اجتماعي, خبري, صنعت, كشاورزي, هنري

جشنواره شکوفایی گل های داوودی در باغ ملی گیاه شناسی ایران – بازدید مدیر فروشگاه اینترنتی بیستک!

Davoudi Festival -bistac-ir00
Davoudi Festival -bistac-ir01

Davoudi Festival -bistac-ir01

جشنواره شکوفایی گل های داوودی در باغ ملی گیاه شناسی ایران ؛گل‌های داوودی گیاهان زیبای پاییزی هستند که با کوتاه شدن روزها و خنک شدن هوا، شروع به گل دادن می‌کنند.در جشنواره گل‌های داوودی رقم های مختلفی از ژنوتیپ این نوع گل در شکل، رنگ و اندازه‌های متفاوت عرضه شده است که هرکدام ویژگی‌های خاص خود را دارند و مناسب با شرایط اقلیمی کشور هستند.

Davoudi Festival -bistac-ir02

Davoudi Festival -bistac-ir02

 برای این که کارهای محققان به مردم شناسانده شود با همکاری این پژوهشکده در باغ گیاه شناسی ملی ایران، مکانی برای برگزاری این جشنواره اختصاص داده شد.در حال حاضر این گل‌ها شروع به گل دادن کرده‌اند و حدود یک ماه در این فصل خواهند بود، بنابراین دیدن آنها در طیف رنگ‌های متنوع، بی نظیر است.

Davoudi Festival -bistac-ir03

Davoudi Festival -bistac-ir03

رنگ گل سبب ارتقاء روحیه و نشاط افراد شده و از این رو، کشت گل‌های داوودی ضمن کمک به داشتن جامعه‌ای شاد، می‌تواند در کاهش جرم و جنایت به دلیل عدم افسردگی موثر واقع شود. هدف از این جشنواره شناساندن گل و گیاه به جامعه و تشویق به کاشت این گل‌ها در جهت درآمدزایی و اشتغال است.

Davoudi Festival -bistac-ir04

Davoudi Festival -bistac-ir04

بابک محمدی مفرد؛ مدیر فروشگاه اینترنتی بیستک افزود : اردیبهشت ماه سال جاری کار کشت این گل‌ها شروع شده و مهرماه شاهد گلدهی این محصول خواهیم بود  که تا آذر ماه  فرایند گلدهی را در این محصول نظاره گر هستیم.

Davoudi Festival -bistac-ir05

Davoudi Festival -bistac-ir05

با سپاس از : mehrnews

 

دیدگاهتان را بنویسید