اجتماعي, پزشكي, خبري, صنايع غذائي, صنعت, كشاورزي

پیشگیری از  بیماری ها با لوبیا سفید – وبلاگ بیستک!

Prevention of disease with white beans-bistac-ir

پیشگیری از  بیماری ها با لوبیا سفید :

تنظیم قند خون :

افراد دیابتی می توانند از لوبیا سفید به عنوان یک داروی خوراکی برای تنظیم میزان قند خون بهره ببرند. محققان دریافتند میزان قند خون در افراد دیابتی بعد از مصرف لوبیا سفید تنظیم می شود. افراد دیابتی بعد از هر وعده غذایی با افت شدید قند مواجه می شوند. اما در صورتی که از لوبیا سفید استفاده کرده باشند میزان قند در حد متعادلی می مانند و مشکلات ناشی از افت قند نیز برای آنها بوجود نمی آید.

تنظیم فشار خون :

کنترل و تنظیم فشار خون را می توان از جمله خواص لوبیا سفید نام برد. لوبیا سفید سرشار از سدیم و پتاسیم است که در تنظیم میزان ضربان قلب و فشار خون نقش زیادی دارد. همچنین مصرف لوبیا سفید احتمال بروز بیماری های قلبی را کاهش داده و به گردش خون کمک زیادی می کند. بیماران مبتلا به ناراحتی های قلبی می توانند از مخلوط لوبیا سفید، سیر و زیتون استفاده کنند. مصرف این خوراکی باعث بهبود عملکرد قلب شده و در جلوگیری از بیماری و ناراحتی های قلبی موثر است.

جلوگیری از سرطان :

افرادی که لوبیا سفید مصرف می کنند سیستم دفاعی بدنشان در برابر بیماری سرطان مقاوم تر است. لوبیا سفید دارای مس و منگنز است که در تجزیه رادیکال های آزاد نقش دارند و در نتیجه بدن را در برابر سرطان محافظت می کند.

جلوگیری از پیری زودرس :

از خواص لوبیا سفید می توان به جلوگیری از پیری زودرس پوست اشاره کرد. لوبیا سفید دارای مقدار زیادی مس است که در بازسازی سلول های پوستی نقش مهمی دارد. کلاژن پوست مانع از افتادگی پوست و چین و چروک آن می شود. مصرف لوبیا سفید باعث بازسازی آنزیم های سازنده کلاژن می شود و در نتیجه به جوان ماندن سلول های پوستی کمک می کند.

پیشگیری از آلزایمر :

به افراد مسن توصیه می شود که در رژیم های غذایی شان از لوبیا سفید استفاده کنند و مصرف لوبیا سفید در جلوگیری از بیماری آلزایمر موثر است. ویتامین B1 موجود در لوبیا سفید باعث تقویت بافتهای مغزی می شود.

تقویت کبد :

لوبیا سفید به عنوان سم زدا در بدن عمل می کند و باعث خروج سم های موجود در کبد می شوند و به بهبود عملکرد کبد کمک می کند. بنابراین برای تقویت کبد و خروج مواد سمی از بدن مصرف لوبیا سفید توصیه می شود.

درمان کم خونی :

به دلیل وجود آهن در لوبیا سفید برای افرادی که مبتلا به کم خونی هستند مفید می باشد. به همین دلیل به زنان باردار توصیه می شود که از لوبیا سفید در رژیم غذایی خود استفاده کنند. زیرا مشکل کم خونی و کمبود آهن در دوران بارداری شایع می باشد.

با سپاس از : khasiat

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید