لوازم خانگي

انواع ماشین ظرفشویی در وبلاگ بیستک!

Dishwasher Types-bistac-ir

انواع ماشین ظرفشویی؛ با خرید ماشین ظرفشویی می‌توانید با ظرف شستن دستی خداحافظی کنید. در سبک امروزی زندگی وقتی برای کنار ظرفشویی ایستادن و ظرف شستن وجود ندارد. ماشین‌های ظرفشویی جدید می‌توانند انواع ظرف‌های مختلف از قابلمه گرفته تا شیشه‌ و کریستال را به سرعت بشوید و آب بسیار کمتری نسبت به شستشو با دست مصرف کند.

به طور کلی ۲ نوع ماشین ظرفشویی در بازار وجود دارد:

ماشین ظرفشویی رومیزی / ماشین ظرفشویی ایستاده یا مبله

کسانی که خانواده کوچکی دارند و یا خانواده‌هایی که زیاد آشپزی نمی‌کنند می‌توانند یک ماشین ظرفشویی رومیزی با ظرفیت کم انتخاب کنند. ماشین ظرفشویی‌های بزرگ که معمولا ایستاده هستند، برای خانواده‌ها بزرگ‌ تر و یا کسانی که به آشپزی علاقه دارند مناسب است. پس قبل از خرید باید ظرفیت ماشین ظرفشویی خود را انتخاب کنید.

ظرفیت ماشین لباسشویی معمولا براساس تعداد مشخص می‌شود. کوچکترین ماشین‌های ظرفشویی ۴ تا ۶ نفره هستند و بیشترین ظرفیت در ماشین ظرفشویی‌های خانگی ۱۴ نفره است. این نوع ماشین ظرفشویی‌های بزرگ چند طبقه هستند و با قابلیت تنظیم ارتفاع، قابلمه و ظروف بزرگ را به راحتی در خود جای می‌دهد. یک خانواده با جمعیت متوسط می‌توانند ماشین ظرفشویی بین ۸ نفره تا ۱۲ نفره انتخاب کنند که در هر بار استفاده تعداد قابل توجهی ظرف در آن شسته شود و مجبور به استفاده از ماشین ظرفشویی بیش از یک بار در روز نشوند.
اگر به دنبال خرید بهترین ماشین ظرفشویی هستید، به سراغ برندهای بوش، ال جی، سامسونگ بروید. این برندها انواع ماشین ظرفشویی رومیزی و ایستاده را به بازار عرضه می‌کنند. قیمت ماشین ظرفشویی با توجه به میزان ظرفیت، تعداد برنامه‌های شستشو و میزان مصرف انرژی بستگی دارد.

نقد و بررسی انواع ماشین ظرفشویی :

ماشین ظرف‌شویی از کارآمدترین ابزار خانگی است که می‌تواند فرآیند شستن ظروف را تسهیل کرده و در وقت و زمان صرفه‌ جویی کند.  با پیشرفت تکنولوژی و ارائه‌ فناوری‌های جدید، ماشین ظرف ‌شویی‌های امروزی چیزی بیشتر از شست ‌وشوی ساده‌ ظروف را در اختیار ما قرار داده‌اند.

ماشین ظرفشویی مبله یا رومیزی؟

ماشین ظرف ‌شویی‌ها در انواع مبله، رومیزی و توکار تولید می‌شوند و هر سبک طراحی نیاز قشر خاصی را پاسخ می‌دهد. مدل‌های مبله با ظرفیت بیشتر برای خانواده‌های پرجمعیت مناسب هستند و در عوض مدل‌های رومیزی را می‌توان حتی در یک آشپزخانه‌ کوچک هم جا داد و استفاده کرد. در این میان ظرف ‌شویی‌های توکار را هم از قلم نیندازیم. این طراحی که کمتر از دو سبک دیگر به چشم می‌خورد، برای آشپزخانه‌های کوچک یا حتی آشپزخانه‌های مدرن با دکوراسیون مینیمال و خلوت یک گزینه‌ ایده آل است. ظرف‌ شویی‌های توکار، همان‌ طور که از اسمشان پیداست، داخل کابینت نصب می‌شوند و تنها صفحه‌ بیرونی آن‌ها در معرض دید است.

با سپاس از : دیجی کالا

دیدگاهتان را بنویسید