چاپ و نشر

همکاری موسسه آموزشی فرهنگی هنری انتشارات آشتی با فروشگاه اینترنتی بیستک !

Cooperation bistac and ashti-00

همکاری موسسه آموزشی فرهنگی هنری انتشارات آشتی با فروشگاه اینترنتی بیستک !

Cooperation bistac and ashti-01

Cooperation bistac and ashti-01

فروشگاه اینترنتی بیستک در راستای تداوم فعالیت های فرهنگی خویش، اقدام به همکاری رسانه ای با مؤسسه فرهنگی هنری آموزشی و انتشاراتی آشتی نمود. این همکاری با تصویر برداری برنامه اینترنتی شاخه طوبی در ماه مبارک رمضان ۱۴۰۱ شمسی در تلوزیون اینترنتی آشتی آغاز گردید.

Cooperation bistac and ashti-02

Cooperation bistac and ashti-02

مؤسسه فرهنگی هنری آموزشی و انتشاراتی آشتی از سال ۱۳۶۲ با نام گروه فر هنگی هنری میٍثاق و در سال ۱۳۷۲ بطور رسمی به شماره ثبت ۸۳۳۷ فعالیت خود را شروع نمود.

Cooperation bistac and ashti-03

Cooperation bistac and ashti-03

این مجموعه با در اختیار داشتن مجموعه ای از امکانات متنوع پیشرفته و همکاری هنرمندان؛ اساتید؛ متخصصین؛ پژوهشگران و هدایت مدیران متعهد و تلاشگر واحدها و مراکز مختلف، آمادگی خود را در زمینه های مختلف فرهنگی و هنری (مشاوره ،طراحی و اجرا) اعلام می دارد.
عملکرد دفتر مشارکتهای فرهنگی موسسه آشتی در ارتباطات گسترده با مسئولین و مدیران روابط عمومی وزارتخانه ها، سازمانها، نهادها، صنایع و شرکتهای دولتی و خصوصی، معرف توانائی ها، امکانات وسیع و نمایشگر یک دهه تجربه هنرمندان و متخصصین این موسسه در زمینه همکاری و مشارکت درتامین اهداف، ایده ها و معرفی مناسب مراکز مختلف می باشد.
لازم به ذکر است که ارتباط با دفتر مشارکتهای فرهنگی، بهره گیری از توانائیها و امکانات مختلف موسسه آشتی را آسان و میسر می سازد.


«
مرکز هنرهای تجسمی موسسه آشتی »

مؤسسه فرهنگی هنری آموزشی و انتشاراتی آشتی با استفاده ازتجارب هنرمندان خلاق خود که جملگی ازاساتید برجسته دانشگاه های هنری و هنرمندان مجرب هستند؛ با بهره گیری امکانات فنی و تجربه ده ساله؛ به خلق آثاری ارزشمند و ماندگار می ‌پردازد. از جمله امور و آفرینش های هنری این مرکز که در زمینه طراحی، اجرا ، پیگیری و مشاوره انجام می گیرد، به موارد زیر می توان اشاره نمود:

خدمات گرافیک طراحی آرم و نشانه؛ طراحی و اجرا پوستر و پلاکارد؛ و کاتالوگ، سربرگ؛ کارت ویزیت جلد کتاب و مجله ،آماده سازی روزنامه ها و مجله (از حروفچینی تا صفحه آرائی) ؛ کارت پستال،   تابلوهای تبلیغاتی، عنوان بندی تیتراژ فیلم، بروشور، طراحی و ساخت وسایل تزئینی و انواع هدایا، لوح تقدیر، لوح یادبود و مدالیوم، طراحی انواع کاور و پوشه و نمادهای راهنما، تهیه عکسهای ویژه تبلیغاتی و هنری، تصویر سازی کتب ویژه تبلیغاتی و هنری، تصویر سازی کتب و جزوات با استفاده از عکس، نقاشی، کامپیوتر، تولید انیمیشن های کوتاه تبلیغاتی، فرهنگی ، اجتماعی ، طراحی و اجرای تقویم رومیزی، جیبی ، دیواری و سر رسید ، نظارت تخصصی لیتوگرافی و چاپ، ارائه کلیه خدمات گرافیک کامپیوتر، تهیه رپرتاژ مصور از خط تولید، طراحی و نقاشی کاشی،  نقاشی دیواری، نقاشی خط، تصویرسازی (کتاب) نشریه وجزوه، کاریکاتور، طراحی صحنه تئاتر، فیلم و انیمیشن.

خوشنویسی کتاب، متون، لوح تقدیر، کتیبه نگاری و معرق و آلبومهای سفارشی ، نقش برجسته تندیس، مجسمه و حجم سازی، آثار حجمی و نقش برجسته، از جنس : برنز ، بتن، فایبرگلاس، فلز ، گچ، سنگ، سرامیک، سفال، کاشی و … در اندازه‌های متنوع و مختلف.
هنرهای سنتی و تزئینی، نگارگری ، تذهیب، تشعیر، گل مرغ، نقوش سنتی، خاتم ، منبت ، معرق چوب، معرق کاشی…
معماری و دکور (از طراحی تا اجرا) ساخت و اجرای بنای یادبود، دکوراسیون داخلی، اجرای الگوی پژوهشی، ساخت ماکت، نماسازی، طراحی و اجرای غرفه های نمایشگاهی و موزه ها.طراحی انواع پارچه و لباس (طراحی تا الگو).
طراحی و برگزاری کنفرانسها و نمایشگاه عکس؛ نقاشی، گرافیک و…. در داخل و خارج از کشور در زمینه های صنعتی، فرهنگی و هنری، سیاسی، تبلیغاتی، و اجتماعی، اقتصادی، طراحی و مدیریت برگزاری مسابقات فرهنگی داخلی و خارجی در موضوعات مورد نظر مراکز و سازمانها، طراحی و اجرای برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت آموزشی نظری و علمی هنرهای تجسمی (طراحی و نقاشی، گرافیک، کاریکاتور، انیمیشن، سفال و سرامیک، مجسمه سازی، عکاسی، (مینیاتور و تذهیب ) در سطوح مقدماتی، متوسطه و پیشرفته زیر نظر استادان مجرب   دانشگاهها.


«
مرکز موسیقی موسسه آشتی »

مرکزموسیقی آشتی که به منظور حفظ و اشاعه موسیقی اصیل و سنتی ایرانی مطابق با معیارها و اعتقادات دینی و منطبق با موازین فرهنگی تشکیل گردیده، در زمینه های زیر می تواند ارائه خدمات نماید:

ساخت سرود و قطعات خاص موسیقی همراه با شعر و تهیه سرود به عنوان آرم خاص برای مؤسسات.
آموزش موسیقی درسطوح مختلف (آموزش موارد گوناگون براساس درخواست و نیاز مراکز مختلف) برگزاری کنسرت مناسبتی در داخل و خارج از کشور
ارائه خدمات طراحی پژوهشی و تهیه نوارهای آموزشی در موضوعات سفارشی همراه با افکت ها ( صدای خاص) و … با همکاری و نظارت متخصصین عالی رتبه و بهترین کیفیت در همه زمینه های اجتماعی، صنعتی، تولید و خدماتی.
اجرای موسیقی (کلاسیک و سنتی) توسط بانوان هنرمند در محیط های کاملا زنانه. آمادگی تهیه و در اختیار گذاشتن کلیه نوارهای کاستی که از اساتید موسیقی کشور تا کنون انتشار یافته است.
توانائی تولید سازهای سنتی کشور با امکانات کارگاهی مجهز با بالاترین کیفیت.
شناخت موسیقی و تولید نوار جهت تبلیغات متن فیلم، سریال، نمایش تئاتر، ویدئو کلیپ (نماآهنگ) و غیره براساس سفارش  و تکثیرنوارهای آموزشی و موسیقی.
تحقیق، تهیه و تولید نوارهای  آموزشی و کمک آموزشی پیرامون موضوعات علمی اجتماعی، تاریخی، ادبی، همراه با موسیقی و با اجراهای نمایشی.


«
مرکز امور نمایشی موسسه آشتی »

مرکز امور نمایشی موسسه آشتی با همکاری اساتید برجسته ادب و هنر و اساتید دانشگاهی امکان برگزاری برنامه های شب شعر و دیگر مراسم، ارائه موارد زیر را در اختیار دارد:

نمایشنامه نویسی، کارگاه نمایشنامه نویسی براساس سفارش در زمینه های مختلف به نگارش نمایشنامه می‌پردازد.
تولید : براساس نمایشنامه های مصوب و در موضوعات مختلف .

نمایش : نمایش زنده، عروسکی ، تعزیه و … .
اجرا : این گروه ضمن اجرای برنامه های اختصاصی به اجرای برنامه هایی که براساس سفارش تولید شده در اماکن عمومی و خصوصی می پردازد.
آموزش : با استفاده از استادان مجرب و در زمینه های مختلف همچنین در گروههای سنی متفاوت اقدام به آموزش می کند و آمادگی راه اندازی، هدایت و آموزشی گروه های نمایش درکارخانجات،موسسات نمایشی با موضوعات پیشنهادی در سطوح مختلف (محدود، منطقه‌ای و بین المللی) بخشی دیگر از توانائیهای این گروه جهت ارائه به مراکز مختلف می باشد.

در مراکز ادبی و هنری به مناسبتهای مختلف، سالروزها بزرگداشت ها و ارائه شعر ( با مضامین در خواستی) و ساخت  سرود برای موسسات گوناگون تدوین و تالیف قصه با موضوعات پیشنهادی و آموزش کوتاه مدت و میان مدت قصه نویسی ، شعر و خاطره درخواستی جمع آوری آثار مکتوب ادبی شهدا به مراکز و تدوین آنها در قالب برنامه نویسی، تدوین  خاطرات کارکنان، مدیران و تولید کتاب برای مراکز واجرای پروژه های فرهنگی و صنعتی و قبول برگزاری مسابقات ادبی دوران انقلاب ، جنگ و سازندگی و قبول ترجمه متون  سفارشات ویراستاری ، بازنویسی جزوات و کتابها و فرهنگی هنری و ادبی   صورت می پذیرد!


«
کانون عکاسان و خبرنگاران جوان موسسه آشتی »

کانون عکاسان و خبرنگاران جوان به عنوان یکی از مراکز نمایشگاهی دائمی عکس و با تجربه برگزاری نمایشگاههای متعدد عکس و برگزاری چندین دوره نمایشگاه با استفاده از عکاسان مجرب و امکانات فنی؛ ارائه دهنده خدمات ذیل می باشد:

– ارائه خدمات و تهیه عکس تبلیغاتی؛ صنعتی؛ نمایشگاهی؛ پرسنلی؛ مراسم و…
– برگزاری نمایشگاه عکس در داخل و خارج کشور!
– ظهور و چاپ فیلم های عادی و طبقه بندی شده سیاه و سفید و رنگی در قطع های مختلف
– تهیه کتاب و جزوات عکس مصور سازی و جزوات آموزشی
– طراحی و ساخت لابراتورهای ظهور و چاپ عکس تولیدی آموزشی
– طراحی و مدیریت برگزاری و داوری مسابقات ( داخلی خارجی ) در موضوعات مورد نظر سازمانها و شرکتهای خصوصی و دولتی
– آموزش عکاسی در سطوح مختلف سنی
– تهیه و توزیع مواد مصرفی و تجهیزات صنعت عکاس
– ارائه خدمات آرشیو عکس
– قبول مشاوره و نظارت پروژه های مطالعات عکاسی و عکسبرداری
– قبول عکاسی از پروژه های بلند مدت ، تدریجی و مرحله ای (پنج ده، پانزده و بیست   ساله)
– ارائه خدمات آموزشی عکاسی موسسات آموزشی عالی و دانشگاهها برای گذراندن واحد درسی دانشگاهی
– عکاسی و چاپ آلبوم و مجموعه کتاب عکس از پروژه های صنعتی، اجتماعی و …
– عکاسی و مدیریت بخش عکس پروژه های تولیدی – سینمائی
– آموزش نیروهای جوان در بخش خبرنگاری همراه با ارائه مدارک معتبر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
– ایجاد بانک خبری جهت نشریات موسسات و دیگر نشریات سراسری
– استفاده از اساتید مطرح علوم ارتباطی در آموزش خبرنگاران
– به کارگیری خبرنگاران موفق در رده‌های مختلف موسسه.


«
مرکز هنرهای تصویری موسسه آشتی »

مرکز هنرهای تصویری موسسه آشتی با امکانات و تجهیزات فنی پیشرفته و بهره گیری از نیروهای متخصص و کار آمد، آماده ارائه خدمات تولید تصویری متنوعی می باشد؛ عمده فعالیتهای این گروه را می توان به شرح زیر دسته بندی کرد:


تولید :

– ضبط   تصاویر برنامه های هنری، گزارشی، آموزشی و …
– ساخت تیزر تلویزیونی
– ساخت برنامه های داستانی مستند

تدوین:

– انجام امور تدوین
– امکانات میز تدوین؛ میکس صدا تصویر و اپراتور با امکانات سیستمهای  دی وی کم  و بتاکم و یوماتیک؛ انجام اسلوموشن وفست موشن AB رول؛ اسپیشال افکت و …

تکثیر:

– ارائه خدمات تکثیری(با نصب گارد عدم امکان تکثیر) و تبدیل انواع سیستم های ویدئویی.

موسیقی:

– ساخت آهنگ (آهنگسازی) با استفاده از دستگاه های پیشرفته و ادوات الکترونیکی مدرن موسیقی.

صدا:

– استودیوی مجهز صدا (صداگذاری و صدابرداری) به منظور ضبط گفتار و موسیقی؛ صداگذاری؛ دوبله و …
– تولید برنامه های انیمیشن سه بعدی و تبدیل ویدئو و تصاویر کامپیوتر بر روی نگاتیو ۳۵ میلیمتری.


ویدئو پروژکتور:

 

-ارائه خدمات نمایشی به وسیله ویدئو پروژکتور سه لنز با کیفیت استاندارد و در اندازه های مختلف تصویری.

لوازم فنی:

– ارائه خدمات فنی پیشرفته جهت تولید برنامه های تلویزیونی.

آرشیو:

– ایجاد و تجهیز آرشیو فیلمهای سینمائی (در قطع ۳۵و۱۶ میلیمتری و ویدئویی).

سالن نمایشی خصوصی:

در سالنی مجهز به سیستمهای صوتی سوراند تصویری ویدئو پرژکتور (با ظرفیت ۲۲و۷۰ نفر در هر سالن).

زیرنویس:

– ارائه خدمات فنی جهت زیر نویس فیلمهای ویدئویی به زبانهای مختلف.

سیستم ماهواره:

– ارائه خدمات تصویری، تبلیغاتی ماهواره ای حسب سفارش سازمان ها
– اعزام واحد سیار فیلمبرداری برای مراسم ها و بزرگداشت ها
– اجرای سیستم آنتن مرکزی


«
خدمات سینمائی موسسه آشتی »

– نمایش سیار فیلمهای سینمایی بلند و کوتاه در مراکز عمومی، پارکها و …
– طراحی، ساخت، تجهیز و تعمیر سالنهای نمایش تئاتر و کنفرانس
– انجام خدمات تعمیر و نگهداری، خرید و نسب تجهیزات و دستگاههای فنی  نمایش سمینارها و سالنهای سازمانها
– تولید فیلم های کوتاه تبلیغاتی و نمایش آنها در پیش پرده فیلم های سینمایی


«
انتشارات موسسه آشتی »

با توجه به اینکه تحقیق، نگارش، چاپ و عرضه کتاب و محصولات فرهنگی مشابه، از وظایف موسسه می باشد، از   ابتدای سال ۱۳۷۲  موسسه   با تاسیس واحد انتشارات به این مهم مبادرت ورزیده است. در حال حاضر، با امکانات   گسترده فنی و تخصصی و توانائیهای وسیع در امر حروفچینی، لیتوگرافی، چاپ و صحافی به خارج از موسسه نیز خدمات فراوانی را عرضه می شود.

توانائیها و عمده فعالیت های این ناشر به شرح زیر می‌ باشد:

– چاپ و انتشار آثار ادبی، علمی و هنری و دیگر محصولات فرهنگی
– انجام کلیه امور مربوط به لیتوگرافی
– پذیرش سفارش چاپ نشریات،کتب، روزنامه ، مجله و …
– انتشار و فروش نشریات چاپی موسسه و مراکز مشابه در فروشگاهها، نمایندگیها و دفاتر موسسه
– ایجاد و توسعه دفاتر و نمایندگی های فروش و توزیع در داخل و خارج از کشور
– خرید و فروش وسایل، ملزومات، مواد و تجهیزات صنف چاپ و لوازم مصرفی در زمینه   کتاب و مطبوعات
– اعطای نمایندگی فروش محصولات موسسه به مراکز انتشاراتی
– اخذ نمایندگی از ناشران خارجی و همچنین چاپ و انتشار پخش و فروش داخلی و خارجی کتب مجاز
– مشارکت با اشخاص حقیقی و حقوقی به منظور گسترش خدمات و تولیدات چاپی.


«
واحد آموزش موسسه آشتی »

این واحد به منظور بالا بردن کیفیت آموزش در زمینه های فرهنگی و هنری موسسه آموزشی فرهنگی هنری آشتی، براساس استانداردهای آموزشی و با مجوزهای رسمی از سوی مراکز آموزشی در سطوح تحصیلی زیر فعالیت می نماید.
– خانه آموزش هنر وادبیات (برنامه ریزی و برگزاری دوره های آزاد آموزش هنر به صورت   حضوری و مکاتبه ای)
– آموزش ضمن خدمت کارکنان
– تشکیل دوره های آموزشی کوتاه مدت در رشته های هنر و ادبیات
– برگزاری دوره های آموزش مکاتبه‌ای هنر برای کارکنان و اعضای خانواده موسسات، کارخانجات، سازمانها
– تشکیل کلاسهای تقویتی دروس مختلف برای فرزندان در محل سکونت
– قبول مشارکت سازمانها، کارخانجات و … در تاسیس مدارس، هنرستانهای هنر و مراکز کار و دانش در سطوح مختلف تحصیلی
– بورسیه های تحصیلی از کارکنان و فرزندان ایشان
– طراحی و برنامه های فرهنگی و هنری برای موسسات
– تامین استاد برای کلاس های هنر مدارس و موسسات آموزشی غیر انتفاعی
– اجرای برنامه های مختلف هنری (برگزاری نمایشگاه، اجرای نمایش، کنسرت موسیقی و …)   توسط دانشجویان و هنرجویان هنرستانها به مناسبتهای مختلف
– برگزاری دوره‌های پیش دانشگاهی تقویتی هنر.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید