تكنولوژي, خبري, خودرو, ساخت و توليد, شيمي, صنعت

روش های انتخاب لاستیک مناسب برای خودرو در وبلاگ بیستک!

Select a vehicle tirebistac-ir

روش های انتخاب لاستیک مناسب برای خودرو؛ بعد از هزاران کیلومتر رانندگی باید از لاستیک هایی که حالا فرسوده شد ه اند دل بکنید و آ نها را با لاستیک های نو و سالم تعویض کنید . انتخاب لاستیک یکی از مواردی است که ممکن است افراد را با سردرگمی مواجه کند و به دلیل ارتباط با ایمنی راننده و سرنشینان امری مهم بشمار می آید.

 *تایرهای مناسب تمام شرایط آ ب وهوایی:

این لاستیک ها و به هر نوع لاستیک چهار فصل دیگر ترجیح داده می شوند چراکه با داشتن نماد دانه برف و کوه صلاحیت خود را در شرایط برف شدید نشان می دهند.  اگر به دنبال کارایی بهتری در برف هستید تنها گزینه بهتر لاستیک های زمستانی است. در شرایط آ ب وهوای گرم این لاستیک ها الگویی مناسب دارند اما بی نقص نیستند و اگر شما به دنبال دوام و سروصدای کمتر هستید این لاستیک ها برای شما مناسب نیست.

 *تایرهای چهارفصل:

این نوع از لاستیک ها، لاستیک های اصلی چهار فصل شماست، این لاستیک ها دوام زیادی دارند و احساس راحتی را در حین رانندگی به شما القا می کنند.  لاستیک های چهارفصل تورینگ و گرند تورینگ هندلینگ بهتری دارند و سروصدای کمتری تولید می کنند.  هر لاستیک چهار فصل با علامت    M+S  مشخص می شود که این علامت از کلمه های گل و برف خلاصه شده است.

* تایرهایی با عملکرد  فو ق العاده:

این لاستیک ها مثل لاستیک های با کارایی بالا هستند و تفاوت آنها در این است که برای سرعت های بالاتر طراحی شد ه اند.  این لاستیک ها رطوبت را منتقل می کنند تا با کشش بهتر در شرایط برف و یخ عملکرد بهتری داشته باشند.

* تایرهایی با عملکرد  بالا:

اگر به دنبال کشش بیشتر در هر نوع آب و هوایی هستید مد ل های با عملکرد بالا نسبت به لاستیک های مسافرتی چهارفصل انتخاب بهتری هستند. ترکیبات ویژه لاستیک های با عملکرد بالا انعطا ف پذیری لاستیک را در آ ب وهوای سرد حفظ می کند و در سخت ترین شرایط لاستیک چسبنده باقی می ماند.

 *فصل گرما تایرهای با عملکرد فو ق العاده:

بهترین عملکرد را از بین هم رد ه های خود دارند و در آب وهوای گرم، چسبندگی و فرمان پذیری فو ق العاد ه ای دارند اما به شدت سخت و پر سروصدا هستند و زودتر از لاستیک های تابستانی دیگر فرسوده می شوند.  ماشین های اسپرت معمولا اً ز این لاستیک ها استفاده می کنند. حتی فراترا ز این تایرها، خریداران می توانند از میان تایرهای تابستانی، تایرهای مکس و اکستریم را انتخاب کنند که چسبندگی و پاسخ دلخواه هر راننده ای را به وجود می آورد و رانندگی دیوانه وار را ممکن می سازد.

* تایرهای گرندتورینگ:  

تایرهای تورینگ و گرند تورینگ تابستانی به هیچ وجه مناسب رانندگی در شرایط برف و یخ نیست اما در شرایط جاده ای خشک هندلینگ بهتری ایجاد می کند و از لاستیک های تابستانی دیگر سروصدایی کمتر تولید می کند.

* تایرهای با عملکرد بالا :

 این لاستیک ها از لاستیک های تورینگ تابستانی مرسوم هندلینگ بهتری ایجاد می کنند و فرمان پذیرترند اما نسبت به دیگر لاستیک های این نوع زودتر فرسوده می شوند و می توانند سخت تر و پرسروصداتر باشند و راحتی کمتری داشته باشند .

با سپاس از : خبرنامه زامیاد

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید