آرايشي و بهداشتي

معرفی انواع شوینده‌های مخصوص صورت در وبلاگ بیستک!

Types of facial cleansers-bistac-ir00

معرفی انواع شوینده‌های مخصوص صورت در وبلاگ بیستک!

 

فیس واش چیست؟

در اصطلاح به شوینده‌های مخصوص صورت فیس واش می‌گویند شامل صابون‌ها، پن‌ها، ژل‌ها و فوم‌ها می‌شود. اما این اصلاح بیشتر در مورد ژل‌های شستشوی صورت به کار می‌رود.

ژل شستشوی صورت

ژل شستشوی صورت یا همان فیس واش مایعی شفاف، مقداری چسبنده و تا حدی شبیه به ژل هستند. فیس واش یک پاک کننده عمیق پوست است که منافذ بسته پوست را باز و چربی پوست را باز می‌ کند. با توجه به نوع پوست صورت فیس واش‌ها متفاوت هستند. فیس واش مخصوص پوست خشک آبرسان قوی و فیس واش مخصوص پوست چرب باعث تعادل چربی پوست می‌شود و ایجاد آکنه جلوگیری می‌کند. فیس واش یهترین شوینده برای شستشوی روزانه صورت است. دوبار در روز صبح و شب می‌ توانید از فیس واش استفاده کنید. اگر در طول روز آرایش دارید، حتماً قبل از شستن صورت با فیس واش باید با پاک کننده آرایش، آرایش را از صورت پاک کنید.

فوم شستشوی صورت

یکی دیگر از محصولاتی که برای شستن صورت مورد استفاده قرار می‌ گیرد، فوم شستشو است. فوم صورت کف است و برای یک شوینده عمیق پوست به حساب می ‌آید. فرمولاسیون ژل نسبت به فوم ملایم‌ تر است و برای شستن صورت بعد از یک آرایش سنگین و یا روزهای که پوست صورت مدت زیادی در معرض آلودگی و گرد و غبار قرا گرفته گزینه بهتری برای شستن صورت است.

پن شستشوی صورت

پن‌ها از نظر ظاهری شبیه به صابون هستند اما پن‌ها برعکس صابون‌ها PH مناسب و نزدیک به پوست دارند و به همین دلیل نسبت به صابون‌ها انتخاب بهتری برای شستشوی صورت هستند. پن‌ها مانند ژل و فوم شستشو برای انواع پوست‌های چرب، خشک، نرمال و آکنه‌ ای تولید می‌ شوند. بعضی از پن‌ها خاصیت درمانی دارند باعث کاهش آکنه، التهاب و قرمزی صورت می‌شوند.  PH بالا باعث ایجاد مشکلانت پوستی مانند چین و چروک، آکنه و التهاب می‌ شوند، که این مشکل در افرادی که صابون استفاده می‌ کنند، مشاهده می‌شود. PH  پن‌ها ۶ است که PH مناسبی برای پوست است.

با سپاس از :  Khanoumi

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید