خودرو

تفاوت تایرهای سبز با سایر تایرها در وبلاگ بیستک!

تفاوت تایرهای سبز با سایر تایرها؛ بحث تایرهای سبز اخیرا بسیار داغ شده است و خودروسازان جهانی تمایل زیادی به استفاده از این تایرها دارند اما چه چیز باعث می شود تا نام  “سبز ” به   آنها نسبت داده شود؟

در ساخت تایرها از چندین ماده استفاده می شود. اعضای تشکیل دهنده تایر شامل لاستیک مصنوعی، کائوچو ( لاستیک طبیعی )،الیاف، مفتول، بافت کربنی و چندین ماده شیمیایی دیگر است.  مجموع این مواد تایر را تشکیل می دهند که شامل دو بخش است: عاج و بدنه.

عا ج های تایر باعث ایجاد اصطکاک می شوند و چسبندگی خودرو به زمین را حفظ می کند.  در صورت صاف شدن تایر، این عا ج ها از بین می رود، اصطکاک کاهش می یابد و خودرو راحت تر لیز می خورد و تعادل خود را از دست می دهد . بخشی از مواد به کار رفته در تایرها سمی هستند که بر اثر اصطکاک  و سایش موجب آلودگی محیط زیست و همچنین تبدیل به ذرات معلق در هوا می شوند. این در حالی است که در ساخت تایرهای سبز، مواد سمی را از آ نها حذف می کنند و این امر نه تنها موجب کاهش آلودگی های زیست محیطی می شود، بلکه هم موجب تولید پسماندهایی می شوند که کمتر برای محیط زیست ضرر دارند و هم برای سلامت کارکنان کارخانه های تایرسازی مهم است، زیرا این مواد در هنگام ساخت تایر بر روی سلامت آ نها نیز اثر می گذارد.  تایرهای سبز همچنین تاثیر بسیار کمی در کاهش مصرف سوخت خودروها دارند.

با سپاس از : خبرنامه زامیاد

دیدگاهتان را بنویسید