آرايشي و بهداشتي

خواص صابون تریاک اصل در بیسمگ ( مجله بیستک ) !

Properties of original opium soap-bistac-ir00

خواص صابون تریاک اصل در بیسمگ ( مجله بیستک ) !

یکی از اقلام بهداشتی تاثیرگذار در زیبایی پوست صورت، صابون تریاک اصل نام دارد. این صابون به دلیل ویژگی لایه ‌برداری، خواص فوق العاده ای دارد. اگر در صورت خود جوش یا لک بزرگ و کوچک داشته و دوست دارید که آن ‌ها را از بین ببرید، صابون تریاک اصل می‌ تواند انتخاب مناسبی باشد. افراد زیادی سالانه به ‌دلیل تغذیه نامناسب و قرار گرفتن در معرض لوازم آرایشی غیر استاندارد، دچار مشکلات پوستی متعدد می‌ شوند. با استفاده از صابون تریاک اصل و کرم‌ های خاص گیاهی مرتبط با آن، تا حد زیادی می‌ توانید از شر این مشکلات خلاص شوید و روتین پوستی مناسبی داشته باشید. همچنین صابون تریاک موجب سفتی و آبرسانی پوست نیز می‌ شود. این صابون برای انواع پوست مناسب بوده و از پیری و آسیب به پوست جلوگیری می ‌کند.

” خواص صابون تریاک “

۱– آبرسانی پوست :

پوست شما برای استحکام و حفظ خاصیت ارتجاعی به آبرسانی نیاز دارد. در واقع آبرسان ها رطوبت را در پوست شما به دام می اندازند و یک محافظ محکم روی پوست شما ایجاد می شود. با استفاده از آبرسان ها پوست شما سالم تر و شاداب تر به نظر می رسد. صابون تریاک با آبرسانی پوست باعث طراوت، سفتی و سرحال بودن پوست شما می شود.

۲- جلوگیری از پیری پوست :

با افزایش سن، لایه خارجی پوست که اپیدرم نام دارد نازک می شود. حتی اگر تعداد لایه های سلولی بدون تغییر باقی بماند. تعداد سلول های حاوی رنگدانه (ملانوسیت ها) کاهش می یابد. ملانوسیت های باقی مانده افزایش سایز می دهند و باعث تغییر در پوست صورت می شوند. به همین جهت، پوست سالخورده نازک ‌تر و کم‌ رنگ‌ تر به نظر می رسد. صابون تریاک روند پیری پوست را به تاخیر می اندازد. به همین دلیل شما با استفاده از این صابون می‌ توانید از چین و چروک پوست خود جلوگیری کنید.

۳- محافظت در برابر اشعه UV :

Properties of original opium soap-bistac-ir01

Properties of original opium soap-bistac-ir01

اشعه ماوراء بنفش می تواند به سلول های پوست آسیب برساند. محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش در تمام سال مهم است، حتی در زمستان! اشعه ماوراء بنفش می تواند در روزهای ابری و خنک به شما برسد و از سطوحی مانند آب، سیمان، ماسه و برف منعکس می شود. کره موجود در صابون تریاک، به ‌دلیل داشتن آنتی اکسیدان‌ های قوی، از پوست شما در برابر آسیب‌ های خورشید محافظت خواهد کرد.

۴- کاهش جوش صورت :

آکنه زمانی اتفاق می ‌افتد که منافذ فولیکول ‌های مو با چربی و سلول‌ های مرده پوست مسدود می‌ شوند. اگر منافذ مسدود شده با باکتری عفونی شود، یک جوش ایجاد می کند که یک برآمدگی قرمز کوچک با چرک در نوک آن است. مواد موجود در این صابون می تواند باعث جلوگیری از ایجاد جوش صورت بشود.

۵- کاهش لک صورت :

لک به هر نوع علامت، تغییر رنگ یا نقصی گفته می شود که روی پوست ظاهر شود. لکه های صورت ممکن است ناخوشایند و از نظر احساسی ناراحت کننده باشند. بعضی از لک های صورت ارثی هستند و به ژنتیک شما مربوط می شوند. ولی با این حال صابون تریاک می تواند تا حدودی لک های صورت را کاهش دهد و از بروز لک های جدید جلوگیری کند.

۶- تنظیم کننده چربی پوست :

چربی پوست در اثر عدم تعادل هورمونی و یا مسائل ژنتیکی ایجاد می شود. برخی افراد کاملا پوست چرب و یا تی زون چربی دارند. صابون تریاک به ‌عنوان تنظیم کننده چربی پوست محسوب می‌ شود که برای رفع این مشکل می توانید از آن استفاده کنید.

۷- جوانساز و روشن کننده پوست :

جوانسازی و روشن کردن صورت یکی از روش های درمانی زیبایی است که با استفاده از روش های مختلفی مانند آر اف صورت، هیدرودرمی، آنزیم تراپی پوست و … برای بازگرداندن زیبایی پوست استفاده می شود. با مصرف صابون تریاک، دیگر هیچگونه نیازی به عمل جراحی نخواهید داشت. هچنین این صابون مانند گیاه مورینگا پوست‌ تان روشن ‌تر و با طراوت می‌ کند.

۸- پاکسازی کننده پوست :

صابون تریاک از دو ماده اصلی و مهم کلاژن و عصاره گیاه خشخاش تهیه شده است. این دو ماده سبب می ‌شود که ترکیب مناسبی برای پاکسازی پوست فراهم شود و عمق زیادی هم برای نفوذ داشته باشد. ممکن است که کلاژن در برخی از صابون‌ها وجود نداشته باشد، اما تریاک ماده اصلی این نوع محصولات است. همچنین آفتاب سوختگی با عصاره گیاه خشخاش برطرف شده و پوستی زیبا خواهید داشت. صابون تریاک برای خال ‌های پوستی و مواردی که پوست دچار تبخال شده است، هیچ گونه تاثیری نخواهد داشت.

با سپاس از : deterland

دیدگاهتان را بنویسید