اجتماعي, خبري, شيمي, صنايع نظامي, صنعت, هوانوردي

ششمین کشف ومعرفی استعدادهای بیستکی – کسب مدال طلا – دومین المپیاد جهانی مخترعان – چین ۲۰۱۷ : مهندس فرهاد بزمی

ششمین کشف ومعرفی استعدادهای بیستکی  –  کسب مدال طلا – دومین المپیاد جهانی مخترعان – چین ۲۰۱۷ : مهندس فرهاد بزمی

مدیریت فروشگا اینترنتی بیستک در نظر دارد با استفاده از پایگاه خود در بستر وب زمینه سازی برای کشف استعدادهای برتر در همه زمینه ها اقدام به  کشف ومعرفی استعدادهای  ایرانی نماید.

مهندس فرهاد بزمی، با تکمیل طرح واکنش سریع هوشمند خودرو با فاکتور کاهش مصرف سوخت در هنگام بروز حادثه، موفق به کسب مدال طلا – دومین المپیاد جهانی مخترعان – چین ۲۰۱۷ گردید.

کلیات همایش:

دومین المپیاد جهانی مخترعان در کشور چین (نشست بین المللی نوآوری) با حضور ۴۵ کشور توسط فدراسیون جهانی و وزات علوم و فناوری کشور چین از دوم تا چهارم آذر ۹۶ ( ۲۳-۲۵ november 2017  ) در شهر فوشان چین برگزار شد.

طرح از زبان مخترع:

اختراعی که چندی پیش ( ۲-۵ november 2017 ) در نورنبرگ آلمان به همراه برادرم دکتر فرشید بزمی ارایه دادیم ، یک نانو سوخت بود که بصورت کاتالیست به سوخت هواپیما ها اضافه میشود و باعث افزایش ارتفاع پروازی آنها میگردد که مزایای مختلفی دارد . اختراعی که با آن در فوشان چین شرکت کردیم همان نانو سوخت بعلاوه یک سیستم کنترل هوشمند برای آن می باشد باعث می شود پارامتر های این کاتالیست هم در شرایط پاشش سوخت در موتورهای هوایی در نظر گرفته شود . در این اختراع برای جلوگیری از خاموش شدن موتور در ارتفاع بالا و حفظ پایداری شعله در موتور هواپیما، یک نانو کاتالیست حل شده در سوخت به جریان سوخت اصلی در پاشش به موتور اضافه و سبب می شود تا یکی از بزرگترین موانع علمی و مشکلات مهندسی حل گردد.

شرح مختصری از این رخداد در هفته نامه نارنجی ( نشریه داخلی گروه خودرو سازی سایپا ) مورخ ۱۱ & 13 دی ماه ۹۶ ، درج گردیده است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید