اجتماعي, الكترونيك, تكنولوژي, خبري, رايانه, ساخت و توليد, صنعت, لوازم صوت و تصويري, هنري

ربات زن ۲۳ ساله، مجری جدید تلویزیون – وبلاگ بیستک!

Robot Woman Television Conductor-bistac-ir00

ربات زن ۲۳ ساله، مجری جدید تلویزیون؛ ژاپن قصد دارد یک ربات زن انسان نما را به عنوان مجری تلویزیون معرفی کند.

ژاپن در عرصه رباتیک پیشتاز است و تاکنون ربات‌هایی با توانمندی بالا در این کشور طراحی شده است. درهمین راستا قرار است برای نخستین بار در جهان، یک ربات انسان نما با نام اریکا (Erica)از آوریل ۲۰۱۸به عنوان مجری تلویزیون ژاپن نقش آفرینی کند و جای یک نیروی انسانی را بگیرد. این ربات انسان نما که ظاهری شبیه به یک زن ۲۳ساله دارد نتیجه تلاش محققان علوم روباتیک در دانشگاه های اوزاکا و کیوتو و نیز موسسه بین المللی تحقیقات رباتیک ATR در سال ۲۰۱۴ است.

هیروشی ایشیگورو، یکی از طراحان این ربات می گوید: اریکا شبیه ترین ربات انسان نمای اندرویدی و هوشمند به انسان است و توانایی درک سوال های دیگران را دارد. همچنین می تواند به راحتی و با تغییر حالات چهره خود، به سوالات مخاطبان پاسخ بدهد. وی یادآور شد که برای ساخت صورت و ظاهر این ربات، از عکس ۳۰ زن زیبای ژاپنی استفاده شده است و درنهایت، ترکیبی از چهره های آنها را ایجاد کردیم. ازآنجا که این ربات می تواند نوشته ها را به صورت روان بخواند و به راحتی بر روی صندلی بنشیند مناسب ایفای نقش مجری در تلویزیون است.

Robot Woman Television Conductor-bistac-ir01

Robot Woman Television Conductor-bistac-ir01

وی، تفاوت این ربات مجهز به هوش مصنوعی با دیگر روبات ها را این موضوع می داند که اریکا دارای کاریزما است و با توجه به مجهز بودن به الگوریتم های صحبت کردن، می تواند با مخاطبان ارتباط کلامی و چشمی برقرار کند. این روبات همچنین به سنسورهای اینفرارد و تکنولوژی شناسایی چهره مجهز است تا بتواند صورت همه افراد حاضر در اتاق را شناسایی کند. گردن و شانه و کمر این روبات متحرک است و می تواند بدون کمک دیگران بسیاری از حرکت ها را انجام دهد. این روبات خود را اهل کیوتو و کاملا شبیه انسان ها می داند و از ملاقات با انسان ها بسیار هیجان زده می شود. بسیاری معتقدند این روبات بسیار علاقه مند به آموزش و یادگیری درباره دنیای بیرون است.

البته این نخستین بار نیست که یک روبات در تلویزیون مجری گری می کند و پیش از این نیز روبات Siaois در سال ۲۰۱۵ که توسط مایکروسافت طراحی شده است در یک برنامه تلویزیونی چینی در بخش پیش بینی وضعیت آب و هوا مدتی به فعالیت پرداخت ولی این فعالیت ادامه نیافت.

با سپاس از : saat24

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید