اجتماعي, پزشكي, خبري, شيمي, صنعت

خطر خونریزی معده در مصر ف کنندگان سالمندِ آسپرین – وبلاگ بیستک!

خطر خونریزی معده در مصر ف کنندگان سالمندِ آسپرین – وبلاگ بیستک!

بررسی ها نشان می دهد مصرف قرص آسپرین در افراد بالای ۷۵ سال خطر خونریزی معده را افزایش می دهد. در این بررسی آمده است افراد بالای ۷۵ سال که پس از حمله قلبی یا مغزی روزانه از قرص آسپرین مصرف می کنند بیش از آنچه در گذشته تصور می شد در معرض خونریزی معده هستند.

متخصصان معتقدند افراد مسن و سالمندان برای کاهش این خطرات باید از قر صهای مهار کننده پروتون پمپ ( PPI )(گروهی از داروها هستند که وظیفه اصلی شان در بدن کاهش پایدار اسید معده است) که از معده محافظت می کنند، مصرف کنند. هرچند آنان تاکید کردند قرص آسپرین فوائد مهمی همچون پیشگیری از سکته های قلبی دارد.متخصصان همچنین هشدار دادند کنار گذاشتن ناگهانی مصرف آسپرین می تواند برای سلامتی خطر داشته باشد. به همین دلیل افراد پیش از هر گونه تغییر در نحوه مصرف داروها باید با پزشک معالج خود مشورت کنند. پزشکان به طور کلی مصرف روزانه قرص آسپرین را پس از حمله قلبی یا سکته مغزی و برای جلوگیری از وقوع حمله های دیگر توصیه می کنند.

تاکنون تحقیقات انجام گرفته در مورد ارتباط بین مصرف آسپرین و خطر خونریزی معده در افراد زیر ۷۵ سال بوده که نشان می دهد این خطر در این گرو ه های سنی بسیار پایین است. به گزارش شبکه خبری بی بی سی، با این حال خطر خونریزی معده در افراد بالای ۷۵ سال که از قرص آسپرین مصرف می کنند بالاست.

با سپاس از : خبرنامه زامیاد

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید