تكنولوژي, خبري, رايانه, لوازم صوت و تصويري

وبلاگ بیستک : نسخه ۵۵ مرورگر کروم با حذف کامل پشتیبانی از فلش و جایگزینی HTML5 منتشر شد!

وبلاگ بیستک :  نسخه ۵۵ مرورگر کروم با حذف کامل پشتیبانی از فلش و جایگزینی HTML5 منتشر شد!

گوگل نسخه جدید مرورگر کروم را برای مک، لینوکس و ویندوز منتشر کرد که در آن پشتیبانی از Flash حذف و HTML5 به عنوان پیش فرض فعال است. در طول یک سال اخیر گوگل از طریق مرورگر کروم برنام های چندمرحله ای برای کاهش تأکید روی پشتیبانی از فلش در پیش گرفته بود تا اینکه امروز این کمپانی نسخه جدید مرورگر خود را که همان کروم ۵۵ است، منتشر کرد. نسخه جدید مرورگر کروم برای هر سه پلتفرم لینوکس، ویندوز و مک منتشر شده است و اصلی ترین ویژگی آن را باید پایان پشتیبانی از فلش و انتخاب پیش فرض HTML5 عنوان کرد.

گوگل در ماه سپتامبر نسخه ۵۳ مرورگر کروم را منتشر کرد که در آن دسترسی به آمار صفحات مبتنی بر فلش در سرویس آنالیتیکس غیرفعال بود. در نسخه بعدی کروم که همان نسخه ۵۴ بود، گوگل پخش کننده های امبد شده یوتیوب مبتنی بر فلش را برای استفاده از HTML5 بهینه کرد. در کنار تغییرات اشاره شده گوگل به مرور مصرف انرژی مرورگر خود را کاهش داده است و همچنین مقدمات اجرای سریع تر و کاهش زمان لود شدن صفحات را در کنار افزایش امنیت در دستور کار دارد.

کروم ۵۵ را باید اصلی ترین یا مشهودترین قدم گوگل از نظر کاربران برای پشتیبانی از HTML5 خواند. بر اساس اطلاعات ارائه شده؛ تنها ۱۰ سایت برتر جهان برای استفاده از فلش معاف هستند. این سای تها شامل فی سبوک، یوتیوب، یاهو، لایو، یاندکس، آمازون، توئیچ در کنار VK.com، OK.ru و Mail.ru هستند.

در سایر سایت هایی که در لیست ۱۰ سایت برتر حضور ندارند، در صورت استفاده از فلش در سایت مورد نظر، کاربران در این خصوص مطلع خواهند شد. در کنار بهبود تجربه وبگردی برای کاربران، گوگل امیدوار است با این روش توسعه دهندگان را وادار کند صفحات وب خود را مبتنی بر HTML5 توسعه دهند. در کنار برطرف کردن شماری از با گها و بهبود موارد امنیتی، نسخه جدید مرورگر کروم از فاصله گذاری CSS نیز پشتیبانی می کند که با این قابلیت بلو کهای متنی در مرورگر به صورت زیباتری نمایش داده خواهند شد. ویژگی جدید اضافه شده به کروم در رابطه با کنترل بیشتر روی دانلود است. در نسخه جدید کروم، یک کلید نر م افزاری برای داد ه هایی که می توان آ نها را ذخیره کرد، نمایش داده خواهد شد.

سپاس از : خبرنامه زامیاد

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید