اجتماعي, الكترونيك, تكنولوژي, خبري, رايانه, صنعت

نحوه درخواست فیبر نوری از شرکت مخابرات ایران برای منازل، در وبلاگ بیستک !

نحوه درخواست فیبر نوری از شرکت مخابرات ایران برای منازل، در وبلاگ بیستک !

مشترکان مخابرات ایران می توانند به پورتال این شرکت مراجعه کرده، شماره تلفن منزل یا محل کار خود را وارد کنند و استعلام اینکه امکانات فیبر نوری برای آنها وجود دارد یا خیر را بگیرند. در صورتی که منطقه آنها تحت پوشش باشد، ثب تنا م انجام و مراحل تبدیل به فیبر نوری طی می شود و در غیر این صورت می توانند برای این سرویس به صورت رایگان درخواست دهند.

تانوما )تار نوری مخابرات ایران( به معنی «فیبر نوری تا ساختمان/خانه » است. این سرویس به تکنولوژی جدیدی اطلاق می شود که به جای استفاده از کابل مسی از فیبر نوری برای انتقال اطلاعات تا ساختمان و یا محل مشتری بهره می برد و می توان سرویس های گوناگونی از جمله تلفن، اینترنت، سرویس های چندرسانه ای و دیگر سرویس هائی بر بستر دیتا را با سرعت و کیفیتی بسیار بالاتر از کابل مسی در اختیار مشترکان قرار داد.

درخواست فیبر نوری و تبدیل سیم مسی به فیبر برای مشترکان رایگان است و با ارائه سرویس فیبر، آنها می توانند از هر یک از بسته های موجود در پورتال مخابرات در بخش تانومای اینترنت استفاده کنند.

مشترکان ADSL اگر محدود ه شان تحت پوشش باشد، می توانند فیبر را جایگزین کنند. بنابراین مشتریانی که در حال حاضر روی ADSL هستند می توانند شماره تلفن خود را در پورتال وارد کنند و به آنها نشان داده می شود که تحت پوشش هستند یا خیر. در صورتی که کاربر تحت پوشش باشد، فرآیند را ه اندازی فیبر ۴۸ ساعت طول می کشد. در غیر این صورت می توانند تقاضا دهند که کابل مسی برای آنها تبدیل به فیبر شود. اگر کاربران با مراجعه به پورتال مشاهده کنند که منطقه آنها تحت پوشش فیبر نوری قرار ندارد، می توانند در پورتال به صورت رایگان درخواست دهند و یا به مخابرات منطقه مراجعه کنند تا در نوبت قرار بگیرند.

طبق اظهارات مدیرهای مخابراتی، طراحی فیبر بر اساس نیاز کاربران خواهد بود و با جمع آوری دیتابیس، همه می توانند در اولویت توسعه باشد. همچنین درخواست تبدیل کابل مسی به فیبر نوری برای کابران هزینه نخواهد داشت، تنها زمان انعقاد قرارداد بر اساس طر حهایی که ارائه شده، هزینه می پردازند. بسته های اینترنتی متعددی در پورتال مخابرات موجود است و کاربران می توانند هر کدام از این بسته ها را خریداری کنند.

با سپاس از : خبر نامه زامیاد

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید