال استفاده کنند.

نکته مهم در مورد پوست‌ های خشک این است که بعضی از افراد ممکن است به مرور و در اثر استفاده از یک داروی خاص دچار خشکی پوست شده باشند. به عنوان مثال تیروئید کم‌کار، دیابت، داروهای ضد حساسیت و اسپاسم، کمبود آب بدن، شستشو با آب داغ و شوینده نامناسب باعث ایجاد خشکی پوست شود.

قرص راکوتان که توسط پزشک متخصص برای درمان جوش تجویز می‌شود باعث خشکی پوست می‌شود که در دوره مصرف باید میزان آب را افزایش داد و تحت نظر پزشک از مرطوب کننده فاقد چربی استفاده کرد.

شوینده پوست چرب

پوست ‌های چرب همیشه به دنبال محصولات مراقبتی و فیس واشی هستند که میزان چربی پوست آنها را متعادل کند. اشاره کردیم که بسیاری از افرادی که دارای پوست چرب هستند از صابون استفاده می‌ کنند. صابون قلیایی است و PH  پوست را تغییر می‌ دهد، همچنین صابون به خوبی از روی پوست پاک نمی‌شود بنابراین صابون بدترین انتخاب برای پوست چرب است.

فیس واش و یا ژل شستشوی مناسب برای پوست‌های چرب سالیسیلیک اسید، گلیکولیک اسید،  بنزوئیل پراکسید است. مدتی است که پزشکان به این نتیجه رسیده‌ اند که چربی باعث به تعادل رسیدن میزان چربی پوست می‌ شود به همین دلیل اگر در فیس واش و فوم شستشوی صورت شما دارای روغن جوجوبا، هسته انگور و … بود نگران نباشید. اگر بعد از استفاده از فیس واش و یا ژل شستشو در صورت‌ تان احساس کشیدگی داشتید فیس واش خود را تغییر دهید، چراکه این شوینده قوی است و چربی و رطوبت پوست شما به میزان زیادی کاهش داده است.

معمولاً پوست‌ های چرب مستعد آکنه هستند اما اگر صورت شما پر از آکنه است باید ابتدا به پزشک مراجعه و درمان کنید. معمولاً پزشکان در دوره درمان آکنه صابون و پن‌هایی را برای درمان آکنه تجویز می‌کنند که در طول دروه درمان باید استفاده شود. بعد از درمان آکنه با مشورت پزشک فیس واش و ژل شستشوی مناسب را انتخاب کنید. البته فیس واش و فوم شستشوی صورت مناسب برای پوست‌های آکنه‌ای و مستعد آکنه در بازار موجود است.

شوینده پوست مختلط

پوست مختلط یعنی پوست صورت شما دارای چند نوع پوست است. پوست‌ های مختلط معمولاً در قسمت‌های چانه و T شکل صورت یعنی پیشانی و بینی دارای پوست چرب و قسمت گونه‌ها دارای پوست خشک هستند. مراقبت از پوست مختلط کمی سخت است. خوشبختانه فیس واش و فوم شستشو مخصوص پوست مختلط موجود است اما گاهی افراد برای مراقبت بیشتر و کاهش حساسیت باید قسمت‌ های چرب صورت را شوینده مخصوص پوست چرب و قسمت خشک را با شوینده‌ های ملایم که خشکی را تشدید نکند، بشویند.

برندهای مختلفی فیس واش و فوم شستشوی مناسب برای پوست‌های نرمال تولید کرده‌اند، نگهداری از پوست نرمال نسبت به دیگر پوست‌ها راحت‌ تر است اما باید دقت کنید که پوست را خشک و حساس و یا چرب نکیند و میزان چربی و رطوبت را در وضعیت نرمال قرار دهید. پوست‌های حساس نیز باید از محصولاتی که باعث عدم التهاب پوست ‌شان شود استفاده کنند، عطر، اسانس و الکل باعت ایجاد التهاب پوستی می‌شود.

روتین پاکسازی پوست با فیس براش

فیس براش از محصولات جدید حوزه مراقبت پوست است. براش شستشوی صورت یا فیس براش برای پاکسازی و شستشوی صورت مورد استفاده قرار می‌ گیرد. احتمالاً می‌ گویید که هرروز صورت خود را می‌ شویید و برای شستشو از فوم یا ژل صورت استفاده می‌ کنید، اما باید بدانید که شستن صورت با دست به‌ طور عمیق منافذ پوست را پاک نمی‌ کند. نفوذ چربی‌ها، مواد آرایشی و آلودگی‌ها به عمق منافذ پوست باعث می‌ شود که برای پاکسازی پوست از ابزاری غیر از دست‌ ها نیاز باشد. فیس براش وظیفه پاکسازی عمیق پوست را از انواع آلودگی‌ ها دارد.

فیس براش پوست را از هرگونه آلودگی پاک و سلول‌ های مرده پوست را جدا می‌ کند و با با لرزش و حرکات دورانی باعث خون‌ رسانی به بافت و سلول پوست شده و در نتیجه باعث شادابی و جوان‌ سازی پوست می‌ شود.

The need to use Face Wash-bistac-ir02

The need to use Face Wash-bistac-ir02

سخن آخر:

شستن صورت یکی از مراحل مهم در روتین مراقبت از پوست است. افراد دوبار در روز پوست خود را می‌ شویند، بار اول صبح بعد از بیدار شدن از خواب و بار دوم در پایان روز. بنابراین مهم است چه شوینده‌ ای را برای شستن صورت خود انتخاب کنید. صابون‌ها به دلیل خاصیت قلیایی باعث آسیب به پوست می‌ شوند. بنابراین بهترین شوینده صورت باید PH متناسب با پوست صورت داشته باشد. فیس واش‌ها شامل ژل و فوم شسشوی صورت هستند که ضمن پاکسازی عمیق، باعث حفظ تعادل چربی و رطوبت پوست را می‌ شوند. در کنار استفاده از یک فیس واش مناسب فیس براش یا برس شستشوی صورت می‌ تواند باعث پاکسازی عمیق و جوانسازی پوست شود. پوست شما یکی از قسمت‌ های مهم بدن شما است، بنابراین باید نسبت به سلامت آن حساسیت ویژه ‌ای داشته باشید و با استفاده از شوینده‌ های نامناسب باعث آسیب به آن نشوید.

با سپاس از :  Khanoumi

Types of face wash gels comeon-bistac-ir00

انواع ژل های شستشو صورت کامان در وبلاگ بیستک!

انواع ژل های شستشو صورت کامان در وبلاگ بیستک!

Types of face wash gels comeon-bistac-ir01

 

ژل شستشو صورت کامان سری geneva مدل Dry

Comeon Dry skin face wash-bistac-ir05

Comeon Dry skin face wash-bistac-ir05

اگر از آن دسته افرادی هستید که پوست ‌تان خشک است، بهترین گزینه برای شستشوی صورت شما، ژل شستشو صورت کامان مدل Dry است. این ژل با قدرت پاک کنندگی بالای خود به خوبی آلودگی‌ها را سطح پوست پاک می‌ کند و بدون ایجاد هیچ گونه خشکی، پوست شما تمیز می‌ کند. ژل شستشو صورت کامان مدل Dry حاوی هیالورونیک اسید که در صورت استفاده مداوم به مدت یک هفته میزان رطوبت پوست شما تا ۹۸ درصد افزایش پیدا می‌ کند. همچنین وجود آنتی اکسیدان در این محصول از پیری زودرس جلوگیری می‌ کند و حاوی عصاره پشن بری ( توت وحشی ) است که جوانی پوست را به همراه دارد.

ژل شستشو صورت کامان سری geneva مدل Normal

Comeon Normal skin face wash-bistac-ir05

افرادی که پوست‌های نرمال دارند، می‌توانند از ژل شستشو صورت کامان سری geneva مدل Normal استفاده کنند. این ژل شستشو فاقد صابون و حاوی هیالورونیک اسید است که با استفاده از آن می‌توان شاهد از بین رفتن جوش‌های صورت، بسته شدن منافذ باز پوست و شادابی و جوان سازی پوست بود. با استفاده از این مدل از ژل شستشوی کامان در طی ۷ روز میزان رطوبت پوست شما تا ۹۸ درصد افزار پیدا خواهد کرد.

ژل شستشو صورت کامان مدل Oily

Comeon Oily skin face wash-bistac-ir05

Comeon Oily skin face wash-bistac-ir05

مخصوص افرادی است که پوست‌ های چربی دارند. این ژل جوان کننده، روشن کننده و شاداب کننده پوست است و به دلیل فرمولاسیون خاص خود باعث تعدیل چربی‌ های پوست می‌ شود. این ژل قابل استفاده در تمام بخش‌های صورت بوده و باعث کاهش میزان آکنه و جوش نیز می‌شود.

ژل شستشو صورت کامان مدل M500

Comeon M500 skin face wash-bistac-ir05

Comeon M500 skin face wash-bistac-ir05

ژل شستشو صورت کامان مدل M500 محصولی مناسب برای آقایان است. این ژل با توجه به فرمولاسیون خود قابل استفاده برای تمامی پوست‌ها است. آقایان با استفاده از ژل می‌توانند از پوستی شاداب و جوان بهره‌ مند شوند. این محصول دارای هیالورونیک اسید است که موجب آبرسانی کامل به لایه‌های پوستی می‌شود.

با سپاس از : virgool

Types of facial cleansers-bistac-ir00

معرفی انواع شوینده‌های مخصوص صورت در وبلاگ بیستک!

معرفی انواع شوینده‌های مخصوص صورت در وبلاگ بیستک!

 

فیس واش چیست؟

در اصطلاح به شوینده‌های مخصوص صورت فیس واش می‌گویند شامل صابون‌ها، پن‌ها، ژل‌ها و فوم‌ها می‌شود. اما این اصلاح بیشتر در مورد ژل‌های شستشوی صورت به کار می‌رود.

ژل شستشوی صورت

ژل شستشوی صورت یا همان فیس واش مایعی شفاف، مقداری چسبنده و تا حدی شبیه به ژل هستند. فیس واش یک پاک کننده عمیق پوست است که منافذ بسته پوست را باز و چربی پوست را باز می‌ کند. با توجه به نوع پوست صورت فیس واش‌ها متفاوت هستند. فیس واش مخصوص پوست خشک آبرسان قوی و فیس واش مخصوص پوست چرب باعث تعادل چربی پوست می‌شود و ایجاد آکنه جلوگیری می‌کند. فیس واش یهترین شوینده برای شستشوی روزانه صورت است. دوبار در روز صبح و شب می‌ توانید از فیس واش استفاده کنید. اگر در طول روز آرایش دارید، حتماً قبل از شستن صورت با فیس واش باید با پاک کننده آرایش، آرایش را از صورت پاک کنید.

فوم شستشوی صورت

یکی دیگر از محصولاتی که برای شستن صورت مورد استفاده قرار می‌ گیرد، فوم شستشو است. فوم صورت کف است و برای یک شوینده عمیق پوست به حساب می ‌آید. فرمولاسیون ژل نسبت به فوم ملایم‌ تر است و برای شستن صورت بعد از یک آرایش سنگین و یا روزهای که پوست صورت مدت زیادی در معرض آلودگی و گرد و غبار قرا گرفته گزینه بهتری برای شستن صورت است.

پن شستشوی صورت

پن‌ها از نظر ظاهری شبیه به صابون هستند اما پن‌ها برعکس صابون‌ها PH مناسب و نزدیک به پوست دارند و به همین دلیل نسبت به صابون‌ها انتخاب بهتری برای شستشوی صورت هستند. پن‌ها مانند ژل و فوم شستشو برای انواع پوست‌های چرب، خشک، نرمال و آکنه‌ ای تولید می‌ شوند. بعضی از پن‌ها خاصیت درمانی دارند باعث کاهش آکنه، التهاب و قرمزی صورت می‌شوند.  PH بالا باعث ایجاد مشکلانت پوستی مانند چین و چروک، آکنه و التهاب می‌ شوند، که این مشکل در افرادی که صابون استفاده می‌ کنند، مشاهده می‌شود. PH  پن‌ها ۶ است که PH مناسبی برای پوست است.

با سپاس از :  Khanoumi

The best facial cleanser-bistac-ir00

معرفی بهترین شوینده صورت در وبلاگ بیستک!

معرفی بهترین شوینده صورت در وبلاگ بیستک!

 

برای شستن صورت از چه شوینده ای استفاده کنیم؟

قرن هاست که از صابون برای شستشو صورت استفاده می شود. در ترکیبات صابون از نمک ها و اسیدهای چرب استفاده شده که باعث پاک شدن چربی و آلودگی ها از روی پوست می شود. اما امروزه به این نتیجه رسیده ایم که تولید چربی برای پوست، کاملا طبیعی و ضروری است و همیشه مقدار کمی از آن باید به صورت یک لایه بسیار نازک روی منافظ پوست باقی بماند تا باعث حفظ رطوبت در پوست شود. در این مقاله، بیستک به بررسی جایگزین های مناسب صابون برای شستن صورت می پردازد.

آیا صورت خود را با صابون بشوییم؟

خیلی ها مایل هستن برای پاک کردن پوست حتما از پاک کننده ای که نیاز به آبکشی داره استفاده کنن چون حس تمیزی بیشتری بهشون میده و اولین گزینه ای که به ذهنشون میرسه، استفاده از صابونه. اما امروزه عوارض صابون برای پوست، بویژه پوست حساس ثابت شده ست و به هیچ عنوان توصیه نمیشه. به دلیل نوع ترکیباتی که در صابون وجود دارد نمی توان از آن انتظار داشت فقط چربی های اضافی که روی سطح پوست جمع شده‌اند را پاک کند. چون صابون یک پاک کننده قوی است که تمام چربی پوست را از بین می برد. به همین دلیل است که بعد از استحمام و استفاده از صابون، احساس خشکی و کشیدگی پوست را کاملا حس خواهید کرد. شاید استفاده از صابون برای پوست بدن مناسب باشد و بتوان با یک لوسیون بدن عوارض آن را برطرف کرد، اما استفاده از صابون معمولی برای پوست صورت به هیچ عنوان توصیه نمی شود. چون پوست صورت بسیار حساس تر از دیگر نقاط بدن است و نقش مهمی را در حفظ زیبایی شما ایفا می‌کند.

جایگزین های مناسب صابون برای شستن پوست صورت چیست؟

شستشو صورت با ژل شستشو پاک کننده صورت یکی از بهترین راه ها برای تمیز کردن صورت است. توصیه می شود که شب قبل خواب حتما از ژل های پاک کننده صورت استفاده کنید حتی اگر آرایشی نکرده اید. هنگامی که صورت خود را با استفاده از ژل های پاک کننده صورت تمیز می کنید تمام مواد آرایشی را از روی پوست خود برداشته وبه آن اجازه می دهید تا تنفس کرده و استراحت کند. اگر درحالی که هنوز آرایش روی صورت تان است به رخت خواب بروید پوست نمی تواند نفس بکشد و صبح صورت تان کسل و خسته است. و با توجه به گردش خون در شب شما سلول های مرده بیشتری در روز روی پوست خودتان دارید. به عبارتی در طول شب پوست شما یک روند ترمیم و بازسازی را انجام داده که در نهایت سبب ایجاد سلول های مرده روی پوست تان می شود.

ژل شستشو صورت (فیس واش) چیست؟

ژل های شستشو محلول های غلیظی هستند که در ترکیب با آب رقیق شده و ایجاد کف می کنند. از ژل شستشو صورت برای پاکسازی انواع آلودگی ها از روی پوست صورت استفاده می شود. استفاده از این محصول بسیار ساده است، باید پوست صورت خود را با آب مرطوب کنید، مقداری از ژل شستشو را روی دست ریخته و روی پوست صورت ماساژ دهید، بعد صورت خود را با آب ولرم آبکشی کنید.

شما با کمک یک ژل پاک کننده در صبح خودتان را از این سلول های مرده خلاص کرده و کمک می کنید تا روز با شادابی بیشتری برای پوست تان آغاز شود. البته فقط ژل شستشو برای تمیز کردن پوست کافی نیست. بلکه شما باید از میسلارواتر ، ژل شستشو ، تونر و آبرسان یا مرطوب کننده استفاده کنید. این پاک کننده ها بر خلاف صابون، از ساختاری بسیار ملایم و سازگار با پوست برخوردار هستند و می توانند در کنار پاکسازی پوست ، رطوبت آن را نیز تامین و حفظ کنند. استفاده از این محصولات نه تنها آسیبی به پوست وارد نمی کند بلکه با ترکیبات بسیار ارزشمندی که در فرمول ساخت آنها به کار رفته است موجب نرمی، لطافت و حفظ رطوبت آن می شوند. پاک کننده ها بر اساس کاربرد هایی که دارند به محصولات متنوعی تقسیم بندی شده اند که شما می توانید بر اساس نوع پوست و کاربرد آن، مخصوص مورد نظر خود را انتخاب کنید.

از کدام فیس واش استفاده کنیم؟

در انتخاب بهترین پاک کننده آرایش صورت دقت کنید تا با نوع پوست و طبع شما سازگاری داشته باشد و به آن حساسیت نداشته باشید. می‌توانید بعد از پاک کردن صورتتان از تونر پوست استفاده کنید. پاک‌ کننده باید حداقل ۳۰ ثانیه روی پوست بماند تا ناخالصی و چربی‌ها را پاک کند. افراد با هر جنس پوستی باید پاک کننده ای را انتخاب کنند که آبرسانی به پوست را انجام داده و ویژگی‌های یک پاک کننده مناسب را دارا باشد.

بهترین پاک کننده ها برای انواع پوست صورت کدامند؟

بهترین پاک کننده برای صورت های جوش‌دار، پاک کننده دارای سالیسیلیک می باشد.

اگر دارای پوست چرب می باشید، بهتر است از پاک کننده های کفی استفاده کنید.

اگر دارای پوستی خشک هستید، توصیه می شود از پاک کننده های چرب یا روغنی استفاده کنید.

پاک کننده های صورت را بر اساس نوع پوست خود انتخاب کنید

افرادی که پوست خشکی دارند، چگونه آرایش خود را پاک کنند که پوستشان بیشتر خشک نشود؟

بهتر است این افراد، پاک کننده های صورت را بر اساس نوع پوست خود انتخاب کنند.

اگر دارای پوستی خشک هستید، توصیه می شود از پاک کننده های چرب استفاده کنید.

باید روغن پاک کننده را بر روی یک پنبه بریزند و سپس آن را به پلک ها، لب ها، ابروها و کل صورت خود بکشند.

برای از بین بردن آلودگی و یا آرایش، ماساژ دادن صورت با روغن نیز مفید است.

صورت خود را با کف و یا ژل پاک کننده بشویید. سپس با لیف گرم آن پاک کننده را از بین ببرید. با این کار لایه برداری پوست نیز انجام می شود.

این نکته را از یاد نبرید که تا پوستتان خشک نشده، کرم مرطوب کننده را به پوستتان بمالید.

با سپاس از : Drluxe

Facewash feature-bistac-ir00

معرفی ویژگی فیس واش ها در وبلاگ بیستک!

معرفی ویژگی فیس واش ها در وبلاگ بیستک!

معرفی ویژگی فیس واش ها؛ خیلی ها مایل هستن برای پاک کردن پوست حتما از پاک کننده ای که نیاز به آبکشی داره استفاده کنن چون حس تمیزی بیشتری بهشون میده و اولین گزینه ای که به ذهنشون میرسه، استفاده از صابونه. اما امروزه عوارض صابون برای پوست، بویژه پوست حساس ثابت شده ست و به هیچ عنوان توصیه نمیشه. علتش هم اینه که صابون PH پوست رو تغییر میده و به سمت قلیا یی شدن میبره و این مسئله باعث از بین رفتن چربی طبیعی پوست، خشکی و کدر شدن اون میشه! علاوه بر این به دلیل مواد شیمیایی قوی بکار رفته در اون ها و همینطور پاک نشدن کامل صابون از روی پوست واکنش های آلرژیک، خشکی و التهاب هم ایجاد میشه. به همین منظور شوینده های جدیدی وارد بازار شدن که در عین تداعی تجربه شستشو با صابون، به پوست آسیب نمی رسونن و باعث خشکی پوست هم نمیشن و از طرف دیگه به راحتی با آب از روی پوست پاک می شن.

فیس واش ها یکی از این دسته محصولات هستن که بخوبی می تونن آرایش، چربی و آلودگی های محیطی رو، بدون اینکه پوست رطوبت طبیعیش رو از دست بده از روی پوست پاک کنن. این نوع پاک کننده ها منافذ پوست رو به خوبی پاکسازی میکنن و نوع آنتی باکتریال اونها برای پوست های چرب و دارای آکنه بسیار مناسبه.

فیس واش چیکار میکنه؟

فیس واش فومی شکل خاصیت آنتی باکتریال و قدرت پاک کنندگی بالایی داره که میتونه بدون ایجاد خشکی و یا آسیب به پوست، به طور عمقی پوست رو از هرگونه آلودگی پاک کنه و منافذ باز پوستی رو هم کاهش بده. استفاده مرتب از این فیس واش علاوه بر جمع کردن منافذ، از ایجاد جوش­های سر سفید و سرسیاه هم جلوگیری میکنه.

با سپاس از : Drkalali

Soap or face wash-bistac-ir00

صابون یا فیس واش ؟ مساله این است – وبلاگ بیستک!

صابون یا فیس واش ؟ مساله این است – وبلاگ بیستک!

سلام دوست بیستکی من😊

✅ تا حالا از صابون برای شستن صورتت استفاده کرده ای؟

✅ میدانی فرق شستن صورت با صابون و شستن صورت با شوینده مناسب یا همان فیس واش چه هست؟

✅ اگر از صابون استفاده کرده ای بعدش احساس خارش یا خشکی کرده ای؟

خیلی ها مایل هستند برای پاک کردن پوست حتما از پاک کننده ای که نیاز به آبکشی دارد استفاده کنند چون حس تمیزی بیشتری به آنها میدهد و اولین گزینه ای که به ذهنشان میرسد استفاده از صابون است.

اما امروزه عوارض صابون برای پوست، به ویژه پوست حساس ثابت شده است و به هیچ عنوان توصیه نمی شود. علتش هم این است که صابون PH پوست را تغییر می دهد و به سمت قلیایی شدن می برد و این مسئله باعث از بین رفتن چربی طبیعی و مفید پوست، خشکی و دهیدراته شدن و کدر شدن آن می شود. در نتیجه پوست زودتر از حالت طبیعی خود دچار چین و چروک و افتادگی و اصطلاحا پیری می شود. علاوه بر این به دلیل مواد شیمیایی قوی به کار رفته در آن ها و همینطور پاک نشدن کامل صابون از روی پوست واکنش های آلرژیک، خشکی و التهاب هم ایجاد می شود. به طوریکه بعد از مدتی که از صابون استفاده می کنید پوست شروع به خارش و قرمزی می کند و گاهی جوش های ریز قرمز روی سطح پوست نمایان می شود.

به همین منظور شوینده های جدیدی وارد بازار شده اند که در عین تداعی تجربه شستشو با صابون، به پوست آسیب نمی رسانند و باعث خشکی و التهاب پوست هم نمی شوند و از طرف دیگر به راحتی با آب از روی پوست پاک می شوند.

فیس واش ها یکی از این دسته محصولات هستند که به خوبی می توانند آرایش، چربی و آلودگی های محیطی را، بدون اینکه پوست رطوبت طبیعیش را از دست بدهد از روی پوست پاک کنند. 😍

این نوع پاک کننده ها منافذ پوست را به خوبی پاکسازی می کنند.👌

همچنین باعث لطافت و شادابی پوست می شوند.👌

نمونه ارگانیک و گیاهی فیس واش ها فوق العاده هستند👌👌

⭕️ نوع ژل مانند آن مناسب پوست های چرب و مختلط و نرمال

⭕️ نوع فوم مانند آن مناسب پوستهای خشک و حساس می باشند.

دوست زیبای بیستکی من😃💚

اگر خواهان پوستی زیبا و با طراوت هستی برای شستشوی روزانه صورتت از شوینده مناسب نوع پوست خود استفاده کن.

با سپاس از : Ladynaz