آرايشي و بهداشتي

آشنائی با صابون های تریاک در بیسمگ ( مجله بیستک ) !

Familiarity with opium soaps-bistac-ir00

آشنائی با صابون های تریاک در بیسمگ ( مجله بیستک ) !

Familiarity with opium soaps-bistac-ir02

Familiarity with opium soaps-bistac-ir02

یکی از رایج ‌ترین مشکلات پوستی، وجود جوش، جای جوش و لک‌های مختلف پوستی است که معمولا به‌ راحتی از بین نمی‌ روند. جای جوش ‌های قدیمی تا مدت زیادی روی پوست مانده و در زیبایی صورت شما اثر می ‌گذارند. اگر با جوش زدن‌ های مکرر و جای جوش و لک‌های پوستی دست و پنجه نرم می ‌کنید، صابون تریاک می ‌تواند این مشکل را برطرف کند. این صابون که از عصاره تریاک در ساخت آن استفاده می‌ شود،  با پاکسازی پوست به از بین رفتن جوش و جای جوش و لک‌های پوستی کمک شایانی می‌ کند.

شاید برایتان سؤال باشد که “صابون تریاک برای چی خوبه؟”. بهتر است اول بدانیم در ساخت این صابون از چه ماده ای استفاده می‌ شود تا خواص و کاربرد آن را بهتر درک کنیم.

 • عصاره گیاه خشخاش (تریاک)، وجود این ماده باعث می‌ شود این صابون علاوه بر پاکسازی عمیق پوست، یک محصول مناسب برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک صورت باشد.

 • کلاژن در تمامی صابون‌های تریاک وجود ندارد و اگر وجود این ماده برایتان حائز اهمیت است می‌ توانید هنگام خرید صابون تریاک، نوع کلاژن‌ دار آن را انتخاب کنید.

 • باید توجه داشته باشید که این صابون برای از بین بردن خال‌های پوستی و قارچ و تبخال پوستی مؤثر نخواهد بود.

 • همه خواص صابون تریاک نتایج استفاده از کالای اصل است. اگر از نوع تقلبی استفاده کنید می ‌تواند باعث خشکی پوست و در نتیجه بدتر شدن وضعیت جوش و لک‌ های پوستتان شود؛ بنابراین تشخیص صابون تریاک اصلی از نوع تقلبی اهمیت زیادی دارد.

 • یکی از مهم‌ ترین موارد در تشخیص اصل یا تقلبی بودن صابون، بررسی فروشنده است. حتما از جایی خرید کنید که به آن اعتماد دارید. اگر قصد خرید آنلاین دارید، دقت کنید که سایت حتما نماد اعتماد الکترونیکی داشته باشد و با کلیک روی نماد سابقه و تاریخ انقضای آن را بررسی کنید. مورد دیگری که باید بررسی کنید وجود هولوگرام روی بسته بندی صابون است. وجود برچسب هولوگرام تا حد زیادی نگرانی از بابت تقلبی بودن محصول را کم می‌کند.

 • مورد مهم دیگر، بوی صابون است. این مورد هنگام خرید حضوری می‌ تواند کمک زیادی به تشخیص صابون اصل از تقلبی کند. صابون تریاک اصل بوی شدیدی دارد و بدون اینکه بسته بندی آن را باز کنید می‌ توانید بوی آن را حس کنید. پس در صورتی که صابون حتی در حالت پلمپ بوی خاصی ندارد بهتر است از خرید آن صرف نظر کنید. از آن‌ جایی که برای ساخت این محصول از عصاره گیاه خشخاش استفاده شده است، بوی آن کاملا مشخص و البته تند است. هنگام خرید، حتی قبل از خارج کردن صابون از بسته بندی، باید بوی آن را حس کنید. اگر چنین نبود، می ‌توانید شک کنید که محصول مورد نظر تقلبی است. صابون تریاک را کشور تایلند می‌ سازد. البته کشور چین هم در این زمینه فعالیت می‌ کند، اما احتمالا تقلبی بودن صابون‌ های ساخت چین بیشتر است.

 • اصل بودن صابون را همچنین می‌ توانید از کشور سازنده آن تشخیص بدهید. صابون تریاک اصل ساخت کشور تایلند است و نوع چینی آن ممکن است تقلبی باشد. هر چند، این مورد به صورت قطعی نمی‌ تواند اصل بودن صابون را به اثبات برساند، اما توجه به آن خالی از لطف نیست. فراموش نکنید که به ‌دلیل محدودیت و خاص بودن صابون تریاک، حتما باید از اصل بودن آن مطمئن شوید. در غیر این ‌صورت، پوست شما دچار خشکی شده و حتی شاهد افزایش میزان جوش و لک‌ ها خواهید بود.

 • قیمت صابون از موارد مهم دیگری است که می‌ تواند تا حدودی به تشخیص صابون اصل از نوع تقلبی آن کمک کند.  قیمت صابون تریاک اصل رنج مشخصی دارد و در صورتی که قیمت یک صابون بسیار کمتر یا بسیار بیشتر از حد نرمال باشد بهتر است سراغ خرید آن نروید.

 • رنگ صابون تریاک اصل به دلیل ترکیبات موجود در آن کاملا سیاه است. در صورتی که این صابون را  با رنگ‌های روشن و متفرقه دیدید بهتر است به اصل بودن آن شک کنید.

 • از این صابون بیش از یک بار در روز استفاده نکنید. بهترین زمان استفاده از این صابون شب و قبل از خواب است تا پوست فرصت استراحت داشته باشد.

 • جهت شستشوی صورت با این صابون  از آب ولرم یا سرد استفاده کرده و پوستتان را مرطوب کنید، صابون را روی صورت مالیده و صبر کنید تا کف آن روی صورت خشک شود. سپس صورتتان را کاملا با آب بشویید تا اثری از صابون روی آن نماند.

 • Familiarity with opium soaps-bistac-ir01

  Familiarity with opium soaps-bistac-ir01

 • با توجه به خاصیت روشن کنندگی صابون مذکور، در صورتی که پوست شما تیره است می‌ توانید پس از زدن صابون بین ۲ تا ۴ دقیقه صبر کرده و سپس صورتتان را بشویید. در صورتی که پوست روشنی دارید بهتر است کف صابون بیش از ۲ دقیقه روی صورتتان نماند.

 • سوزش صورت بعد از استفاده از این صابون طبیعی بوده و جای نگرانی ندارد. این سوزش به دلیل خاصیت لایه برداری صابون تریاک است. در مدت زمانی که از این صابون استفاده می‌ کنید حتما هنگام خارج شدن از منزل از ضد آفتاب استفاده کنید تا پوستتان دچار آسیب نشود.

 • شکل صابون، آن‌ دسته‌ از صابون ‌هایی که ترکیب کلاژن و تریاک را با هم دارند، با یک خط صاف از وسط، این دو قسمت را از هم جدا می‌ کنند. این در حالی است که در صابون‌ های غیر اصل، جداسازی درستی نمی ‌بینیم و در هم ریختگی در آن‌ها کاملا مشخص است. برخی از صابون‌ های خارجی مانند دکتر اسکین، هنوز نمونه داخلی ندارند و در خرید این موارد، با احتمال بیشتری در حال خرید یک صابون اصل هستید.

” سخن پایانی “

صابون تریاک خواص زیادی برای پوست، خصوصا برای پوست‌های مختلط، چرب و مستعد جوش دارد. موردی که باید به آن در استفاده از هرگونه محصول آرایشی و بهداشتی توجه کنید، نوع پوستتان است. فارغ از اینکه هر محصولی تا چه اندازه خواص داشته و برای افراد دیگر مؤثر واقع شده باشد، نوع پوست شما در نتیجه‌ای که از محصول می‌گیرید اثرگذار است. بابراین قبل از اقدام به خرید و استفاده از هرگونه محصول آرایشی و بهداشتی، نوع پوستتان را مد نظر قرار بدهید.

با سپاس از : achareh

دیدگاهتان را بنویسید